Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez igy fair hogy...

Szerintetek ez igy fair hogy a kollégám céges autoval jár, nekem meg sajáttal kell mennem?

Figyelt kérdés

Mikor elkezdtem ennél a vállakozónál dolgozni akkor rajtam kivül ketten voltak alkalmazottak. A legidősebb itt dolgozik 15 éve legalább, a másik kb 8 hónapja volt ott. A főnök vett egy új munkás autót magának és a régi kisbuszt pedig az idősebb kollégának adta munkábajárásra.

Akkor volt kb 2 hónapja hogy ott dolgoztam, igy érthető hogy nem ad alám rögtön egy kisbuszt, a másiknak meg jogsija sem volt de nincs is a cégnel azóta, igy az idősebb kolléga vezette a kisbuszt, azzal jön el munkába es azzal megy haza is.

A kisbuszban vannak a szerszámok igy azt valakinek kell vezetnie mert a főnök új autójába nem fér el minden.

Most vagyunk ketten dolgozók és én a saját autómmal járok, a kolléga meg a kisbusszal amit a főnök tankol neki mert céges autó, tehát semmibe sem kerül neki a munkábajárás, miközben én hetente tankolom az autómat. Nem az zavar hogy ő többet keres mint én mert tudom hogy régóta itt dolgozik már de ezen felül kapott munkásautót is.

Egyszer a kolléga szabadságon volt 1 hétig és akkor én mentem a kisbuszal mert ugye a szerszámokat mindig vinni kell ahova épp megyünk.

Gondoltam rá hogy mondom a főnöknek hogy mi lenne ha felváltva használnánk a kisbuszt, pl 1 hónapig én, 1 hónapig a kolléga járna vele hogy én is spóroljak a benzinen ne csak ő. Azért nem montam neki mert lakásban vagyunk és kint a közös parkolóban lenne a kisbusz. Kellemetlen lenne ha leszednék este az emberek a tetejéről a dolgokat vagy feltörnék.

Kolléganak háza van, ott nem bántják az autót.

Jövöre mi is veszünk házat ha minden jól alakul és akkor felvetem neki az ötletet.


Vélemény? ti mit tennétek a helyemben vagy mit tennétek ha ti lennétek a főnök?


2019. dec. 6. 02:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Fair-nek látom
2019. dec. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jogos. :) mindenképpen szólj neki. Ha nem felel meg így, akkor esetleg benzinpénzt próbàlj kialkudni.
2019. dec. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én már most szólnék, hogy állja a benzint.
2019. dec. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Feltétlen szólj egy kellemes, kötetlen beszélgetés keretében. Szimatold ki mikor a legalkalmasabb.
2019. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A céges autó része a juttatásoknak. Vajon miért ő érdemelte ki és te miért nem?
2019. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Slowrider ***** válasza:
A főnök nyilván mérlegelte ezt, mielőtt így döntött. Jogosnak tartom, hogy a régebbi kolléga kapta meg az autót. Amit érdemes felvetni, hogy kaphatsz-e te is egy autót, de nyilván azért bizonyítani is kell időben és teljesítményben.
2019. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!