Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan érzitek magatokat...

Ti hogyan érzitek magatokat multinál? Nem érzitek magatokat bezárva, esetleg beteljesületlennek a karriereteket?

Figyelt kérdés

Én az érzem, hogy a multis munkahely tökéletes arra, hogy az ember jól keressen, stabil életet építsen ki. Nekem sikerült ez vele.


Mégis úgy gondolom, hogy a multinál egy vagyok a nagyon-nagyon sok emberből, és soha, senki nem fogja értékelni az egyéni jó teljesítményem.


Nagyon odateszem magam, soha nem facebookozok munka közben, mégsem érzem azt, hogy emiatt kiemelkedhetnék azok közül, akik egész nap csak a konyhában sztoriznak egymásnak.


Ti hogy érzitek? Változtattatok rajta?


2019. dec. 8. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is pontosan ezt éreztem. Egyetlen, jelentéktelen alkatrész vagyok a gépezet én, egy szám, aminek egy sor másik számot (KPI) kell megfelelő szinten tartania és a személyes teljesítményem senkit sem érdekel, mert olyanja csak az irodai dolgozóknak van, a melósoknál nincs egyedi értékelés.

Meg azt is éreztem, hogy nem is rossz dolog, ha a napi 8 órás munkaidő tényleg csak annyi, nem kell még 3-4 órát benn maradni, mert éppen nagy megrendelés van. Az is jó, hogy a fizetés mindig megjön időben, a túlórát és a műszakpótlék öt tényleg kifizetik, van fizetett szabadság és táppénz, illetve heti pihenőnap és munkaközi szünet. Az is jó, hogy nem magamnak kell munkaruhát és szerszámokat vinni, ha dolgoznék, fizetik a buszbérletemet és ha orvoshoz megyek, nem kell azon aggódnom, van-e TB-m. Ezt a KKV-szektor nekem, mint alkalmazottnak általában nem tudta biztosítani.

2019. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt éreztem gyakornokként ezért váltottam, jah és nem akarom az életemet hangyaként leélni egy hangyabolyban.

A multik kizsigerelik az embereket, persze tudom, a pénz beszél...

2019. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah én irodán voltam diplomával. Nem műszakban. 2 voltam
2019. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én még gyakornokként mentem el egy multihoz. Szörnyű volt. Kezdve az egylégterű open offictól ahol nem lehetett ablakot nyitni, a kollégák mind agyonfusztrált, ideges emberek voltak. Az iroda jellegéből adódóan elvétve 1-2 tárgyaló volt üvegfallal elválasztva, máshol a hatalmas teret egy-egy szekrénnyel próbálták barátságosabbá tenni. Az asztalok össze voltak tolva, egymás mellett közvetlenül 2-3 ember ült, ilyen helyen 0 magántered lehet.

Hiába a magasabb bér, én nem tudnék soha de soha ilyen helyen dolgozni. Egyszerűen csak egy vagy a sok közül, azontúl hogy senkit nem érdekelsz beleőrülsz a munkakörülményebe is.

2019. dec. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állami szektorban ugyan van "magántered", de itt még sz-rabbnak érzed magad, mert még ennyibe sem néznek, mint a multinál. Itt végképp nincsen lehetőséged sem fejlődni, de még csak szinten maradni sem.. :-)
2019. dec. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én közszférában vagyok és van lehetőség fejlődni, igaz munkahelye válogatja, tudom hogy van ahol lehetetlen, de ez a multiknál is így megy...
2019. dec. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat! Sajnos hiába vannak ellenvélemények, és saját belső ellenérzéseim is a multikkal kapcsolatban, egyedül ők fizetnek annyit, amiből kényelmesen meg lehet élni Budapesten.


Dolgoztam én is állami szférában, nagyon sok ember megkeseredett volt körülöttem, és folyamatosan arra vágytak, hogy elkerüljenek onnan. A fizetésem kb. a harmada volt, mint a mérnöki fizetésem a multinál.

2019. dec. 15. 09:44
 8/8 anonim ***** válasza:

A dolgozóknak nincs fejlődési lehetőségük.Úgyan olyan kis

senki maradsz 5,10,20,30,40 év után is ott,mint voltál az

elején is amikor elkezdtél dolgozni,hacsak nem tudsz jól

nyalni a főnőkségnek vagy ha csak nem vagy valakinek a

valakije,akkor esetleg feljebb kerülhetsz,pl.csoportvezető,műszakvezető stb.A dolgozókat

semmibe se veszik,csak kihajtják a beledet a 8 órában,

hogy meglegyen a darabszám,hogy meglegyen a főnőkségnek a

pénzük meg a jutalmuk év végén,mert azt is a dolgozók termelik ki nekik.

2020. febr. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!