Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más korombeli sem talál állást?

Más korombeli sem talál állást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves lány vagyok, cukrász a végzettségem. Dolgoztam Sparban, pékségben, cukrászüzemben eddig. De már 4hónapja nincs állásom! Munkaügyi küldött egy álláslehetőséget. Pénteken felhívtam őket, és közölték, hogy valójában hajléktalanoknak és leszázalékolt embereknek tudnak állást biztosítani. Hát mit ne mondjak csalódtam! A pékség ahol dolgoztam , kikötötte, hogy jelentkezzek be a munkaügyibe mert akkor kapnak utánam támogatást. Ott dolgoztam egy hónapig, nem írtam alá semmit, nem volt szerződésem, napi fizut kaptam. 90 ezret kerestem. 2:30kor keltem, dolgoztam mások helyett mert " öregek nem bírják".. Igen csak, hogy ugyanazt a pénzt kapta mint én , ugyanaz is volt a feladata. Na mindegy. Szóval vagy nincs munkám, vagy olyan kevés a fizu, hogy éhenhalok belőle! Ti, hogy vagytok ezzel?

2019. dec. 8. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan így lennék, csak érettségivel és 2 szakmával vagyis vagyok, de a szüleim kifozették a kamionos jogsim. Ha nem így lett volna már nem írnék, képtelenség bármit is pályakezdőként elérni, itt csak területi képviselő meg gyári munka van (gyárból meg kitettek). Területi képvsielőnek meg nem vesznek fel mert nincs tapasztalatom..


Csak én 21/F vagyok..

2019. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez a problémám, csak én 4szakmával rendelkezem és egy érettségivel és 5hónapja nincs munkám...


A tartalék pénzemet feléltem...

Kénytelen vagyok januárban külföldre menni dolgozni mert nem tudok elhelyezkedni a lakóhelyem környékén.


3hónapig kaptam munkanélküli támogatás mivel 2év után megszűnt a munkaviszonyom így igényelni tudtam a támogatást...

Ha a szüleim nem lennének lassan hajléktalan lennék de tőlük sem várhatom el hogy fizessék a számláimat és eltartsanak...

Szörnyű hogy közel a 30hoz ahelyett hogy. dolgoznék és élném az éltem itt írogatok mert nem kapok munkát a lakóhelyem környékén a saját szakmámban nőként...


Szóval igen nem csak te vagy így...

És bele gondolok vannak nálunk rosszabb helyzetben levők... 😔😕🙁


Kitartás! 🙏

2019. dec. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor végeztem a sulival, pár héten belül már volt munkahelyem, de sok másik választásom is lett volna még külföldön is. Hentesként. Sajnálom aki hozzád hasonlóan jár, de drukkolok hogy jobbra forduljon
2019. dec. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Párom már elindult külföldre. Nem sokára talpra áll és segít kint elhelyezkedni. Ő is rokonoknál van kint. Eddig próbálkoztam. Keresgettem. Nem jött össze. Nem akartam menni... De úgy látszik csak így lehet életünk. Nagyon szomorú, hogy ez a kis ország elüldözi a népét. Nem akarom itt hagyni a családomat, de valamit valamiért.
2019. dec. 8. 23:34
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is a külföldet akartam írni. Ott könnyebb. Igaz, távol leszel a hazádtól, szeretteidtől, de elég valószínű, hogy ott találsz pékségben, cukrászatban állást.
2019. dec. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj külföldre ha teheted, mindenképp jobban jársz. Sajnos itthon ha találsz is munkát az egy alulfizetett semmi ahol megbecsülést ne is várj. Élni belőle képtelenség. Tengődni, egyik hónapról a másikra élni elég lehet, na de az nem élet. Ennek ellenére nyomatják, hogy tanulj szakát..

Én diplomával vagyok hasonlóan mint te. Igaz engem már felvettek volna 5 hónap alatt 1-2 helyre, nem is kaptam volna olyan rossz pénzt, azonban egyszerűen sok vállalatnál (legyen az multi vagy kisebb hazai cég) az interjú után kínomban sírni tudnék. A fizetetlen túlóra (amit ha úgy adódik részletekben lecsúsztathatsz), már messziről fagyott hangulat a kollgák között, határozott idejű szerződés éppen szülő nők helyett, folyékony angol nyelvtudás amit nem hajlandóak megfizetni és még sorolhatnám. Egyszerűen gusztustalan a magyar munkaerőpiac. Hihetetlen elvárásaik vannak, miközben gyakorlatilag 1-2 hely kivételével kevés vonzó dolgot tudtak felmutatni.

Ráadásul én nem 20 éves vagyok hanem 26. :) Szerencsére volt némi tartalékom amiből még egy ideig kihúzom, de totálisan elkeserít hogyha nem lesz óriási szerencsém a végén úgyis egy olyan helyen fogok kilyukadni amit utálok és nem épp ideális, hiszen előbb-utóbb muszáj lesz elvállalnom valamit.

2019. dec. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

22 éves pályakezdő vagyok , 2 keresett szakmával . Mi a gond ? Hát hogy pályakezdő vagyok :D Azok meg nem kellenek sehova . Az állasinterjúig se tudok eljutni , mert ahogy kimondom " pályakezdő " már el is köszönnek és teszik le a telefont .

Sajnos úgy néz ki ebből külföld lesz nekem is .

2019. dec. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Nekem 3 piacképes szakmám van, szóval én szerencsére nem járok ebben a cipőben (pont 20 évesen kezdtem el dolgozni).


Viszont többektől hallom hasonló módon, hogy nem találnak munkát. Ilyenkor kérdés mi az amihez értetek és mi az amit bevállalnátok? Mert ugye vannak olyanok akiknek azért nem jó akármilyen munka, emiatt inkább otthon tengődik heteket, hónapokat, sőt van aki már 2 éve.


Másik opció, ha a szülők tudnak segíteni, akkor tanulni tovább, képezni, fejleszteni magadat. Főleg olyan dolgokra fókuszálva amit szívesen csinálnál és tehetséged is van hozzá.

2019. dec. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnökként nem kellek sehova, mert pályakezdő vagyok 22F
2019. dec. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#8-as! Igazad van abban, hogy nagyon sok embernek nem tetszik, hogy nem keres 300 ezret és ezért nem megy dolgozni. Az ilyen emberek általában otthon élnek a szüleikkel és ők támogatják. Van ilyen nyilván. Az is igaz, hogy sok olyan munkanélküli van akinek büfészakon végzett diplomája, vagy olyan szakmája van ami nem sokat ér. Illetve vannak olyanok akik 8 általánossal, csak max gyárba vagy betanított munkásként helyezkedhetnének el, de az nekik nem jó buli. Igen ezt elhiszem. De most azokról van szó, inkább akik tényleg becsülettel tanultak, és "megdolgoztak" azért a szakmáért, végzettségért és mégsem tudnak elhelyezkedni. Véleményem szerint, ilyenkor jön az el, hogy vagy tovább-, átképzi magát, vagy külföldre megy, vagy ezekkel karöltve megy ki külföldre. De most gondoljatok bele. A szülői támogatás nincs jelen, 8-12 órában dolgozik minimálbérért, fizeti az albit. Miből képezze magát? Ha nincs állása akkor a munkaügyi segít neki szakmához jutni. Ha bejár kap 80 ezer támogatást. No de ha sulizik 8tól 2-ig vagy 4-ig, hogy megy el dolgozni, hogy kiegészítse a pénzét? 80 ezerből, hogy fizet albérletet, rezsit, és hogy eszik??
2019. dec. 11. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!