Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jogos ha azért...

Szerintetek jogos ha azért bocsátanak el, mert rosszkor betegedsz le?

Figyelt kérdés
Ahol dolgozom, fontos esemény kezdődött azon a héten, csakhogy belázasodtam. Első nap bementem de borzalmas volt, így utána már nem, és elmentem orvoshoz, aki azt mondta maradjak otthon, mert ráadásul fertőző is. Ezt nem bírta elviselni a főnököm, szerintem egyébként azt hiszi kamuztam, ezért ma beszélt velem, hogy nem akarja hogy itt dolgozzak. Persze szarul esett ez nagyon, de most istenem, mit tudtam volna tenni, hogy pont akkor betegszem le...nem érzem jogosnak az elbocsátást, de ha meg ennyire meg nem értő a főnököm, akkor nem is szívesen dolgoznék itt. Csak nem érzem fairnek ezt az egészet. Ti mit gondoltok?
2019. dec. 9. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Te is tudod, hogy nem jogos, de ne bánkódj miatta.
2019. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem az.

Sőt, az a jogtalan, ha betegség mellett dolgoztatnak. Ez hosszabb távon mindenkinek rossz, már csak azért is, mert nagyban hozzájárul a járványok terjedéséhez.

De hát Magyarországon ez természetesen másképp megy, túl azon, hogy az ész és empátia jellemzően hiányzik a vezetőkből, még időben sem képesek 2 napnál nagyobb távlatban gondolkodni.

A helyedben ezek után én magam nyomnám az orrá alá a felmondást.

2019. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Mi elszoktuk az ilyeneket csak poenkodni.

Eleve amikor nyakig zudul a munka minden SOS meg élethalal hogy kesz legyen, neha meg is emlitjük hogy meghalni sem lenne idö itt az is luxusnak szamit.


Ezzel a munkahelyi mentalitassal tisztaban van a fönökpnk tudja hogy nem vagyunk logosak es szanithat rank alaobol, igy tudja azt is ha vki beteget jelent azt nem poenbol mondja hanem mert tenyleg el van lehetetlenitve.


Szoval ahol sok a logos, munkakerülö munkaerö, ott szoktak a fönökök igy ozzaallni hogy tappenz aha en meg most jöttem le a falvedöröl.


Nem mindegy milyen embernek ismert meg téged.

2019. dec. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A utolsónak: Nem nagyon ismerjük egymást a főnökkel, ugye vagyunk mi, a dolgozók, és ő teljesen külön irodában van, vagy máshonnan dolgozik, annyira nincs tisztába velünk, mi se vele. Csak ha jön egy ilyen nagyobb alkalom (pl ha jönnek a fejesek vagy valami eseményt csinálnak) akkor teljesen be van parázva, mindennek a toppon kell lennie, és nem lehetünk betegek, vagy úgyis bejárunk dolgozni. Én is beszoktam, de most nagyon rossz bőrben voltam, képtelen voltam megmozdulni. Szóval ilyen a cégnél, de bírom a munkatársaimat, szeretek velük lenni, ez bánt a legjobban.
2019. dec. 9. 10:00
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
De hogy bocsát el? A mai nappal már indul is a felmondási időd? De az elbocsátást meg kell indokolnia. Ha a munkaügyi bíróság előtt bizonyítani tudod, hogy valótlan volt az elbocsátási ok, a főnöknek le kell pengetnie egy szép összeget büntetésként.
2019. dec. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem, de ma ennyit tudnak a munkáltatók Magyarországon. A lehangoló az, hogy ezt engedi a törvény. A páromról is azt hitték, hogy úri szeszélyből produkált magának a hóval fedett jégtáblán egy haránt bokacsonttörést. A csattanó az volt az ő ügyében, hogy mivel csökkent munkaképességgel foglalkoztatta a cég, egy forintjába nem került a cégnek a párom balesete - mégis kirúgták.
2019. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oh ez szomorú. Nem gondoltam hogy ilyenek már a munkáltatók. Egyre többet dolgoztatnak de elvárják hogy az embernek semmi baja ne legyen. Sajnálom a párodat, ez már egyszerűen szörnyű amit csináltak vele, hogy így kirúgják...
2019. dec. 9. 12:56
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm megértő reakciódat. Ez van! Made in Hungary!
2019. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A kérdező eszembe juttatta az egyik (remélem már nem sokáig) kolléganőmet. Valahogy mindig akkor betegszik le, amikor besűrűsödnek az események. Legalább 2 hétig "beteg", aztán megjelenik, még napokig sajnáltatja magát, elmondja - még annak is, aki nem kérdezi -, hogy még nem gyógyult meg teljesen, kímélnie kellene magát, de hát jött dolgozni. Ő ezt már egy éven belül négyszer eljátszotta. A kérdezőnek meg kellene beszélni a főnökével, lehet szegény főnöknek már voltak hasonló tapasztalatai. Ha a kérdező lebetegedése egyedi eset volt, nem sorozatos, mint az én kolléganőmé, akkor szerintem a főnöke megnyugszik, és eláll a felmondástól. A munkáltatót is meg kell érteni, a sokszor kamus betegek miatt a munkatársakra többletmunka hárul, nem halad úgy a munka, persze hogy ideges a vezető. Ez én mint alkalmazott mondom, aki több mint 19 év munkaviszony után dolgoztam már rá lógós munkatársakra eleget.
2019. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

9: Ez akkor sem mentség a főnök viselkedésére. Ha nem hiszi el, hogy a dolgozó tényleg beteg, küldjön ki felülvizsgálóorvost! Az nem hiteles érv, hogy kirúgja, mert szerinte csak sumákol.


Kérdező, akkor végül hogy alakult? Ha csakugyan kirúg, én a helyedben perre vinném.

2019. dec. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!