Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy kollégám folyamatosan, ok...

Egy kollégám folyamatosan, ok nélkül beszólogat. Egyre jobban kezdem unni. Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Életem első munkahelyén vagyok. A kollégáim döntő többsége szerencsére normális és jófej, igen jól kijövök mindenkivel. Van azonban egy kolléga, aki eleinte normális volt, viszont ahogy telt az idő, egyre többször kezdett el beszólogatni. Eleinte csak enyhébb, még a poén kategóriába beleférő szövegekkel, utóbbi időkben viszont egyre súlyosabb dumákat nyom. Konkrétan pár napja a nevemen szólított, majd mikor visszakérdeztem hogy "Tessék?" , annyit mondott "hogy dögölnél meg". Így, szó szerint. Na, most már napi szinten ilyeneket mond. Egyszerűen rejtély számomra hogy miért, a munkámat jól végzem, ezt minden más kollégám is elismeri. Gyakran történt olyan is, hogy a fiatal koromra tett megjegyzéseket, vagy degradálóan beszélt rólam csak azért mert fiatal vagyok (a cégnél jelenleg én vagyok a legfiatalabb). Egyébként ez a kolléga sem túl idős, 30-35 év körüli lehet.

Eleinte azt hittem, csak "poénból" szólogat be, mert mindig köszön/köszönt, viszont utóbbi időkben kezdek egyre biztosabb lenni abban, hogy ez már nem poén (elvégre poénból nem kívánod valakinek a halálát, de lehet ezt csak én gondolom így).

Alapjában véve egy csendes, visszahúzódó, nehezen megnyíló személyiség vagyok, nagyon nagy a türelmem és nagyon sok kell ahhoz, hogy "robbanjak", viszont most már egyre jobban érzem azt hogy közel vagyok ehhez a robbanáshoz. Már nagyon érik bennem az hogy visszaszóljak neki, de valami hasonlóan durvát, mint amiket ő mond. A vezetőségnek nem akarok szólni, mert abból csak én jönnék ki rosszabbul (nem fejtem ki hogy miért, de legyen elég annyi hogy ezt biztosra tudom). Viszont más munkahelyet sem akarok keresni, mert szeretem amit csinálok, a kollégáim 99%-a rendes, nagyon jól kijövök velük, nagyon közel van a lakóhelyemhez a munkahely, és a fizetés is elég jó ahhoz képest hogy legelső munkahelyem. Ti mit tennétek a helyemben? Bocsi ha kicsit hosszúra sikeredett, de ki kellett fejtenem.



2019. dec. 10. 21:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Mikor mondja, h dögölnél meg, válaszold, h dögölj meg te, ott ahol vagy. Ennyi. Nem rágódni kell, hanem visszadobni a labdát, de úgy, h fájjon.
2019. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Legközelebb mondd meg neki, hogy "Csak utánad!"!
2019. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, és az a baj hogy tudom hogy ez lenne a helyes lépés, hogy álljak ki magamért és visszaszóljak. Csak tényleg nagyon visszahúzódó és sajnos birkatürelmű vagyok.
2019. dec. 10. 21:40
 4/15 A kérdező kommentje:
Másodiknak: röhögni fogsz, teljesen ugyanezt a reakciót terveltem ki, hogy majd ezt szólom vissza neki.
2019. dec. 10. 21:41
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Vagy mondhatod ezt is:


Téged meg bár nyelt volna inkább le anyád!

2019. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ennyire durvát azért nem akarok. Az a baj, hogy ez egy vidéki kolléga, és a kollégáim 90%-a ugyanabból a vidéki városból származik mint ő, kb mindenki ismer ott mindenkit, együtt nőttek fel. Simán ellenem fordíthat mindenkit.
2019. dec. 10. 21:43
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem szégyen, ha jelented a főnöködnek! Ha ő sem tesz semmit, akkor keress más munkát!
2019. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ilyen emberek mindenhol vannak. Lehet nem szállnak rád mindenhol ennyire de sajnos vannak. Gyengének talál téged azért kötekedik. Nem véletlen hogy csak veled szívózik, többiekel gondolom nem mert. Tedd azt amiket már írtak, ne félj tőle. Nem fog megverni mert abból nemcsak kirúgás lenne számára, hanem rendőrségi ügy is.
2019. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne hunyászkodj meg senki előtt sem, ember vagy nem pedig valami kis lény akivel bárki kedvére incselkedhet következmények nélkül. A verbális abúzus zaklatásnak, bántalmazásnak minősül ami ellen feljelentést lehet tenni, 1997 óta a rendőrség köteles kivizsgálni minden ilyen bejelentést és ha kell nyomozást is indítanak annak érdekében hogy az elkövetés ténye hivatalosan is igazolható legyen. A feljelentést személyesen, telefonon vagy e–mailben is megteheted. Ebben az esetben a kollégád számíthat néhány napon belül a beidézésre és ha nem megy el akkor érte mennek, a szállítás költségeit pedig vele fizettetik meg (nem olcsó egyébként). Ne hagyd magad semmi esetre se, az mindennél rosszabb. Esetleg mond meg neki kultúráltan, hogy ha nem fejezi be akkor rendőrségi feljelentést teszel. Nekem egyszer ez bevált, úgy csendben maradt az illető után hogy a lépteit sem lehetett meghallani... Nem baj szerintem hogy ilyen hosszan írtál, ne a F********n vagyunk ahol fél mondatokat sem képesek leírni az emberek.
2019. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönök minden eddigi választ! Tényleg fel kellene lépnem vele szemben, máskülönben nem áll le.
2019. dec. 10. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!