Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a különbség a következők...

Mi a különbség a következők között: szakmai gyakorlat, gyakornokoskodás, diákmunka?

Figyelt kérdés

2019. dec. 11. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

A szakmai gyakorlatot egy olyan munkahelyen végzed amit éppen tanulsz,pl ha pincér vagy akkor étteremben...pl ha szakgimibe jársz neked nyáron x óra kötelező gyakorlatot írnak elő és csak akkor léphetsz a következő évfolyamba ha ezt teljesítetted


A szakmai gyakorlatot igazából diákmunkának is nevezhetnénk,de ennek sok változata lehet...igazából minden amit suli mellett dolgozol és még nem vagy állandó alkalmazott azon a bizonyos helyen csak néha diákmelóként beugrassz segíteni


A gyakornokoskodás szerintem azt jelentheti,amikor már végeztél a sulival és mondjuk jelentkezel valahova dolgozni és éppen még a próbaidőd alatt vagy tehát még betanulsz

2019. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Szakmai gyakorlat = egyetem bevonásával, az egyetem szerződésével, különböző kritériumokkal vagy egy munkahelyen, ami után valószínűleg be kell számolj a tanáraid előtt. Olykor fizetés nélkül dolgozol, sőt hallottam olyat is, hogy a gyakornok fizetett, hogy ott dolgozhatott. (Ami valamilyen szempontból teljesen rendben van, mert a cégnek veszteséges is lehet az újoncok pesztrálása)

Diákmunka = közvetlenül a céggel vagy a diákszövetkezettel kötött szerződéssel dolgozol, egyetemed erről nem tud. Diákként másfajta adózási törvények vonatkoznak rád, kedvezőbbek, mint azoknak, akiknek nincs hallgatói jogviszonyuk. Mindig fizetésért dolgozol. Van, mikor nem is vág szakmába, pl közgazdász tanonc vagy és elmész rakodni.

Szakmai gyakorlat és gyakornokoskodás szerintem ugyanaz, de ebben nem vagyok biztos.

2019. dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Diákmunka az iskolától független, oda saját akaratodból mész.

Ellenben a gyakorlatot, ha nem csinálod meg ugrik a végzettséged. Ma már a szakmai gyakorlat és gyakornok lényegében szinonima. Van gyakornoki program, amit szeretnek a munkaadók mert így több pénzt kapnak... De tulajdonképpen ott is a szakmai gyakorlatodat töltöd.

2019. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szakmai gyakorlat: egyetemi tanulmányaid végéhez közeledtén csinálsz egy fél év szakmai gyakorlatot valamelyik cégnél, amelynek tevékenysége kapcsolódik a tanulmányaidhoz, és szerződésben van az egyetemmel. Leigazolod az iskolának az előírt óraszámok teljesítését, mehetsz államvizsgázni (a mi sulink példája).


Gyakornokoskodás: én úgy értelmezem, hogy ugyanaz, mint a szakmai gyakorlat. De pl. míg a szakgyak kötelező jellegű, a gyakornokoskodás... végül is, gyakornokoskodhatsz második félévedtől is egészen a tanulmányaid végéig, akár több helyen (na nem egyszerre).


Diákmunka: bármilyen meló, amit találsz az iskolaszövetkezetnél (mekis, kasszás a moziban, ruhaboltos, kezdő irodai rabszolga stb.)

2019. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A többi válaszhoz hozzáteszem, hogy gyakornoki pozícióban is lehet diákmunkát végezni. (pl mérnök gyakornok)
2019. dec. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A szakmai gyakorlat és a gyakornokoskodás nem ugyanaz, bár sokan keverik a két fogalmat. A szakmai gyakorlat közép és felsőfokú intézményekben a gyakorlatigényes szakokhoz előírt, és törvény szerint szigorúan szabályozott keretek szerint kötelezően letöltendő időtartam. Intézménytől függően a tartalma is többe-kevésbé meghatározott, eseténként felsőfokú intézménynél elvárják, hogy szakdolgozat is kapcsolódjon hozzá.

A gyakornoki programra külön törvényi szabályozás nem vonatkozik, különböző cégek hírdetik meg, jellemzően pályakezdő munkatársak részére. Időnként, meghatározott feltételek teljesülése esetén felsőfokú intézmények elfogadják a szakmai gyakorlat kiváltására, de ez nem alapvető, a hozzá kötődő dokumentáció is eltérő.

2019. dec. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!