Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződést hogy tudok felmondani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy csak úgy nem lehet, és alapos indok kell hozzá. Az elég alaposnak számít, ha azt mondom,másik városba költözöm, ahonnan képtelenség bejárni?

Mindenképpen meg akarom szüntetni ezt a munkaviszonyt, leépítések voltak, kevesebb ember végzi el a még mindig ugyanannyi munkát, én nem bírom tovább.


2019. dec. 13. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Dehogynem bírod! Ha tényleg nem, elmész a háziorvoshoz, ő ad beutalót a pszichiátriára, ahol majd kiderítik, hogy alkalmas vagy-e munkavégzésre, vagy sem.
2019. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nekem lenne határozott idejű szerződésem és ez lenne én lassan dolgoznék meg kimennék sokat cigizni, mondjuk nem cigizek, ezért jó a cigirágó és a hideg :D .
2019. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Évek óta járok pszichiáterhez pánikbetegség fel, ami kezelhető, munkaképesnek minősülök.

Nem ezen múlik

2019. dec. 13. 15:31
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Jogszabály szerint, ha a munkavégzés lehetetlenné válik, akkor felmondhatod. Pl. a költözés ilyen, igen.
2019. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ide tartozik a kölcsönös megegyezés is.
2019. dec. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az alapos indok, ha a munkahelyed és az új lakhelyed között a táv túl nagy, ellehetleníti, hogy időre bejárj.


Bár nem határozott szerződéssel, de nálunk emiatt mondott fel egy férfi azonnali hatállyal, mert külföldre mentek hosszabb távra.

2019. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!