Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az idősebbeket miért "zavarja"...

Az idősebbeket miért "zavarja", ha a fiatalok később járnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Előző munkhelyemen 7 és 8 között lehetett járni. Az idősebbek már bent voltak 7-kor, én az irodában egyedüli fiatalként 8-ra jártam, illetve később engedték a fél 9-et. Sokszor értetlenkedtek, hogy miért jó később járni, hiszen ők hazamehetnek már fél 4-kor és sokkal több idejük marad délután. Mikor elmentek sokszor megjegyezték, hogy milyen rossz nekem, hogy még bent kell maradnom egy órát, holott sokkal rosszabb lett volna, ha 5-kor kell kelnem hogy beérjek 7-re.

A mostani munkahelyemen a főnök azzal kezdte: te fiatal vagy biztos 9-re fogsz járni.

Nem teljesen értem miért törvényszerű, hogyha valaki idős akkor minél korábban jár, ha fiatal minél később? Egyébként meg sokkal reálisabb mondjuk a fél9-9-re járás, hiszen akkor már akkora dugó sincs se reggel, de délután hazafelé.


2019. dec. 14. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja. Én pl fiatal vagyok,mégis legszivesebben reggel 6ra járnék dolgozni, mert már 9 előtt elalszok, és 4 után felvagyok. De sokan meg éjszaka vannak inkább fel. A dugó miatt viszont egyetértek. Meg azzal is aki azt tartja, minél hamarabb eljohessen a munkahelyről. N30
2019. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Fiatal vagyok, nincs családom, én is inkább aludnék tovább. Reggel értékes kincs +1 óra alvás. Gondolom az a különbség közted (meg köztem) és az idősebb munkatársaid között, hogy nekik van családjuk.
2019. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Ja várj... Vagy az, hogy nekik nem 5-kor kell kelni!
2019. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát van családjuk, de a gyerekek már rég kirepültek (45+). Másik kettőnél nem is voltak - egyik egyedülálló (40+), másik az anyjával él (50) :) Egyiknek valóban nem kell korán kelni, kb. fél óra alatt beér, azonban a másik kettő még többet utazott mint én (jó 1,5 órát) vidékről.

Tehát én a családban és a távolságban nem látok rációt. Akinek gyereke volt az inkább megpróbált fél 9-re beérni, hisz általában a gyereket 8 körül kellett leadni az óviban, suliban. Viszont akik 7-re jártak mesélték, hogy már maguktól felébrednek hajnal 4-5 körül és hétvégén is ekkortájt kelnek, szóval szerintem abszolút bioritmus.

Nekem ha 5-kor kell kelnem egész nap úgy érzem magam, mint akit agyonütöttek. :)

De nem is ez a lényeg, mindenki más. Szóval azt hiszem a kérdés egy részére a válasz, hogy az tény, hogy ahogy idősödik az ember egyre kevesebb alvásra van szüksége. Viszont azért, mert ők kiugranak az ágyból hajnal 4-kor nem értem másnak miért kellene.

2019. dec. 14. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én 25 éves vagyok, és fél 7kor kezdődik a munkaidő, de fél 6ra járok. 4kor kelek évek óta. Hétvégén 6-7 körül. 2 körül hazaérek, szabad egész délután. Utálnám, ha 5-6 körül érnék haza.
2019. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát ők is épp ezt mondták csak még hozzátették, távozáskor, hogy milyen rossz nekem, hogy még bent kell lennem, illetve néha megjegyzéseket tettek, hogy miért nem járok korábban, mert akkor szabad lenne az egész délutánom. Pedig én épp akkor kezdtem el igazán belelendülni a munkába, délelőtt nem vagyok túl aktív. Volt hogy bementem korábban mikor 7-kor volt megbeszélés, de hiába értem haza előbb, amint megérkeztem eldőltem az ágyban mert a korai keléstől olyan érzésem volt mintha nem is én lennék, dekoncentrált voltam és csak arra tudtam gondolni mikor aludhatok végre.

Tehát természetesen mindenki más, ezzel nincs is baj. Van aki korán szeret kelni, van aki későn. Csak azt nem értem, hogy miért kell a másikra megjegyzéseket tenni pusztán azért, mert ő másképp csinálja?

2019. dec. 14. 22:16
 7/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb idősebb hozzá van szokva egy "öreges" felfogáshoz, de vannak akik mielőbb haza akarnak érni.


Azt mondjuk megértem, hogy posta, bank..stb miatt siet az ember.


De elfeledik: mindegy hogy van fix x-y óra munkaidejük , a többit ők maguk osztják el.


Pl voltam úgy hogy meló, utána délutántól 7.5ó alvás a többi időm pedig szabaaaaaad.

Kb éjjféltől alkottam és a saját vállalkozásomon dolgoztam, majd melóba mentem.

Napszakot nem néztem, csak azt hogy megfeleljek magamnak s kipihent legyek.

2019. dec. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!