Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnökként mit tennél, ha a...

Főnökként mit tennél, ha a csoportvezető bántalmazza és megalázza a beosztottját?

Figyelt kérdés
Rászólni nem lehet, mert bármit teszel, a kisebbeken fogja leverni, amikor azt hiszi, hogy nem látod.
2019. dec. 21. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azonnali hatállyal felmondanék neki
2019. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
felmondás és rendőrségi feljelentés
2019. dec. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Megmondhatod a beosztottaknak, hogy vágjanak vissza neki, és te nem rúgod ki őket. Ezzel elszekáljátok a csoportvezetőt. Ennél olcsóbb és emberibb felmindani neki.
2019. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Nekem nagy cégnél felsővezetőként volt egy ilyen stílusú középvezetőm. Bevontam egy projektbe, amit velem kellett megterveznie, majd végrehajtania. Ha igaz volt, ha nem, azt mondtam neki, hogy a feladat megköveteli, hogy kb. egy hónapig nem a saját irodájában kell lennie, hanem az enyémben kap egy íróasztalt. Továbbá tájékoztattam, hogy a beosztottakhoz nem rohangálunk át. Ha kell tőlük valami, vagy feladatot kell kiadni számukra, akkor át kell hívni, és az átmenetileg közös irodában kell intézkednie a dologról. Így egy hónapig az én jelenlétemben történtek az interakciók középvezető, és beosztott között. Soha, még csak fel sem kellett emelnem a hangom. A középvezetőnek a végére leesett, hogy az egésznek egy jelentős része a nevelő szándék volt részemről. Ez miatt akár meg is haragudhatott volna, de nem tette, mert a módszer lényege az volt, hogy a beosztottak mindezt tulajdonképpen nem vették észre, és ez számára egy igencsak kedvező dolog volt. Azóta megváltozott a viselkedése, rájött, hogy neki is, a beosztottaknak is, és nekem is jobb, ha normális, kiegyensúlyozott viszony van az egyes szinteken dolgozó emberek között.


Később egy kis sörözgetés közben meg is jegyezte, hogy csak a vége felé kedte sejteni, valójában mire is ment ki a játék. Meg hogy eléggé dörzsölt egy fazon vagyok.

2019. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Amíg hozza az elvárt számokat, semmit.
2019. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4 es ez nagyon nagyon jó!

elmondod milyen cég?

nekünk aprókat kamuzó öszintétlen van kisfőnökből :(

2019. dec. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

De a kérdésre válaszolva

Megaláznám a kicsik előtt és aztán rúgnám ki vagy fokoznám le ha értékes a munkája

2019. dec. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok.


A cég nevét nem árulhatom el,csupán azt,hogy egy igen nagy, személyszállítással foglalkozó cég. Egyébként nekem az a véleményem, hogy a drasztikus módszereknél általában jobbak a kifinomult, rafinált módszerek, amelyeknek az alapelve egy win-win szituáció elérése kell, hogy legyen. Sőt, jelen esetben egy win-win-win kimenetel valósult meg. Meggyőződésem, hogy a jól megválasztott módszerrel minden ember befolyásolható a jó irányba.

2019. dec. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ó basszus 4 es :) Bár a középvezetők is ilyenek lennének nalunk :(
2019. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9!


Ne várd el tőlük, hogy ilyenek legyenek, mert maguktól nem tudnak. Terelni kell őket a jó irányba, de ehhez nyilván kell egy megfelelő, és jól kvalifikált felsővezető.Utóbbinak a kvalitásait, szerintem kb felerészben határozza meg a szakmai tudása, és felerészben az emberismerete,a konfliktuskezelő képessége. Soha nem voltam a nyílt konfliktus híve, sem a megalázásé, pedig utóbbit kifejezetten a tulajdonos kérésére kellet volna megtennem. De nyilván a legnagyobb főnök a tulajdonos. Viszont én időt kértem, és megmutattam, hogyan kell csinálni.Ezen a tulaj is elgondolkodott. Mindazonáltal én a cég vezetését nem munkaviszonyban, hanem megbízásoban látom el, aminek a jellegzetessége az, hogy a tulajdonos bármikor, azonnali hatállyal, indok nélkül visszahívhat a tisztségemből.


Bár elmondása szerint hülye lenne ha megtenné. Én egyáltalán nem féltem az állásom, és addig másnak sem kell, amíg én ott vagyok. Utóbbi pedig csak évtizedek kérdése...

2019. dec. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!