Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokan miért a főnöktől,...

Sokan miért a főnöktől, csoportvezetőtől várják a megoldást?

Figyelt kérdés
Tegnap is az utolsó napon jön Jani hogy összeveszett a Pistával, tegyek igazságot, kinek van igaza, ők többet nem dolgoznak párban, rúgjam ki a másikat, stb... Vagy jött az új csaj hogy megvariálták a buszmenetrendet, nem akar előbb felkelni fél órával így később fog beérni, aztán megsértődött mikor mondtam hogy ez ki van zárva. Sokan jönnek hogy előleg kéne, mert nem tudnak enni a gyerekei, persze mondja ezt lógó cigivel a szájában, 300 000 telefonnal a zsebében. Egyszerűen nem érdekelnek a magánéleti gondjaik, én is csak ember vagyok, főleg a pénzért csinálom, munka után hazamegyek a családomhoz és nem gondolok a munkára.
2019. dec. 21. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Mondd meg nekik, hogy felnőtt emberek, a konfliktusokat oldják meg maguk.

A munkaidő eleje és vége mindenkire vonatkozik, ebben nem tudsz engedni, mondd meg ezt is! Ja, már megmondtad! Nagyon helyes!

Előleg pedig nincs, nem vagy bankos. Próbálják jobban beosztani a pénzt! Egyébként aki nagy lábon él, annak nincs pénze a hónap végére...

2019. dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gublug ***** válasza:
75%

Kihez mashoz forduljanak?

A fonok felelossegi kore nagyobb mint az oveke. Legalabb megprobaltak, h segitseget kerjenek. Ha meg se probalnak az lenne a baj. Emberek ok is hibaikkal es problemaikkal egyutt.

Hozzam is jottek s en probaltam emberseges maradni veluk. Amit lehetett megtettem s utana jartam aminek kellett.


Emellett az is lehet h van egy olyan empatikus kisugarzasod/arcod ami miatt az emberek konnyebben fordulnak hozzad.

2019. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én beosztottaim között lenne ennyire empátiahiányos vezető, simán kivágnám, ilyen kvalitásokkal ne akarjon senki főnök lenni.
2019. dec. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jelentős a felelősséged abban, hogy az irányításod alatt működtetett szekció a magasabb körök, fogyasztói igényeknek támasztott követelmény rendszernek meg tudjon felelni. Ahhoz, hogy ez teljesülhessen, neked kell(ene) minden feltételt megteremteni, ami ezt szolgálja. Ide tartozik mind az anyagi, mind a lélektani háttér biztosítása. Az anyagi háttér nem merül ki a fizetésben, - kell, hogy működjön a WC, kezet tudjanak mosni az emberek, tudjanak hol táplálkozni, legyen mivel dolgozni, ne kuksoljanak a sötétben, ill. fűtetlen helységekben naphosszat, legyen nyersanyag, informatikai, technológiai hátteret kell biztosítani, megrendelésekkel kell pepecselni ahhoz, hogy legyen jövőtök. -Igen, a TE jövődet is érintik a leírtak! A lélektani háttér alapja mentális megközelítésű. Pszichopatákkal nehéz csapatban gondolkodni, egy célért közösen tevékenykedni, - egy ilyen közegből gazdaságos (hosszútávon), ha eltávolításra kerülnek azok az emberek, akik mindig csinálják a punkrációt, mindig saját utakon próbálnak járni, nem tudják a feladatukat, áskálódnak, ellenségeskednek mindenkivel - és hasonlók. Az összeveszett emberek konfliktusának rendezésében kötelező (!) részt venned, - megteheted, hogy a homokba dugod a fejedet, de a további történéseken ne is csodálkozz ezt követően! -Ha így folytatod, nem fogsz sokáig maradni a pozíciódban, mert idővel fel fognak tűnni a furcsaságok másoknak is, - olyanoknak, akik történetesen rendelkeznek azzal a jogosítvánnyal, hogy a TE sorsodról döntsenek egyetlen tollvonással. Pl. említek egy ilyet: Mióta "C" vezeti az "L" részleget, jönnek-mennek az "O" részlegnél dolgozók. (-Vajon miért?) Van még jó pár dolog, amelyre harapnak az emberek! Mindenki tudja, hogy a munkáltatóknak nem a szociális érzékenység a fő profilja, de lehetnél biznyos körülmények között EMBER! Pl. a nőnek miért nem kínálsz fel egy olyan lehetőséget, hogy az óraszámhoz ragaszkodnak a főnökeid, - abból nem engedhetsz, - a n naponKON lehet egy picivel később jönni annak a terhére, hogy b napon tovább kell maradni? -Ez csak egy példa, ami lényegesen emberibb, mint a te antiszociális megközelítésed. Az előlegről annyit, hogy alkalmasint belenyúlhatnál a saját zsebedbe, - na nem százezres tételekben kell gondolkodni, - ritka alkalmanként a megszorult kollégának ha adsz 20-30 ezer forintot KÖLCSÖN, nem ér tartós veszteség, de EMBERKÉNT fog rád tekinteni. Vissza fogod kapni a pénzt, - nem veszítesz egy buznyákot sem, ő viszont fellélegezhet és emlékezni fog emberi mivoltodra (vélhetően akkor is, amikor nehéz helyzetbe kerülsz szakmailag és megkéred, hogy nem vállalna-e túlórát - vagy hasonló). Emberi kapcsolatok ezek, amelyek hasonló vonalak mentén működnek! Nem túl szerencsés, hogy csak a pénzért teszed meg nap mint nap azt, amit munkának hívnak, - nehéz lehet így létezni, de ez a te személyes dolgod, ebbe senki nem szólhat bele.
2019. dec. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok. Van két alkalmazotam, pontosabban 3 akik nem bírnak meglenni egymás mellett.. Ha józsi így rakja fel a dobozokat az a baj, ha úgy, akkor az a baj. Ha józsi oda állt a kamionnal az a baj, ha máshova, akkor meg az. És fordítva is. Meg van egy, aki szeret helyettem dirigálni a többieknek. De nekem meg nyalizik. Mivel mindent tudok róluk, így midnen kiderül. A telephelytől 500m-re minden egyes lépésüket figyelem. Így számonkérem őket, hogy ez mi volt? stb stb. Én úgy kezeltem, hogy jó, Pista te beállsz úgy a kamionnal ahogy szeretnél, úgy pakolsz, ahogy jólesik, és ugyanez Józsinak! És más más helyen, nem látják egymást. Ha ez a cég rovására megy, mindketten még délelőtt mehetnek haza. Örökre. És megoldódott. De most meg versengenek, hogy ki tud gyorsabban csinálni ezt meg azt. (persze nem óvodás módjára) csak látom ahogy kapkodnak. És el is rontották. Rosszul volt lekötve 4 traktorgumi, és kanyarban eldőlt a raktérben. Kiesett a ponyva alatt, rá a mellette haladó autóra. Ott helyben kirúgtam mindkettőt.
2019. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!