Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha mióta csoportve...

Mit tegyek, ha mióta csoportvezető lettem kiutáltak a kollégáim?

Figyelt kérdés
Régen mindig együtt kajáltunk, kávéztunk, beszélgettünk és megbeszéltük a munkahelyi dolgokat, "pletykákat". Mióta csoportvezető lettem kaptam fönt egy külön irodát és oda ebédlő is tartozik. Nem szeretek ott enni, mert oda jár a vezetőség, főnökök és nem egy nyugodt helység. Így néha lemegyek a régi ebédlőbe, sokkal jobban szerettem ott enni. Viszont ilyenkor mindig hirtelen elhallgatnak a kollégák, nem nagyon beszélgetnek, pedig régen mindig jókat beszélgettünk. Meg nem mondanak el semmit, úgy mint régen. Legutoljára tudtam meg egyik barátnőmtől, hogy valaki föl akar mondani, hogy készülnek fölmenni az igazgatóhoz emelést kérni, hogy az egyik összeveszett a másikkal, stb. Régen ezekről mindig az elsők között tudtam, most meg semmit nem mesélnek, nem mondanak. Egyébként négyszemközt egyik sem bunkó, akkor mosolyognak. Mit tegyek ha mindenki megutált? Mondták, hogy nekem nem feléjük kell megfelelnem, hanem fölfelé, de azért rosszul esik, hogy akikkel régen együtt kávéztam, dumcsiztam, most kerülnek és kihagynak mindenből..
2019. dec. 22. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Hát, sajnos a pozícióváltás ezzel jár. Nálunk bármennyire is családias a hangulat, a fônököket mindenki (még én is, szánom bánom) cseszteti. Szerintem van ebben kis féltékenység, ugyanakkor félelem. Kérdés, hogy ha rákérdeznének titkokra, amiket csak a vezetôség tud, te elmondanád nekik? Ha nem, akkor az a baj, hogy az ember ilyen téren (is) önzô és nem fogja elmondani a baját, amit potenciálisan olyan réteg tud meg, aki nem kellene, hogy meg tudja. Ebben az esetben csak annyit tehetsz, hogy megpróbálsz az új pozíciódnak megfelelô emberekkel barátkozni. Ha pedig simán elmondanád, hogy a fônökségbôl xy mit mondott, akkor nyert ügyed van, egyszerûen többet kell velük lenned, mert meg kell szokják, hogy lesznek új témák is. Vagy akár szervezhetsz valami közöset... Te hívod kávézni, enni ôket, egyet kocsmázni, ilyesmik.
2019. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem sok mindent tudsz tenni, mert Magyarországon ilyen az emberek mentalitása. Sokan azt hiszik, hogy kellemes dolog két réteg között a "satuban". -Fentről a vezetőség által támasztott követelmény rendszernek kell megfelelni, akiket irányítanod kell, azok meg teljesen mindegy, mit csinálsz, minden cselekedetedért "árulóként" bélyegeznek meg. Ha bizalmas vagy, azért, ha barátságos, azért, ha határozott vagy, azért, - gyakorlatilag nem tudsz olyat tenni, amiért ne köpködnének, ugyanakkor ezek a "jó emberek" nagyon okosak (de inkább demagógok) tudnak lenni abban a tekintetben, hogy ők mit tennének, ill. mit kellene csinálnod, arra viszont ők sem tudják a minden helyzetre érvényes, tuti receptet, hogy őket ne utálja senki, ha ilyen lehetőséget kapnának. A magyarok ilyenek, - ha azt látják, hogy egy másik ember csak egy picit is többre viszi mint ők, akkor különösen irigyek, aljasok tudnak lenni. Volt már nem egyszer példa arra, hogy kaptak ilyen emberek is adott esetben lehetőséget, aztán - érdekes módon - ők is pislogtak az emberek viselkedésén, mint egér a nullás lisztben, amikor bizonyítani kellett volna - és megbuktak, mint Rottenbiller. A magyar ember legnagyobb ellensége a magyar ember!
2019. dec. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!