Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felsővezetőnél a szakmai...

Felsővezetőnél a szakmai hozzáértés vagy az érzelmi intelligencia a fontosabb?

Figyelt kérdés
Egy jó vezető körbe tudja venni magát hozzáértő középvezetőkkel és van annyi önkritikája, hogy nyíltan nem bírálja felül őket.
2019. dec. 23. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Mind a kettő egyformán kell. Mert hiába ért hozzá profin, ha közbe mindenkit hajszol. Ha csak EQ van akkor meg nem látja át az egészet.


Kell profizmus is és EQ is! Ezek nagyon fontosak egy felső vezetőnél.

2019. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ma kevés ilyen van, sajnos. szerintem az első, a szakmai hozzáértés. ugyanis ha nincs, arra vezetik amerre akarják. duma és szimpátia(haverság) alapján választja a munkatársait. a szakmai kompetencia után fontosabb szerintem az iq és utána az eq. egy munkahelyen mindenki egy bizonyos cél miatt van jelen(a tulajdonosok gazdaggá tétele) és ez alá kellene rendelni minden tevékenységet szerintem. a mai felső vezetők között kevés igazán kompetenst látok, de azért volt szerencsém megismerni igazán kiváló szakembereket is. ha a felső vezetéssel baj van, ott vége a cégnek. persze ha tulajdonosi kör nem eszmél időben.
2019. dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A még feljebb levők irányában a puha, szemölcsös nyelv a fontos. Én személy szerint még nem találkoztam olyan felső vezetővel, akinél a humánum nyomai felfedezhetők lettek volna, viszont a szakmai hozzáértés és bármiféle intelligencia erős hiányosságai szembetűnően jelen voltak.
2019. dec. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 aparalyza ***** válasza:

A fizetés határozza meg. Bonusz esetén kitapossa (bármelyik) vezető az eredményt. Ez a manager tipus.

A lejebb lévő vezetők megkeresik a célnak megfelelő embert és azt/azokat fogják nagyobb (nem jobb!) teljesítményre ösztönözni. Persze egy idő után fluktálnak, de beáll egy kellemetlen egyensúly.

2019. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Felsővezetőnél pontosan milyen szakmai hozzáértésre gondolsz?

Mert nagyon nem mindegy te mit tartasz szakmai hozzáértésként erénynek. Top Managereknek nem kell feltétlenül részleteiben ismerniük a cég által használt technológiákat, de a lényegi dolgokkal tisztában kell lennie.

2019. dec. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerinted miért kiemelkedő a pszichopaták aránya a felsővezetők között, kérdező?
2019. dec. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A legjobb a hideg fej, meleg szívvel.
2019. dec. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: Tudod linkelni az ide vágó tanulmányt?
2019. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem létezik érzelmi intelligencia. Egész egy marketing fogás volt, semmi köze az IQ-hoz ami a legjobban mérhető érték valaha. EQ-ban még az sem tisztázott h mit takar. Inkább tehetségnek kéne hívni, és ami a legfontosabb az IQ-val szemben fejleszthető dolgokat szoktak hozzá kötni.


Az IQ az ami elég jól megjósolja a sikerességet.

2020. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!