Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más munkahelyen is előfordúl,...

Más munkahelyen is előfordúl, hogy a főnök ilyen apróság miatt kiabál?

Figyelt kérdés
20éves vagyok, és a nyár óta dolgozom egy logisztikai cégnél, mint szerelőinas. Ma jött egy kamion, és nemtudott leparkolni, mert útban volt a főnököm autója. A főnököm megkért, hogy álljak az autójával arrébb, mert ő épp beszélgetett valakivel. Van jogosítványom, és egy 20éves opelem, de nem mertem vezetni a főnököm új fordját, mert féltem, hogy megütöm és inkább azt válaszoltam, hogy félek vezetni. Erre rámkiabált, és azt mondta, hogyha ennyire balfsznak érzem magam akkor inkább üljek otthon anyám mellett.

2019. dec. 28. 21:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
90%
Nem beszélhetne így veled, semilyen korolmenyek között.
2019. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
kamu kérdés
2019. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb magyar kis és középvállalkozásnál így néz ki a helyzet... :DDD

Ne parázz, gondolom nem akarsz sokáig ott maradni.

2019. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után még aznap az asztalán lenne a rendkívüli felmondásom, indoklásként megjelölve azt, hogy a viselkedése kimeríti a becsületsértés fogalmát. Ha nem tetszik neki, akkor meg mennék a munkaügyi bíróságra.

Egyelőre nem a feladatod az autóját vezetni. Nagyon helyesen cselekedtél, hogy nem mentél bele ebbe a játszmába, ugyanis ezután könnyen rádfoghatta volna, ha mondjuk valami történik az autójával.

2019. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Igaza van. :D
2019. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Én se állnék arrébb senki autójával, nemhogy a fönökével.
2019. dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha van munkaköri leírásod és abban nincs benne ez, akkor semmi keresnivalód az autójában. Gondoltál arra, hogy mi történhet akkor, ha komolyabb összegű készpénzt tart a kocsijában vagy nagy értékű műszaki cikket és eltűnik munkaidő alatt a kocsijából? Sajnos bevett szokás a munkáltatóknál, hogy belecsempésznek legalább egy olyan mondatot a munkaköri leírásokba, amit gyakorlatilag bármire rá lehet húzni azzal a tartalommal, hogy "szükség esetén egyéb feladatok ellátása". -És ezt az aljasságot nagyon is tudatosan, tervezetten hajtják végre minden munkavállaló esetében, - aki nem valaki a cégnél.
2019. dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

Egyrészt így azért nem beszélhet veled, másrészt viszont meg tudom érteni, hogy kiakadt. Ha van jogosítványod, az egyben azt is kell jelentse, hogy tudsz autót vezetni, és azzal parkolni is. Ha ettől félsz, ne ülj semmilyen autóba sofőrként, mert csak a baj lesz belőle.


A munkaköri leírást meg kár felemlegetni, hisz ez nem utasítás, hanem kérés volt.

2019. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Ha van jogosítványod, és ezt az önéletrajzodba is beleírtad, akkor előfordulhatna, hogy céges autót bíz rád - és nemcsak azért, hogy állj arrébb a gyárudvaron.


Amin hirtelen kikattant a főnök, az a felelősség-elhárító gesztusod volt. Más beleült volna, odébb áll, és közben persze nagyon vigyáz, nehogy valaminek nekimenjen. Azért egy személyautóval egy gyárudvaron elállni egy kamion útjából, ehhez nem kell nagy ügyesség. A főnök nyilván nem akarta félbeszakítani a beszélgetését.


A tanulság az, hogy ha a főnököd felelősséget testál rád, akkor nem szereti, ha kibújsz alóla.

2019. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az ő cége, az ő telephelye, pontosan tudja, hogy holvan a kirakodási zóna, akkor miért hagyja ott az autóját? Autószerelőnek vett, nem azért hogy az udvaron kocsikázzak.
2019. dec. 28. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!