Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan, aki (nyelv)...

Van itt olyan, aki (nyelv) tanárnak tanult, de nem tanárként (közoktatásban) dolgozik? Mit csináltok?

Figyelt kérdés

Rólam annyit, hogy az ELTE tanárképzésére járok, angol-spanyol szakra, ha elvégzem mindkét nyelvből mesterdiplomát kapok, ezért is jelentkeztem ide, nem azért, mert a közoktatásban, gyerekek között képzelem el a jövőmet, bár jobb híján ez is szóba jöhet.

Arra lennék kíváncsi, hogy akik tanárképzésre jártak, főleg akik nyelvszakra (nyilván a többi szak elég szorosan kötődik az iskolához), milyen lehetőségeitek vannak? Magánórák, nyelviskolák? Esetleg fordítás, anélkül, hogy konkrétan ilyen végzettségem lenne? Esetleg turizmussal (gondolok akár reptérrel, légitársaságokkal) kapcsolatos munka vagy nagyobb cégnél valamiféle kapcsolattartó?

Kíváncsi vagyok, hogy ki hol kötött ki, mesélnétek?



2019. dec. 31. 00:54
 1/8 anonim válasza:
90%

Nekem is spanyoltanár a végzettségem. Pár évet lehúztam egy gimiben, aztán óraadó voltam több nyelviskolában, meg helyettesítettem itt-ott. Foglalkoztam fordítással egy ideig, mellette magánórákat adtam.

Most főleg a párom vállalkozásában dolgozom, úgyhogy kicsit hanyagolnom kell a nyelvoktatást...

Több ismerősöm call centerben dolgozik, de van, aki kiment külföldre és ott szerzett állást.

2019. dec. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
korábban két évig tanárként dolgoztam, azóta egy multinál vagyok
2019. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Voltam multinál munkatársként, majd vezetőként, mostanában startupoknál vezetek ügyfélszolgálatot a tanári fizu négy-ötszöröséért.
2019. dec. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még, illetve ha gondoljátok, részletezhetnétek egy kicsit jobban, hogy pontosan mit csináltok.
2019. dec. 31. 11:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez régi sztori, de érdekes lehet.

A feleségem 20 éve végzett, angol tanárként. Két évet általánosban tanított, azután kettőt nyelviskolában,nagyon kevés pénzért.

Utána titkárnő volt, majd idegennyelvű kapcsolattartó egy nemzetközi szolgáltató cégnél. Itt keresett a legjobban, de még így se kereste meg a tanári fizetés dupláját. Viszont kétszer annyi munka, felelőség... Elköltöztünk, és visszament tanítani négy éve. Gyerekek mellett sokat számít a szabadidő.

2020. jan. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Angol-magyar-spanyolt végzett ismerős hölgy jelenleg idegenvezető, de tudok tanári diplomás stewardessről, recepciósról, banki dolgozóról is. A gimiben is volt egy fiatal némettanárnő, aki elment pár év után egy fordítóirodához.
2020. jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélszolgálatozok.
2020. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legyel taxisofor Tijuana-ban :)
2020. okt. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!