Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen lusták a magyarok?

Miért ilyen lusták a magyarok?

Figyelt kérdés
Palyafutásom során több nemzettel volt szerencsém együtt dolgozni. (németek, usákok, lengyelek, törökök, olaszok, szerbek, szlovákok) Az említett nemzetek közül a leglustábbak a magyarok. Közvetlen a nyomukban az usákokkal. Most úgy alakult az életem, hogy Magyarországon élek és dolgozom. Munkahelyen a magyar ember nem tesz többet annál ami a feladata, söt még a saját munkáját is átpasszolná a kollégának. Amit nem akar a magyar munkvállaló megtenni, azt nem is teszi meg. Építkezéseken azt figyeltem meg, hogy 1 ember dolgozik 3 meg csak áll körülötte. Autóval viszik az anyák a csemetéket a 200 m-re levö jatszoterre. Aki gyalogosan jár az szegény. (többször hallottam) Nincs a legtöbb magyar embernek arra kapacitása, hogy a hulladékot szelektíven gyüjtse. Mindent a fekete hulladékgyüjtö edénybe tesz. Karácsonyfát becipelik a lakasba a tü levelekkel beteritik a lepcsöházat s azután nem söprik össze. A papir szemetet senki fel nem venné a lépcsöházban. Éttermekben (akár gyorsétterem) üresjáratoknál a dolgozók csoportosan a telefonjukat nyomkodják, helyette a pultot, az asztalokat törölnék le. Azok a kismamák, akik otthon vannak gyermekeikkel nem föznek - még azok sem akiknek családi összjövedelme nem negedné meg azt, hogy a hét öt napján meleg étel rendeljenek a családnak. Nincs idejük fözni mert gyereket/gyerekeket nevelnek. Most ad hoc` csak ennyi jutott eszembe. Kíváncsi vagyok, ki hogyan látja?

2019. dec. 31. 15:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Végig se olvastam teljesen de olyan értelmetlen egy irszàg lakosságára kivetíteni a saját kis tapasztalatodat, mintha ismernék valakit aki nem mos kezet wc után és itt kérdezgetném hogy a magyarok miért nem mosnak kezet
2019. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Talán azért lusták, mert szar a fizetés.
2019. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1

"Végig se olvastam ..."


Pont ezért, 'thumbs down'

2019. dec. 31. 15:54
 4/21 A kérdező kommentje:

#2


Németországban sem jobb.


Németország Európa Kínája, az emberek mégis lelkiismeretesebben dolgoznak.

2019. dec. 31. 15:55
 5/21 anonim ***** válasza:
12%
Na és a németektől megkérdezted, hogy miért csak 1x fürdenek egy héten? Okostojás...
2019. dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Szar a fizetés és gyakori, hogy nem csak a munkakörükbe eső feladatokat kell a munkahelyén elvégeznie az embert, hanem mindent IS.


Ezzel szemben amerikában ha valakinek az a szerepe, hogy X munkát elvégezze, akkor ő neki csak az X munkával kell foglalkoznia, ha valaki azt mondja neki, hogy csináld meg Y-t is, akkor nyugodtan nemet mondhat, mert az már nem az ő hatásköre.


Amúgy meg mit vársz egy olyan országban, ahol rossz az egészségügy, rossz az oktatás, alacsony a fizetés és drága a lakhatás (albérlet, lakás árak). Majd pont a környezettudatosság lesz a legfontosabb szerinted? A zöld pártok, illetve a környezettudatosság a fejlett, gazdagabb országokban működik, mert az emberek megélhetése és jóléte biztosítva van. Ezek közül egyik sem biztos nálunk, szóval nem kéne meglepődnöd azon, hogy milyenek az itteni emberek, teljesen érthető és más országban is hasonlóak vagy rosszabbak lennének az emberek hozzánk hasonló életkörülmények között.

2019. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%
Akinek van összehasonlítása alapja az látja, hogy nemcsak munka terén, de minden területen,pláne mentálisan a magyarok az egyik leghitványabb, legnyomorultabb nép. Hogy miért? Genetika + a magyar gyerekek ebben a hitvány mentalitásban nőnek fel, így élnek ők is majd.
2019. dec. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
31%
Erre itt kell születni! :)
2019. dec. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%

Hülyék mindenhol vannak, nem csak itthon. Garantálom, hogy más nemzeteknél is megvan ez a jelenség, legfeljebb a mértéke eltérő valamelyest.


Szóval nem magyarozni kell, hanem "emberezni". Ebből jönni fog a kérdés, amire a választ meg fogod kapni, ha tanulmányozod az emberi tényezőket.


"Munkahelyen a magyar ember nem tesz többet annál ami a feladata..." Már nem azért, de ki az a hülye, aki puszira megcsinál bármit is pluszba? Azért vagyok ott, hogy végezzem a SAJÁT munkám, nem pedig azért, hogy kedvezzek a feletteseimnek ingyen és bérmentve.

2019. dec. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%
Azért ilyen lusták, hogy neked legyen min hőbörögnöd.
2019. dec. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!