Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik otthagyták másod, harmad...

Akik otthagyták másod, harmad évben az egyetemet, és dolgozni mentek: Mihez kezdtetek?

Figyelt kérdés

Eléggé nagy a szórás a szakok egy részén.

Sok szakon 200 hallgatóból már a harmadik év elejére is cak 60-70 marad, és ez csak a harmadik év.


Felmerül a kérdés: Mihez kezdenek azok, akik mondjuk 21-23 évesen már nem érzik magukban azt az elszántságot mint 19 évesen a felvételikor, és nem akarnak ismét megpróbálni egy szakot.


Vagy ha nem is az elszántság a hiányos, akkor is előfordul, hogy egyszerűen anyagilag kerül valaki olyan helyzetbe, hogy abba kell hagynia az egyetemet.


Aki magára ismert, mihez kezdtetek?



2020. jan. 2. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Am ez egy jo kerdes nallunk mar elso ev vegere felezodott a tarsasag akiket ismerek azok kozul volt aki uj egyetemet kezdett (altalaban konyebbet), volt aki elment kulfoldre dolgozni, volt aki okjt kezdett. Ugy altqlaban azt latom h senkit se ert tragediakent. Eheze kepest akik nagyon forszirozzak (sokadik bukas csuszas tan is az egyetemen) azok belerokkannak az egyetembe, foleg mentalisan depresszi onsajnalat, elet utalas stb.
2020. jan. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én az első félév után hagytam ott. Utána őszig egy raktárban dolgoztam, majd ősztől elkedtem egy OKJ-s képzést.
2020. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is első félév után pattantam meg, elkezdtem egy okj-t, és elmentem recepciósnak. Nem fizet jól, de mindig is érdekelt a vendéglátás, és tervben van a külföldi vagy hajós munka is.
2020. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

dolgozni mentem ahogy közbe is,szeptembertől pedig új szakot kezdtem

Én éhenhaltam volna konkrétan ha ne lépek

2020. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyárban van több ilyen gépkezelő. Egy részük már megbánta, hogy nem fejezte be ( volt akinek csak 3 szigorlata hiányzott, de már kifutott az időből, hogy pótolja). Egy részükből idővel csoportvezető lett.
2020. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bölcsész szakra jártam. Utáltam, gyűlöltem, ott jött ki igazán, hogy inkább reál beállítottságú vagyok, mert kínszenvedés volt több száz oldalakat olvasni. Otthagytam 1 év után, elmentem autószerelőnek. S mit ad isten, jelentkeztem később járműmérnökire, amit el is végeztem. Noha, sose gondoltam volna, de már abszolút látom, hogy megérte, mégha pár évem rá is ment, akkor is, hosszútávon biztosan.
2023. máj. 19. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!