Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másnak jár a fizetett szabadsá...

Másnak jár a fizetett szabadság nekem nem, felháborító miért van ez, te mit tennél és mondanál?

Figyelt kérdés

Egy tetőfedő családi vállalkozásnál dolgozok segédmunkásként, bejelentett minimálbéren, napi 8 órában.


Igazából napi 9-10 órát dolgozunk.


Kezdetben ez a vállalkozás kifogyott a segédmunkásokból, Rossz hírben ált, nem akarnak fizetni stb. cserélődtek az emberek.


Én cirka 1,8 éve kerültem be a cégbe, akkor szépen beszéltek velem. Kezdetben minimális munkám volt, léc feladás stb. Aztán folyamatosan egyre nehezebb dolgokat bíztak rám. Már a köteg cserepeket hordtam fent a tetőn a léc szerkezeten, ami nem volt könnyű. Most meg vállpa bevágás és felrakás, néha cserepelek is, meg a lecelést is én végzem.


---------------


Tavaly októbertől bővült a csapat és az egyik súhanc nagyon benyalta magát, 4 hónapja van itt és már 10 alakalommal nem jött dolgozni. És ki fizette a főnök, én magam láttam.


Bezzeg mikor én nem tudtam menni, akkor egy forintot nem fizetett ki nekem. Arra a napomra 0Ft-ott.



Mikor szóvá tettem a szabadságot amikor még egyedül voltam akkor azt mondta, örüljek, hogy be vagyok jelentve.


Totál hülyének néz.


Tervezem, hogy felmondok de előtte ezt szóvá akarom tenni neki.


Ez a gyerek semmit nem csinál, csak a telefonját nyomkodja és szórakoztatja a őt. De ő a legjobb munkás.



Felháborítónak érzem ezt.


Köszönöm előre is a válaszokat. Buék nektek!



2020. jan. 2. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha teheted mondj fel! Sőt menj elsőnek táppénzre masfélhónapot hazud azt hogy kiment a bokád addig keresel másik melót. Ha ragaszkodsz az álláshoz akkor elkell tűrd. De hamár otthagynád baszálki velük sőt kérj előleget kölcsönt valamilyen cimszóval aztán lépj le de csak úgy hogy megkapod a fizud megmondod hatalmas kiadásod lett és muszály kölcsön kérj a fönöktől fizetés a kézbe ha kölcsönt is megkapod lépj le és soha többet ne is jelentkezz!
2020. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Te magad is leírtad a választ: a másik gyerek csókosa a főnöknek, te nem vagy az. Üdv a 21. századi Magyarországon! Minden szinten ez megy.

Aktuális lett a kommunizmus idején emlegetett vicc, amikor a komcsi jelképeket (sarló és kalapács) felváltja a fagyi és a galamb: aki nem nyal az repül! Na most 2020-ban ez már a valóság, nem a vicc.

2020. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Sőt fizetés után elmesz rögtön táppénzre kihizod a kövi fizuig táppénzen kifizeti neked a táppénzt kérsz egy kölcsönt megkapod es lelépsz mindörökké amen!
2020. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Munkaszerződést el kéne olvasni mielőtt aláírod. Ha nem tetszik nem vállalod de ne utólag hisztizz. Csókosok meg mindenhol vannak, te a saját dolgoddal foglalkozz ne azzal hogy nekik miért jobb
2020. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Munkaszerződés vonatkozik a seggnyalókra is.munkahely az nem arról szól hogy jó pofizok mellete meg nemér a munkám 2 forintot se
2020. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Hát menj el ilyen munkahelyről, ahol nem becsülnek meg. Találsz ügyesen jobbat. :)
2020. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Csak az a baj mindenütt ez megy mert aki nemcsókos annak mennie kell mert nem nyaller és maradnak a nyallerek mindenütt tingli tanglizni.ezert van az hogy a normálus nyel szív a nyaller meg fickándozik mert ez az érték a mai világba ,nem pedig az eredményes becsületes megbizható munkaerő
2020. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát ha te végzed a lécelést is, akkor egyértelmű: lécelj le! :)


Ács ismerősöm panaszkodik, hogy külföldről jött haza dolgozni egy brigádba, hárman vannak ácsok, de a két kisgyerek csak a facén lóg naphosszat, helyettük is ő dolgozott. Megunta, otthagyta. Most sok munka van, lehet keresni normális munkaadót.

2020. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8# most ez a nyalis gyerek itt fogja hagyni felmerült egy ilyen dolog. A többiek még nem tudják. A gyerek meg aláírt 1 évet, ha nem marad akkor vissza kell fizetni a támogatást.


🤣🤣🤣🤣

2020. jan. 3. 16:55
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Asrác valószínűleg ismerős, ezért kivételeznek vele.

De amúgy a cseréphordás nem a segédmunkás feladata? Ha pedig meghaladja az órád azt ami a szerződésven le van írva, akkor arra legalább feketén a kezedbe illene nyomni egy kis extrát.

Feketén biztos találsz több pénzért segédmunkát, napi bérért. Ha bejelentetten akarod szerintem akkor is válts. Táppénz közben munkakeresés.

2020. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!