Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tesztek olyan esetben,...

Mit tesztek olyan esetben, amikor több állásinterjúra is behívnak, de a kevésbé szimpatikusabb helyen történik meg elsőként az interjú? Mit mondotok?

Figyelt kérdés
Jövőhét elején megyek egy állásinterjúra, illetve rá 2 hétre egy újabbra. A jövőheti igazából csak azért opció, mert ha nem találok semmi olyat ami tetszene, akkor is szeretnék munkába állni, nem engedhetem meg magamnak, hogy hónapokig ne dolgozzak. Épp ezért minden lehetőséget szeretnék figyelembe venni. Az működhet-e, hogy nyíltan, őszintén elmondom azt, hogy még más interjúkra is megyek és pl. február 1-re el tudom dönteni, elvállalom-e az állást. Nyilván itt most a pozitív forgatókönyvvel játszottam el, mely szerint én lennék a kiválasztott.
2020. jan. 3. 09:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért kéne elmondanod, mikor, hova mész? Nem vagy köteles beszámolni az életedről egy állásinterjún!
2020. jan. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Úgy értem, a magánéletedről* :)
2020. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezt értem. A kérdés arra irányult, hogy pl megkérdezik mikor tudnék kezdeni? A jelenlegi álláslehetőség, azonnali munkakezdéssel van meghirdetve. Nem szeretnék azonnal igent mondani és beleugrani az első lehetőségbe. Eddig 2 állásom volt, mindkettőnél az interjú és a munkakezdés között maximum másfél hét telt el, csak ezeknél nem volt mit gondolkodni, rögtön elvállaltam a munkát.
2020. jan. 3. 09:30
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Ahol most dolgozom, én bizony megmondtam az utolsó állásinterjún, hogy mely más helyeken voltam már interjún, és honnan várok még visszajelzést. Mondjuk természetes módon jött szóba, amikor arról kérdeztek, milyen területek érdekelnek, és hova adtam be mostanában jelentkezést. Aztán ők maguk ajánlották fel, hogy úgyis kapok gondolkozási időt, várjak nyugodtan néhány hétig, amíg a többi helyen is eldől a sorsom. És így is lett, azoknál nem kellettem végül, úgyhogy elfogadtam a jelenlegi munkaadóm ajánlatát.


Bár azt is hozzáteszem a hallottakból, illetve korábbi tapasztalatokból kiindulva, hogy sajnos kevés az ilyen empatikus felvételiztető, illetve munkaadó. Szóval nem biztos, hogy ezt a figurát máshol is el lehet játszani...

2020. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó, épp ezért dilemmázok. Köszönöm a válaszod.
2020. jan. 3. 09:49
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Semmi kozuk hozza, hany interjura mesz. Nem is biztos, h felvesznek. Mondd azt, h at kell gondolnod az ajanlatukat - felteve, ha tesznek ajanlatot.
2020. jan. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Szerintem tok jó, amit kitaláltál kérdező! Teljesen intelligens, korrekt megoldás. Hajrá! :)
2020. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen ne idegeskedj. Ha megkérdezik, mikor tudsz kezdeni, akkor mondd azt, hogy 2 hét múlva. Addigra túl leszel a másik interjún is, fogod érezni, hogy az hogy ment.

Illetve jogilag megteheted azt is, hogy ha az első helyre felvesznek, elkezdesz gyorsan ott dolgozni, hogy legyen pénzed, majd amikor a második helyről is megjön az értesítés, hogy téged választottak, akkor itt felmondasz. Ez nem egy szimpatikus húzás persze, de próbaidő alatt bármikor megteheted, indoklás nélkül.

2020. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet! Nem szimpatikus húzás ez tény, de tegyük hozzá, hogy annyira nem egyszerű munkát találni sem. Nem szeretnék két szék közt a pad alá esni sem. Meglátjuk hogy alakul 🙂
2020. jan. 3. 10:30
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezö!

Az sem szimpatikus megoldas a munkaltato reszeröl, hogy elcsabit valakit a munkahelyeröl. A hat honap probaidö utan meg könyörgesre sem ad egy nyomorult munkaszerzödest munkaköri leirassal. Igy annyira megterhelik, hogy meg felnezni sincs ideje, miközben a kolleganö kesöbb jön es elöbb tavozik a munkahelyröl. Elhallgatjak, hogy tkp. egy kolleganö helyett vettek fel, aki szülesin van. Esatöbbi.


Ne legyen lelkiismeretfurdalasod, mert a munkaltatoknak sincs lelkiismeretük. Kapitalizmusban elünk, s ahogy már a neveben is bent van a kapitál, a töke all a közeppontban es nem az ember.


En ugyanebben a cipöben jarok. Az elsö felajanlott allast el fogom fogadni s ha nem vall be, akkor kalap + kabát. Azert van a probaidö, hogy mind a két fél kitapasztalja tudnak-e egyseget alkotni, illenek-e egymashoz.

2020. jan. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!