Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kerestek pénzt Budapesten?

Hogyan kerestek pénzt Budapesten?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy én vagyok-e ennyire szerencsétlen, hogy nyelvtudással nem találok jól fizető állást. Most jöttem vissza külföldről és szerettem volna Budapestre költözni és ott dolgozni. Recepciós állásokra jelentkeztem, egy hostelben vagyok jelenleg, 4 fizetetlen betanulós napom volt és most próbaidőn vagyok, de első hónapban 120ezer körül lenne a fizetés a másodiktól meg 150ezer lenne. És ez semmi, amikor szobáért 60 ezret kellene fizetnem...oké, visszahivtak Budapest egyik 4 csillagos szállodájától, az egyik legjobbtól a városban, az meg 140ezret ajánlott. Hogy lehet itt jól keresni?
2020. jan. 3. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
jól kereső diplomával:)
2020. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Normális végzettséggel
2020. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Talán a recepciós az nem normális végzettség....?
2020. jan. 3. 18:00
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Diplomával sem fizetnek annyit, hogy megérje lakást bérelni. Egy szobában nyomorogni meg nem kellemes.
2020. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Leginkább úgy tudsz pénzt keresni, hogy nem vagy balfék. Aki elmegy ingyen dolgozni 4 napra meg 120-ért az meg is érdemli, hogy annyit kapjon.


A recepciós is normális végzettség, ismerősöm sok évvel ezelőtt 3-400+ ezret keresett vele plusz mellette csurrant-cseppent borravaló, ingyen pia, pénzváltásból nyereség. Persze jól menő szállodában, 3 műszakban.

2020. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez is jól menő szálloda, az alapbér 140 lenne meg jutalekkent megkereshetnek plusz 100at. De a jutalek azt jelenti, hogy el kell adnom jegyeket éttermekbe, mûzeumba meg budapesti buszos körutakra. De mi van, ha nem tudok eladni jegyeket, mert azis benne van a pakliban.
2020. jan. 3. 18:30
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Távmunkával.
2020. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Érettségivel van irodai munkám, 8 órás, 230 nettóért. Ez

előtt szintén irodai munkám volt, 180 ezerért + cafeteria. Két felsőfokú nyelvvizsgám van, és most kezdtem az egyetemet levelezőn. Szóval, nem lehetetlen. Szerencse is kell hozzá, de nem lehetetlen.

2020. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na, bolti eladó, ilyen hatalmas kínai üzletbe 6,8 vagy 10 oras munkarendert kinal netto 220.000 ezret. Azert ez egy kicsit nevetseges. Mindig azt gondoltam volna, hogyha nyelvtudas van, akkor lesz egy jol fizeto allasom, azt egy elado pozicioert tobbet fizetnek.
2020. jan. 3. 19:44
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

"A recepciós is normális végzettség, ismerősöm sok évvel ezelőtt 3-400+ ezret keresett vele"


Na nekem pont legjobb haveromnak a húga dolgozott szállodai recepción 2 nyelvvizsgával és alig keresett vele pénzt. Pluszban rájött még az éjszakai műszak és ha nem volt 1 szál vendég sem, akkor sem lehetett neki leülnie. :D


Aztán a 2 nyelvvizsgát kihasználva elment légiutas kísérőnek és azóta sem tért vissza a recepciós munkához. 3-400 ezret egyébként.. mire is? Nincs valóságalapja, de ha lett volna is, mire kapna bárki is annyit azért a melóért? És nem degradálásból.

2020. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!