Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy állásnál elvárt a...

Ha egy állásnál elvárt a középfokú nyelvtudás akkor az interjún beszélni kell angolul vagy elhiszik Hogy tudom a nyelvet, mert van nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
2020. jan. 6. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ahol tényleg kell a tudás, ott felmérik. Ahol nem kell, csak pótlékot adnak a papírra, ott nem.
2020. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha kell is használni a nyelvet az adott munkakörben és nem csak úgy divatból beleírták a hirdetésbe, akkor nagy eséllyel tesztelni fogják.
2020. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mit kérdeznek ilyenkor idegen nyelven?
2020. jan. 6. 21:00
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Tőlem hasonlókat kérdeztek, mint amiket magyarul szoktak. Ahol be volt írva, hogy kell nyelvtudás, ott általában tesztelték.
2020. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudnátok példát mondani kérdésekre?

Rég használtam a nyelvet és megkopott a tudás :(

2020. jan. 6. 21:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kerdeznek, hanem ket mondat kozott az interjuztato atvalt angolra. Azt kell megerteni, hogy nem bemondasra hiszik el neked hogy beszelsz angolul vagy tudsz-e fogalmazast irni a delutani tearol, hanem a hasznalhato nyelvtudasodra kivancsiak.
2020. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy tesztelik, ha elvárás. Lehet, hogy már eleve az interjú angolul lesz. Vagy magyarul kezditek az interjút és átmentek angolba. De az is lehet, hogy eléd tolnak egy angol szöveget, hogy olvasd és fordítsd magyarra is, utána egy magyar szöveget és azt mondd el angolul.

Én már találkoztam mindegyik verzióval.

Ezért így nehéz elmondani, hogy mit fognak kérdezni, mert szinte bármit.

Ha nincs a környezetedben angolul jól tudó, akivel gyakorolhatod a társalgást, akkor jelentkezz egy angolos csoportba, vagy angol tanárhoz. Ha viszonylag jól tudtál korábban, akkor vissza fog térni a tudásod.

2020. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha kell a nyelvtudás, akkor azt nem csak úgy elhiszik, hanem azt le is tesztelik. Amennyire eddig tapasztaltam, a leggyakoribb hogy az interjú közben véletlenszerűen váltanak a másik nyelvre, és figyelik, mennyire lazán veszed fel a fonalat.
2020. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha tartasz tőle, akkor jó eséllyel okkal, menj el tanárhoz. A középfok elég alacsony szint, de azért megkopott tudást frissíteni kell.
2020. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem akkor tesztelték szóban, amikor olyan állásra jelentkeztem, ahol szóban is kommunikálni kellett angolul, vagy legalább meg kellett érteni megbeszéléseken a külföldi partnerekkel folytatott kommunikációt. Ahol csak írásban-olvasásban kellett használni a nyelvet, ott nem tesztelték szóban.
2020. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!