Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy találhatnék rá a nekem...

Hogy találhatnék rá a nekem való hivatásra? 30 felettiek rajtam kívül, vagytok még akik nem találtátok még ki, hogy mi passzolna hozzátok igazán vagy csak én vagyok ilyen lúzer?

Figyelt kérdés

Időnként elkap a hév, hogy másra vágyom és nem akarom robotként leélni az életem.

A munkámat szeretem de olyan monoton néha.

Igazából a jövőm miatt gondolkozom, mivel a jelenlegi munkahelyem később gyerek /gyerekek mellet nem igazán lesz ideális.

Ok hogy fix munkaidőm van, de nálunk nagyon nehéz elmenni még szabira is..az sem mindegy melyik nap szeretnénk menni, mert nem mindig tudnak helyettesíteni és táppénzre sem divat menni nálunk, inkább lázasan dolgozik mindenki.

Na ezeket a dolgokat nem szeretném hosszútávon , illetve kimerítő fizikai munka amit nehezn fogok bírni később.

De fogalmam nincs merre , milyen irányba induljak el egyáltalán.

Tavaly abbahgytam egy OKJ-s képzést.

Ez lett volna a 4.szakmám és 1 év után hagytam ott.

(hozzáteszem ez az első dolog amit nem fejeztem be)

Egészségügyben dolgozom és valami teljesen mást szerettem volna, így elkezdtem a grafikus szakot , de rájöttem ,hogy nem nekem való.

Ok ok tapasztalatnak jó volt, de szinte mindig az összes pénzemet iskolákra költöttem el.

Csináltam tavaly egy nyelvvizsgát is amire a szakmámban soha nem lesz szükség, de imádom a nyelvtanulást.

Egyetemre munkám mellett lehetetlen lenne menni, gondoltam már rá.

Szóval tényleg nem tudom mit kellene csinálnom, merre induljak el.

Tanulnék én szívesen megint valamit, de azért ne felejtsük el ezek az iskolák sokba kerülnek és azon kívül, hogy a tudás nem vész el, a rengeteg idő és pénz nem térült meg amit ezekbe beleöltem.

Szóval mit tegyek?

Hogy találhatnék rá,hogy mire vágyom igazán?

Nem akarok megint feleslegesen hatalmas összegeket költeni egy iskolára, hogy újra rájöjjek nem nekem való.

Vagytok így mások is?

Kérlek írjátok meg ti miért szeretnétek váltani?



2020. jan. 7. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Előbb csak hobbiként próbáld ki a dolgokat, de arra ne számíts, hogy rájössz, mire vágysz igazán. Az ember érdeklődése is változik és születnek új szakmák is. Nekem is van vagy fél tucat papírral igazolt vagy hobbiként űzött "szakmám", de folyamatosan vágyom újabb tudásanyag megszerzésére (75 évesen).
2020. jan. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel és bízom benne, hogy alakul majd valami. Nem akarok feleslegesen pénzt kiadni már..
2020. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Irodai munka, ahol a nyelvtudást is hasznosíthatod. Mellette a családi élet is könnyebb, hozni-vinni a gyereket óvodából.
2020. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

első, nahát érdekes amit írsz, én is gondoltam már arra, hogy lehet ha meg is találom, akkor is mindig valami mást szeretnék majd tanulni, fejlődni. Lehet hogy csak állanó tanulási kényszerem van.

A nyelvet is csak hobbinak kezdtem aztán rájöttem ha nincs előttem egy cél (adott esetben a nyelvvizsga) akkor elhanyalom így megcsináltam a nyelvvizsgát.

második válaszadó, gondolom akkor már te is túl vagy pár feleslegesen fizetett ikolán..

harmadik igen én is gyakran gondolok olyan munkára ahol hasznosíthatom a nyelvtudásom és otthonról dolgozom.

Meg is néztem mi lehetne ez, ugye gondoltam a fordítóra viszont ahhoz ha jól néztem 5 év egyetem szükséges és pl fordító levelezőn sehol sem indul az országban idén.

Nem tudom még mit lehetne kezdeni ezzel a nyelvvel mert francia és nem éppen divatnyelv..:S

2020. jan. 7. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok sajnos. Most van egy kis pénzem pluszba és erősen gondolkodom még egy képzésen, mert szeretnék munkahelyet váltani, de nem tudom mi legyen. Olyan, ami egy előzőt erősít meg, de mivel abban sem dolgoztam még így lehet két képzést csinálok meg és ha el tudnék helyezkedni kiderülhet hogy gyakorlatban mégsem nekem való vagy egy teljesen új dologba vágjam a fejszém, ami tuti tetszene csak épp elhelyezkedni nehéz vele nagyon. Vagy maradok ahol vagyok és a diplomámnak megefelelő munkát végezzem amit utálok.
2020. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

és mi az az új dolog kérdező?

olyan érdekes, hogy vannak emberek akik megtalálják azt ami nekik való és vagyunk sokan akik csak benne maradunk valamiban amiről érezzük, hogy nem nekün való.

Nagyon rossz , ha az embernek fogalma nincs merre , milyen irányba menjen..

ezt komolyan tanítani kellene...

sajnálom, hogy az iskolák erre nem fordítottak anno elég időt.

2020. jan. 7. 21:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem már fiatal felnőttként kialakult, hogy mivel akarok foglalkozni, attül kezdve az volt a munkám, és pont, hogy 30-as éveim végére jöttem rá, hogy mást akarok csinálni.

Ez nem lúzerség, hanem állítólag természetes. Állítólag évtizedenként mást kellene csinálni, mert az az egészséges.


Ha nincs tipped, akkor készíts egy listát az összes szakmáról, tevékenységről. Utána kezd el törölni, vagy kihúzni a listáról azokat, amiket nem csinálnál, amig nem egy marad.

Ha több szakma között nem tudsz dönteni, akkor készíts mindegyikről pro és kontra listát és amelyiknél több a pozitívum, válaszd azt.

2020. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

detto

mert unom és a főnökeim nem adnak tanulási lehetőséget

2020. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nekem jó fej a főnököm , mert fizetett egy tanfolyamot, ami rendben is lett volna, csak éppen azt az egyet nem tanultam meg, amit csinálnia kell egy adott szakmában dolgozó embernek szóval kiábrándultam.

Rengeteg időmet és energiámat fordítottam valamire, jártam munka után gyakorlatra és a lényegre nem tanítottak meg csak minden másra.

Bosszantó és érthetetlen.

2020. jan. 8. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!