Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek szerint az éjszakás...

Az emberek szerint az éjszakásoknak nincs szüksége alvásra vagy mi? Ennyire értetlen mindenki?

Figyelt kérdés

Én értem, hogy sokan nem tudnak elvonatkoztatni a saját életritmusuktól, szokásaiktól, de azért ez már tényleg nevetséges. Éjszakás munkarendben dolgozom, múltkor tőlem és kollégámtól szemforgatva megkérdezte egy ügyfél, hogy „mi akkor most délután meg alszunk??”.

Egy rokonom szintúgy értetlenül állt azelőtt, hogy délután én alszom. Vissza is hallottam, hogy ezen problémázott, hogy „nem kellene már felkelnem?” mikor délután felénk jártak. És hogy én sokáig alszom.

Természetesen pihenőnapokon szintúgy elvárás jópár ember részéről, hogy én legyek elérhető délelőtt. Főnök csodálkozott, hogy miért nem írtam neki vissza telefonon.


Éjszakások, ti is tapasztaljátok ezt a jelenséget a környezetetekben?



2020. jan. 12. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
A magyar sajnos egy rabszolgatartó nép, nekik totál természetes, hogy rabszolgának tekintenek a dolgozó emberekre.
2020. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen, tapasztaltam. Nővérem volt ilyen érthetetlen, és tapintatlan. Tudta, hogy éjszakás voltam, mégis reggel 10-kor addig dörömbölt, csöngetett az ajtón, hogy felkeltett. Morogtam, de szerinte nem normális ha valaki délelőtt, délután alszik. Így ln is ezt tettem vele. Éjszaka amikor aludt, elmentem hozzá, és én is addig kopogtam, csengettem, hívtam mobilján míg be nem engedett. Hisztizett, én meg közöltem, hogy én is ezt élem át.
2020. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Igen, én is tapasztaltam régebben.
2020. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Pont ugyan azért amiért Az éjszaka dolgozók nem értik meg, hogy a többiek nappal dolgoznak és éjszaka úgy jönnek haza, hogy mindenkit felvernek, majd órákig hangoskodnak.


Nálunk még ez van.


Nos.


Az emberek magukból indulnak ki. És önzők. És ignoránsak.

2020. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Voltam éjszakás, a rokonom is, tudjuk, mit jelent ez, így nem cicózott senki. Sajnálom, hogy ilyenek vesznek körül:(.
2020. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerencsére nekem megértik, nem keltenek fel direktben.

Az,hogy amíg alszom nappal, azert ugyanúgy "élnek", például mosógép, főzés stb stb, ezeket amúgy sem hallom a füldugó miatt, szóval, igazából nem akadályozzuk egymást ebből a szempontból.

2020. jan. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok esetben nincsenek tisztában - vadidegen emberek - azzal, hogy van, akinek adott időben lenne szükségük a pihenésre úgy, ahogy azzal sincsenek ezek az emberek tisztában, hogy általában nem "kézfeltartásra" irkálják be éjszaki műszakra az embereket, így élik a neki normális napi életüket, amely zajokkal is jár olykor-olykor. Magától értetődő, hogy az az ember viszont a gyökér kategóriát képviseli, aki tudva nem hagyja pihenni embertársát.
2020. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Az ügyfél éjjel 1-kor kérdezte ezt. Tisztában van azzal, hogy egész nap rendelkezésre állunk. És azzal is tisztában volt, hogy az egy éjszakás műszak ami kiszolgálja.

Rokonok pedig évek óta tudják, hogy MINDEN munkám éjjel végzem.

2020. jan. 13. 21:19
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Az én szomszédom is ilyen gyökér, kedves előttem szóló.

Csak ő hajnali 3 ig dolgozik és 3:30-és 5 között kloffolja a húst.


Nem attól lesz valaki jó, vagy rossz ember, hogy éjszakázik vagy sem.

Nem attól lesz igénye az embernek az alvásra, hogy éjszakázik, vagy sem.


Középkorban egyik legbrutálisabb kínzás volt, az alvás megvonása a víz csöpögtetés után. Brutális pszichikai és testi tüneteket hoz elő és teljesen nyomorba tudja dönteni az embert.


A pihenésnek emberi jognak kéne lennie és nem szabadna megsérteni. Mégis megteszik.

Attól, mert egyet értek azzal, hogy hagyni kell a másikat pihenni, ennek a megbeszélésén kívül jelenleg nem igazán tudunk csinálni semmit, mivel nem mi vagyunk azok, akik nem engedik pihenni a kérdezőt.


Így vagy az otthoniakkal tisztázza, hogy neki milyen beosztása van - amit a leírtakból nem derült ki, hogy megtett-e; vagy másféle pihenési módszert kell alkalmaznia - ami akár lehet egy ismerőse / szeretője / rokona / fizetett hely; de akár ki is zárhatja saját házából azokat, akik nem engedik pihenni; és saját maga is mepróbálhat máshogy hozzá állni a dologhoz és neki állhat annak, amit Churchill is hatékonyan használt (Nem! Nem az alkoholt!, hanem) a többfázisos alvást.

Egyből jöhet a lepontozás, hogy mindenféle megoldással hozakodok elő, még azelőtt, hogy belekérdeznétek, hogy melyik mire jó, vagy egyáltalán lenne bármi-féle konstruktív hozzászólásotok - nem izgat.

Én használtam a 3 fázisos alvást. 2x3 ciklusnyi és 1x1 ciklusnyi alvás számomra pihentetőbb volt 3/4 órás ciklusaimmal, mint az 1x8, vagy 1x9 óra alvás. Sokkal aktívabb voltam. Pedig 5 és 1/4 órát aludtam. Jobban pörgött az agyam. A probléma vele, hogy nehéz kivitelezni egy 8 órás meló mellett. De akár 2 fázisra is lehet bontani. Igaz úgy nem olyan hatékony. Leghatékonyabb, ha csak 1 ciklusokat alszik az ember és akkor elég 4-5 fázis is elég is, de az legyen 5 perces intervallumon belüli eltéréssel rendszeres. 5x1 beosztást használtam egyetemen vizsgaidőszakban. Így 4 óra alvás bőven elég volt hónapokon keresztül és nem fáradtam el, pedig egész nap tanultam és ezdettem, és ettem, hogy legyen energiám.


Ha a kérdezőnek szimpátia kell, nálam nincs. Sosem voltam éjszakás. Volt, hogy éjszaka is dolgoztam, de nem voltam huzamosabb ideig beosztva. Ilyenkor hazafelé út előtt 1 ciklust aludtam bent, úgy indultam edzeni, majd haza.

Az edzés is segít aludni.


De ha valakit nem hagynak, az ellen nem véd.


Vasutas ismerősöm munka előtt alszik 3 órát, amikor haza jön, akkor 4et. Ő 2 fázisban csinálja. 42 éve.


Ezek lehetőségek. Tessék megfontolni, átgondolni.

2020. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Itt valamiféle félreértés van. Én ettől még nyugodtan alszom:D A velem egy háztartásban élők hagynak aludni. Pusztán a tágabb környezet hozzáálását tartom idegesítőnek.
2020. jan. 13. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!