Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogy elfogadjon...

Mit tegyek, hogy elfogadjon főnökének?

Figyelt kérdés

Van egy lány a munkahelyemen, kollégák voltunk, illetve még most is azok vagyunk, csak engem üzemvezető helyettesnek neveztek ki. Mivel a főnöknek két üzemre kell figyelni, így sok feladatot rám bíz. Pl. munkák kiosztása, adminisztráció, stb. Mindenki el tudta ezt fogadni, kivéve az a lány. Ő nem hajlandó rám hallgatni, mert azt mondta neki a valódi vezető a főnöke. Ha kérek tőle valamit, nem csinálja meg, vagy csak mikor neki kedve van hozzá, munkát nem tőlem kér, hanem inkább elmegy megkeresni a főnököt és neki szól, vagy magától választ valamit. Ha bármi kell neki, hiába vagyok ott mellette, nem nekem szól, mikor én is tudnék segíteni/el tudnám intézni neki, hanem elmegy megkeresni a főnököt. Beszéltem erről a főnökkel, azt mondta majd beszél vele, de azóta se változott a helyzet. Elküldeni nem fogják, mert a főnök nagyon szereti, jól dolgozik és gyorsan. Szerintem ezért érzi úgy, hogy ezt megengedheti magának. Mit tehetnék, hogy elfogadja, hogy bizonyos szintig a főnöke vagyok? Nem szeretnék feszültséget emiatt, se balhézni, harcolni vele állandóan, de jó lenne ha megtisztelne ennyivel. Ti mit tennétek? Hogy fogadtatnátok el vele magatokat?


N/38


2020. jan. 13. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem egy főnöknek kell lennie, mert utána csak gubanc lesz.
2020. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

"Hivatalosan" a főnöke vagy?

Mármint úgy lett megoldva, hogy a főnök alatt vagy, de nem azon az ágon, mint a kolléganőd, vagy a hierarchia az a főnök-te-ő?

2020. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát úgy van, hogy a főnök - a helyettes (ha nincs főnök, akkor ő helyettesíti) - és a dolgozók. Ez a lány egy sima dolgozó, azon kívül, hogy a főnök "kedvence". Én a helyettes vagyok, de nem hivatalosan, tehát a szerződésemben nincs benne, csak a főnök bejelentette, hogy ezentúl így lesz.
2020. jan. 13. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Szóval csak akkor vagy a főnöke, ha a főnök lebetegszik egyszer egy évben vagy szabira megy :) Egyébként papírod sincs róla, azaz hivatalosan még az sem vagy. Ez olyan, mint mikor a tanár megkért régen az iskolában egy gyereket, hogy felügyeljen a rendre, amíg ő elszalad krétáért :)

Azaz hivatalosan nem vagy a főnöke, de még ha az is lennél pusztán akkor mikor a főnököt helyettesíteni kell.

Lehet, hogy a lány nem akar a munkamorálján változtatni, szeret önállóan, gyorsan és hatékonyan dolgozni és úgy érzi te csak hátráltatnád. Igazából nem vagy a főnöke csak egy kijelölt segéd a vezet mellett. Szerintem igaza van a lánynak, ne haragudj. Az ilyen "önjelölt" tisztelj meg a főnököd vagyok típusú embereket általában sokan nem kedvelik. El kellene érned valahogy hogy tiszteljen (na nem csak azért mert azt mondták, hanem mert kiérdemelted) és akkor működne a dolog.

2020. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3


Nem feltétlen a te munkaszerződésed tekintetében, hanem az ő munkaszerződésének tekintetében kérdeztem.

Mert ha nem vagy benne "hivatalosan" a hierarchiában akkor, ha a főnök is ott van(csak akkor, ha nincs), akkor technikailag a kolléganődnek igaza van.


(Csak azért írom, mert érdemes az ilyen "nemhivatalos kétvezetős" rendszereket leszabályozni.


Nekem is volt ilyenem, hogy a közvetlen (de ki nem jelölt) felettesem helyett több dologgal a "hivatalos" felettesemhez mentem, mert jobban megértettük egymást/ (mivel a "nem hivatalos" felettesemnek hatáskörei nem nagyon voltak) nem láttam sok értelmét, hogy elmenjek valakihez, hogy utána ő menjen a "hivatalos" felettesemhez megkérdezni tőle valamit 10x annyi idő alatt, mintha közvetlen mentem volna.

2020. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tehát csak egy megbízott valaki vagy utasítási jog nélkül.
2020. jan. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!