Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik munkát választanátok...

Melyik munkát választanátok és miért? Konyhai kisegítő. Szobatakarító. Raktári munkás. Betanított pizzaszakács. Valakinek van ezen munkákban tapasztalata?

Figyelt kérdés
Persze nem lehet általánosítani, mert minden munkahely más. De pl a raktár az túl unalmas, nem? szemben egy konyhán azért pörgös, repül az idő
2020. jan. 13. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
A raktárban is lehet pörögni. Ha tökörészésről szólna akkor nem vennének fel rá külön embert hanem keresnének egy magyart aki a feladatai mellé megnyeri a raktározást is. Mert gondolom külföldi melóról van szó
2020. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%

Az igazat megvallva egyiket sem :) Van egy rokonom, aki a végzettségével simán lehetne titkárnő, irodai asszisztens, recepciós, irodai adminisztrátor, stb. amikkel ugyan nem keresné halálra magát, de mégsem másnak a ganéját kéne takarítani vagy a mocskos zsíros edényeket mosogatni. Ennek ellenére egyfolytában takarítói állásokat pályát, egyik helyről megy a másikra majd panaszkodik, hogy milyen rossz mennyit kell dolgoznia és milyen keveset keres. Na de hát a társadalom alján nem értem mit vár.

Szóval amiket felsoroltál egy kaptafára mennek. Ha már mindenképp választani kell, akkor én egy olyan országban lennék szobalány ahol mindig kellemes idő van pl. a Kanári szigeteken és munka után mennék megmártózni az óceánban/tengerben.

Itthon egyiket sem csinálnám, mivel a semmiért kidolgozod a beled. Ha itthon kell választani akkor pizzafutár, legalább az eljutás érdekes.

Az meg hogy kinek mi az unalmas relatív. A konyha se olyan pörgős :) Egyszer voltam konyhalátogatáson egy étteremben,

2020. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
A lényeg lemaradt, ha muszáj lenne akkor konyhai kisegìtő vagy pizzaszakács, mert hentesként azért daraboláshoz meg hasonlókhoz értek, pizzát meg szakma nélkül is összedobok. A takarítás-pakolászás egy utálat pepecs unalmas elfoglaltság, akkor se csinálnám ha fizetnének érte, szóval ilyen helyre nem mennék. Viszont sokaknak bejön. A családomból is többen kimentek takarítani. Mosogatást nem vállalnék a vegyszerek miatt
2020. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
pár ember kavargatta a kondért a többi meg kint dohányzott :) Persze minden hely más, van ahol beleszakadhatsz a tányérmosogatásba.
2020. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Konyhai kisegito-

A helytol es a kollegaktol fugg. Van ahol kb rabszolgakent kezelik az embert es le nezik a szakacsok. Van ahol jo a csapat, ott jobb a hangulat is, de kb szamits ra, hogy minden takaritast veled csinaltatnak meg.


Szobatakarito-

A nagy hotellancok rabszolgakent bannak az emberrel, legtobb helyen elvaras a 16-18 szoba kitakaritasa napi szinten, ami dupla agyat jelent, furdoszobat stb.

A kisebb hotelek, mondjuk max 40 szoba, ott azert baratibb a hangulat, mert sokkal kisebb a csapat is, szoval jobban egymasra vagytok utalva, nem ugy mint egy 200 szobas hotelben.

Szerintem ami a legjobb, az a vendeghaz max 12-15 szobaval, eleve a szinvonal se olyan magas, nem varnak el annyit, mint egy 5csillagos hotelben, ahol ha egy pici potty van az agynemun mar cserelheted is le, es gyakran elhasznalsz 5-6 huzatot, mert a mosoda meg szarul tisztit.


Amugy a szemelyisegedtol fugg, ha igenyled a beszelgetest munka kozben akkor inkabb konyha, vagy raktar, ha inkabb elvagy magadban, akkor takaritas.

2020. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezek közül a betanított pizzaszakács talán a legértelmesebb.


Konyhai kisegítőként egész nap a xart vakarhatod a zsíros tepsikről stb. és vagy szétázol vagy belerohadsz a gumikesztyűbe. Ennél még a takarítás is jobb!


Szobatakarítóként az egész napod rohanás lesz, meg hajlongás - egész tested rámegy és hulla fáradt leszel.


Raktári munkásként megemeled magad és sérvet kapsz - kemény fizikai meló. Ismerek olyat, aki műtétre vár, mert belerokkant a raktári melóba. Nem ajánlom!


Pizzaszakácsként lehet szerintem a legtöbb lehetőséged később is és talán keresetileg sem rossz, bár az is monoton és készülj fel a napi 12 óra állómunkára is. De legalább az általad felsoroltak közül ez áll a legmagasabb szinten a szakmai hierarchiában és önéletrajzban is jobban mutat a többinél.

2020. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Raktarral, takaritassal es konyhaval van tapasztalatom, a raktarat valasztanam barmikor.
2020. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Külföldön voltam raktári munkás, erről az egyről tudok vélekedni.


Szerettem (más munkához képest). Sok féle dolgot kellett csinálni- csomagolás, kibontás, selejtezés, szerelés, „anyagbeszerzés”, minőségellenőrzés, tesztelés, munkák elosztása, vignettálás, elszámolás, takarítás stb...


Tehát nem volt unalmas, a csapat is jó volt, kivéve a magyar munkatársakat (henyéltek, meg állandóan panaszkodtak). Volt amit egyedül, volt amit csapatban kellett intézni. Rendelés és szállítástól függően volt az, hogy mennyire kellett sietni a munkával. Többnyire nem kellett, hacsak nem kaptunk vissza selejtet, vagy ha idő közben nem módosították a megrendelést.

A munkakörnyezet jó volt, minden biztonsági felszerelést és munkaeszközt biztosították, a szüneteket nem nyúlták le. 40 perces ebédszünet, kávé, tea, tej, beépített konyha (hűtő, mikrók, vízforraló, evőeszközök, mosogató, külön étkező) rendelkezésre állt. Akkor mentél ki a mosdóba, amikor akartál. Ja, és nem volt túlóra, ha még akartad is volna.


Felelősség viszont volt a válladon rendesen. Egyébként azok akik nem henyéltek, hanem dolgoztak rendesen, azok több elnézésben részesültek, pl nem ugatták le a fejedet, ha a busz miatt késtél. Meg azért se, ha ráhúztál 5 percet a szünetedre.


Már csak ha a fele teljesülne ezeknek Magyarországon...

2020. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a szobatakarítót vagy a raktárost ajánlanám.

Előbbit ugyan sokan lenézik, de én például nagyon szerettem, az igaz, hogy fárasztó, de ha jó vagy, tisztelettel bánnak veled (a vendégek biztos, a főnökök is-is). Borravalós szakma ráadásul, ha jó helyet fogsz ki, és a takarításban igenis van valami felemelő, amiért érdemes csinálni. Az nem igaz, hogy a kisebb hotel jobb, ha rám hallgatsz, minél nagyobbat válassz, mert a kis helyeken nektek kell csinálni a mosodázást is, amitől mentsen meg a jóisten még szobatakarítás után. (Pfejj, azt de utáltam.) Ráadásul ne feledd, hogy női munkahely, ha csak pár kollégád van, jobban megszívod a rivalizálós hülye p.cs.ák miatt, mintha nagy helyen dolgozol, ahol baromira senkit nem érdekel, mit csinálsz, mindenki foglalkozik a saját dolgával. Én inkább 5 csillagos hotelt javaslok amúgy a borravaló miatt, több a meló egy szobában, az igaz, de összességében meg kevesebb szoba.

Konyhai kisegítő egyszer voltam pár napot, hát az nagyon gány, már bocsánat, én 5 év szobalánykodás után majdnem elhánytam magam, pedig az már valami. Zsíros, mocskos minden, a munkámat még soha nem éreztem ennyire értelmetlennek, plusz még a vendéggel se találkozol. Én tuti nem választanám, talán csak ha a híd alja lenne a másik opció.

A betanított szakácsot azért nem választanám, mert olyan 99%, hogy befognak mosogatni meg takarítani, szóval ott is jut bőven a sz.rabbik része a dolgoknak.

2020. jan. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pizza szakács egyértelműen.

Esetleg még raktári munkás, de ez nagyban függ attól, mit is kell ott pontosan csinálni. Ha nehéz fizikai munka, akkor nem.

2020. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!