Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan egyeztek meg a kollégák...

Hogyan egyeztek meg a kollégákkal, hogy nyitva legyen az ablak vagy csukva?

Figyelt kérdés

Mi ketten vagyunk egy irodában kollégámmal, és mostanában a szellőztetésen nehezen jutunk közös nevezőre.

Ő a közelből jön, meg férfiból van, szóval ő egész nap szívesen ücsörögne pulóverben-sálban, és hagyná tárva az ablakot, mert állítása szerint melege van.

Én keményre fagyok mire beérek reggelente, és bár nem vagyok a rövid szellőztetések ellen (a friss levegő mindig jó), de nagyon nem szeretnék idebent is kabátban ülni - márpedig sokszor erre kényszerülök. Szeretném egy pólóban élvezni a beltérben végzett munkát, ha már ilyenem van. Ráadásul könnyen felfázok, emiatt is aggódok kissé.


Nem igazán van tapasztalatom, ilyenkor mi a szokás? Ki alkalmazkodik kihez? Milyen köztes megoldások léteznek?

Ti hogy oldjátok meg az ilyesmit?


2020. jan. 14. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Óránként szellőztetés. Én is fázós vagyok, de a levegőt szeretem. Viszont azt utálom, ha folyamatosan jön valahonnan a hideg, mondjuk egy félig nyitott ablakon. Inkább többször legyen nagy szellőztetés. A kollégád meg vegye le a pulcsit ha melege van, neked meg nem kéne pólóban lenned. Találjatok kompromisszumos megoldást!
2020. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Miért nem kéne pólóban lenni fűtött beltéren? Szerintem az a normális.

Igen, óránként-kétóránként én is szellőztetnék mindenképp, rosszul vagyok az állott levegőtől. De nekem télen fura a nonstop kitárt ablak, és hogy bent kabátban kell ülni.

2020. jan. 14. 09:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Rajta póló, rajtad pulcsi vagy valami ilyesmi.
2020. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én hidegszerető vagyok és szabályosan fulladok, ha elfogy a levegő. Koncentrálni se tudok, ha azt érzem, hogy nincs levegő.

Viszont azt utálom, ha valahonnan folyamatosan áramlik a hideg, rühellem a résnyire nyitott ablakokat, akkor nagyon tudok fázni és olyan érzés, mintha igazán nem is cserélódne a levegő, hanem hűlne.



A rövid szellőztetések híve vagyok én is. Kitárni nagyra, átszellőzik, bezárni. Volt munkahelyemen munkatársnőm csinált olyat is, hogy addig a szoba végébe állt. Egyrészt ott nem fázott, másrészt mire odaért a hideg, már lehetett csukni az ablakot.



Viszont olyan melegre fűteni, hogy pólóban kelljen ülni, szerintem nagyon egészségtelen!

Totál tönkreteszi az ember hőérzetét és kellemetlen is. Itt nem meleg éghajlat van, nem természetes 25-27 fokban ülni télen pólóban.


Télen 22 fok kellene (vagy talán annyi se amúgy) és pulcsi.



Egyébként hogy-hogy fázol, mire beérsz?

Nekem vagy semleges, vagy melegem van a tömegközlekedés vagy a gyors gyaloglás miatt.

Biztosan elég meleg, elég hosszú a télikabátod? Elegendő pulcsit veszel alá?



Egyébként én ezért szeretem, ha mesterséges szellőztetés van valahol.

Ha ablakon kell szellőztetni, úgyse lesz elég friss levegő, úgyse lesz elégszer nyitva, de legalább vitáknak is alapul szolgál.

2020. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Volt munkahelyemen munkatársnőm csinált olyat is, hogy addig a szoba végébe állt. Egyrészt ott nem fázott, másrészt mire odaért a hideg, már lehetett csukni az ablakot."

Teljesen jó, mikor kollégám nincs bent, akkor tök jól megoldom, kitárom az ablakot, addig elmegyek csinálni egy teát, vagy mosdóba, és a pár perc alatt fel is frissül a levegő, lehet becsukni.


"Viszont olyan melegre fűteni, hogy pólóban kelljen ülni, szerintem nagyon egészségtelen!

Totál tönkreteszi az ember hőérzetét és kellemetlen is. Itt nem meleg éghajlat van, nem természetes 25-27 fokban ülni télen pólóban."

Jesszusom, dehogy természetes, egyik ismerősömnél tényleg ilyen 27 fok van télen, nem lehet megmaradni nála.

Nekem otthon 21, maximum 22 fok van a lakásban, tökéletes hőfok egy pólóhoz.


"Egyébként hogy-hogy fázol, mire beérsz?"

Télen már elve úgy ébredek reggel, hogy reszketek a hidegtől (pedig ugyanarra a 21 fokra van állítva a fűtés, mint este), ezután a hidegben kell sétálnom, utána felszállok a vonatra ami pokollá van fűtve, persze nem igazán van lehetőség a kabátot levenni, így felhevülve, izzadtan sétálhatok még a fagyban utána, nem nehéz átfagyni.

2020. jan. 14. 10:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Erősebb kutya elve...

De ha fázós vagy meg beteges, akkor januárban mér ne pólóban akarj ücsörögni egész nap. Hány fok lenne akkor ideális? 25?

2020. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Írtam, hogy 21-22 fok már tökéletes számomra. Nem érzem irreális igénynek azért ezt egy fűtött, zárt épületben....

2020. jan. 14. 13:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy volt kollégám hasonló elven működött. Ok, hogy óránként szellőztetni kell 5 percre. Én ezt mondanám neki és ehhez tartanám magam. Elindítanám a stoppert, majd kimennék az irodából, kiülnék a konyhába és addig elütném az időt. Ha kérdezik miért ülök ott, mondanám hogy a kolléga szellőztet és nem akarok táppénzre menni.

Volt hasonló esetem, a kolléga kitárta az ablakot, majd lement kávézni. Máskor míg elmentem ebédelni kitárta az ablakot 30 percre, majd mikor jöttem vissza meg lehetett fagyni. Olyan beteg lettem utána, hogy 1 hónapig az ágyat nyomtam, a szerencsétlen meg értetlenkedett hogy kitől kaphattam el.

Egyébként szerintem ha már fázol fogd magad, menj oda az ablakhoz és csukd be. Mond neki hogy vetkőzzön, ha melege van, vagy ha szereti a driss levegőt üljön ki az udvarra/utcára dolgozni.

2020. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk fűtési szezonban rövid szellőztetés van, régi szobatárs viszont csinált 24 25 fokot bent. A fekete leves neki tavaly júniusban volt. Májusban elment 2 hét szabira. Amíg szabin volt állandóan nyitva volt az ablak. (tavaly májusban még hónap végén is 15 fok volt nappal, majd június 5. fele hirtelen bejött a 30 35 fokos hőség) A hátsó lépcsőházat kivéve jól szigetelt épület alaposan felfrissült. Június 5 felé kint volt 37 fok, bent meg 18, nagysága 62 évesen nem tudott mini szoknyában jönni, mert június 15 felé sem volt 22 foknál több bent. De tudtam sajnálni. 😁 Nincs klíma, mondjuk nem is egészséges, de nyertünk 2 hetet, hogy a nyarat egy jól át hűtött épületben kezdtük.
2020. jan. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Gyere akkor hozzánk dolgozni, itt 30 fok van mindig, nyáron 40-50 között van a kemencék miatt amik mindig mennek. (Ropi gyár)

Itt még a bőrödet is levennéd, szauna, de legalább jó kis méregtelenítés amikor folyik a víz az arcodról, hátadról, hasadról, melled alól, combodról és a melltartód/bugyid tiszta víz, légkondi van, de ilyenkor az sem ér semmit szóval.. örülnék ha megfagyhatnék mert itt sosem fázok.

2020. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!