Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküli vagyok. Múlt...

Munkanélküli vagyok. Múlt héten voltam egy cégnél interjún. A hölgy ígérte, hogy 12. után mindenképp hív. Felhívjam én? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Igazából szerintem nem is interjú volt, bemutatta nekem a céget, de kérdezgetett egy s mást, de leginkább ő beszélt.

Azt mondta a szakmai interjú a területi vezetővel lesz, továbbítani fogja neki az önéletrajzom. Tudom még 12 óta csak a 2. munkanap telik, de ha nem hív, hívjam én?! Mit kérdezzek? Sikerült e továbbítani az önélezrajzom? Ez olyan ciki.

Bocsi a tudatlanságomért, évek óta nem voltam munkanélküli és ez az állás nagyon kellene.


2020. jan. 14. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Hívd fel nyugodtan, persze.
2020. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És mit mondjak? Sikerült továbbítani a cvm?

Hát persze, hogy sikerült ő sem hüle, csak tud kezelni egy outlookot.

Azt szeretném elérni,hogy lássa nagyon fontos nekem ez az állás de nem akarom elszúrni az esélyeimet.

2020. jan. 14. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Felesleges hívnod, nem mozdítja előre az ügyed.

Ha be akar hívni második körre, akkor úgyis hív, ha nem, akkor valószínű nem jelentkezik a nemleges válasszal.

Ilyen a magyar HR, nem merik megmondani, hogy nem téged választottak

2020. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Felesleges hívnod, nem mozdítja előre az ügyed."



Ez így általánosságban kijelentve nem igaz.


Nekem volt már, hogy nem hívtak, vártam 1 plusz hetet, és amikor én hívtam őket, kiderült, hogy elfelejtettek visszahívni és fel akarnak venni (illetve meg is tették, mert elfogadtam)

2020. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

De pont, hogy általánosságban igaz.

1-1 elbénázás lehet, mint nálad egyszer előfordult. De ez a legritkább eset. Itt is lehetne tippelni, hogy mi volt a háttérben. De nem önmagában az, hogy elfelejtették értesíteni a kiválasztott pályázót, volt ott valami más is emellé (Kivártak, várták a vezetői jóváhagyást, várták az első számú jelölt visszajelzését, hogy elfogadja-e az ajánlatot stb.)

Kicsit fura lenne, hogy nézegetnék a betöltetlen pozíciót, aztán egyszer csak valakinek leesne, azért nincs itt senki, mert elfelejtettük visszahívni a kiválasztott embert.

2020. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Ez a lényeg, hogy "előfordult", azért butaság meg se próbálni - nem veszthet vele semmit!
2020. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd fel, legalább ha elutasító választ kapsz is, tudod hányadán álltok - azaz van-e még esélyed vagy sem.

Én még novemberben voltam egy interjún, azt ígérték X nap után mindenképp visszajeleznek. Eltelt egy hónap, próbáltam hívni az illetőt de közölték, hogy szabadságon van. Írtam neki egy e-mailt, de azóta válaszra sem méltatott. Sajnos az, hogy "X időn belül visszajelzünk" nem jelent semmi, pusztán egy formaság hogy megnyugtassanak és mondjanak valamit. Ha nem rád esik a választás 99%-ban úgy felszívódnak, hogy az ígéretük ellenére soha többet nem hallasz róluk.

2020. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!