Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik, hogy bizonyos munkakö...

Létezik, hogy bizonyos munkakörök/szakmák elbutítják az embert?

Figyelt kérdés

Építőiparban helyezkedtem el, érettségi óta benne dolgozok, és folyamatosan azt érzem, hogy kezdek elbutulni, pedig ugyan úgy olvasok napi szinten, szedek vitaminokat is, normálisan kajálok, edzek, szóval ne az átlag kőművest képzeljétek el.


Ugye letöri az ember önbecsülését az ilyen retkes munka, +az állandó güri.. és ez kihatással lehet az ember agyára?



2020. jan. 15. 13:59
 1/7 anonim válasza:
100%
Persze, ugyanez a gyári, és hasonló munkákkal, amiknél semmi esély magasabb szintre helyezkedni - értem ezt intellektuálisan és munka szempontjából is. És akár általánosítás, akár nem, a legtöbb ember ezekben a körökben nem tesz semmit a jobb életért, örök pesszimizmus, elkeseredettség, ezzel a társait sem ösztönözve, mivel a munka mellettük kész szenvedés, és mire hazaérsz, és lenne időd, már nincs energiád semmire, csak örülsz, hogy egy kicsit megszabadulsz ezektől az emberektől, pedig még a nehéz fizikai munka sem kellene, hogy elvegye a kedvét az embernek az élettől, sokkal inkább az ott uralkodó emberek és környezet teszi ezt meg. Szóval hatalmas erőfeszítést kell tenned, ha ki akarsz ebből törni, és nem egy bunkó, életunt, alkoholista kőműves akarsz lenni, hanem egy tanult, szakmájához értő ember.
2020. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A szellemi frissesség is hasonló, mint az izomzat, ha nem használod aktívan, nem érik új ingerek, nem fejlődik, nem tanul új dolgokat, akkor el tud sorvadni. Sima élvezeti olvasással nem sokat tudsz rajta javítani.
2020. jan. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha mindíg ugyanazt csinálod, akkor ehhez alkalmazkodik a szervezeted és az elméd.

Én vagyonőr vagyok, de én is nézegetem folyamatosan, mit lenne érdemes tanulni, jelenleg az online újságírásról, online médiavállalkozásról próbálok megtudni dolgokat, hogy megy ez valójában stb.

Nézegettem a webes programozást is, de ott arra jutottam, hogy hiába jó benne valaki, hiába naprakész a tudása, ha satuba fogják a tökét a határidőkkel, meg ha a csapattal muszáj összedolgozni, akkor akárhogy is nézzük csak másokra vagy ráutalva. A sikeres szóló karrier, meg elég plátói dolog ezen a téren szerintem.

2020. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg irodai adminisztrátorként dolgoztam, és agyilag az volt a legeslegmegterhelőbb, hogy észben tartsam az aktuálisan ellenőrizendő adatot, illetve, hogy mindent ellenőriztem-e, én is azt éreztem, hogy kvázi el fogok butulni.


Tanulni kezdtem.

A hétvégéket végigtanultam, egyrészt nagyon élveztem, másrészt beleéltem magam a jobb jövőbe. Így igazán rossz volt hétfőnként felkelni.

2020. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Én világ életemben könnyen felejtettem el dolgokat, rövid és hosszú távon is.


Fiatalon tudtam rajzolni, ma már azt se tudom hogy kell. Tudtam elég jól németül, ma két szóra ha emlékszem, stb.


És nyilván munkakörben sem mindegy,m hogy "használva" van az agyam, vagy offon van egész nap.

2020. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogyne léteznének... bevallom őszintén én egyetem alatt voltam a legpengébb.


Már a doktori fokozat (PhD képzés) alatt is kezdek eltunyulni agyban, pedig műszaki és természettudományos problémákat oldunk meg. Olyanokat amiknek alaposan utána kell nézni vagy olvasni.


Ennek ellenére viszont hogy nem "tanulok" tárgyakat, ismereteket, nem kell vizsgákra járni, ZHt írni stb... az agyam elpuhul...és beszűkül az ismeretanyagom egy specializált tudományterületre.


Hát ha még monoton melóm lenne pl a Richter gyárban, egész nap ugyan azokat a kísérleteket végezném... elsorvadna az agyam.

2020. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztonsági őrködés pl. ilyen.
2020. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!