Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért várják el a diákoktól,...

Miért várják el a diákoktól, hogy legalább heti 25-30 órát tudjanak dolgozni?

Figyelt kérdés

Bármelyik szövetkezetet nézem, minden munkakehetőségnél a nagyon minimális is a 20 óra.


Természetesen ezen felül kritérium, hogy legalább 2 teljes nap legyen, a többi bontható.


Egy olyan hallgatót miért utasítanak el, aki heti 3x tudna 4 vagy 6 órát dolgozni?


Miért gondolják azt, hogy ez a legtöbb egyetemistának nem okoz gondot? Mert persze, nem okoz, ha nem járok be.


De ez a megoldás, ha szeretnék pénzt is keresni ?


2020. jan. 15. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
így tud keresni rajtad, apróval nem érik már be, ahogy te sem...
2020. jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekik az nem szempont hogy neked mi okoz gondot. Nekik az a szempont, hogy a potenciális munkaerő az ő igényeiknek megfeleljen.
2020. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. 5 évvel ezelőtt tök más volt a helyzet. Mi történt? Most én is munkát keresek, és mindegyik szövetkezet heti 30 órás munkákat kínál. Ennyit nem vagyok hajlandó egyetemistaként dolgozni, nem vagyok rabszolga.


A másik, hogy szinte az összes álláshirdetés átverés. Voltam interjún, ahol 20 óra vállalása volt a hirdetésben, az interjún kiderült, hogy 32(!) óra, 20 óráról szó sincs. Hülyének nézik az embert.


Egy évvel ezelőtt call centerben dolgoztam. Ez volt az egyetlen diákbarát állás, de itt is átvertek anno a hirdetésben. A hirdetésben az állt, hogy hétfő-péntek 8-20 időintervallumban kell heti 16 órát vállalni. Úgy mentem interjúra, hogy heti kétszer 12-20 tudok menni. Az interjún kiderült, hogy 11-19 a legkésőbbi lehetséges munkaidő. Jó, ez apróság, de mi értelme volt hazudni? Nem értem.


Egy évvel ezelőtt call centerben dolgoztam

2020. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Igen, én értem, hogy az a potenciális személy, aki sokat tud vállalni, d eegyzserűen senkinek sincs ennyi szabadideje egyetem mellett, ha rendesen meg is akarja csinálni.


Nyilván más, ha passzív féléven van vagy mondjuk heti 1x megy be, mert kb annyir ais érdekli, de előbb utóbb úgy sem lesz akkor meg meg neki.


Én csak azt érzem igazságtalannak, hogy nem látják be és hülyének néznek, ha azt mondom, hogy 2 napot tudok 6-6 órában, mert előtte/utána még órám van.


#3 Igen, ilyen velem is előfordult már. Tegnapi nap találtam egy nagyon jó kis munkát, tetszett, jelentkeztem is rá. VÁrtam, hogy hívjanak, mert tényleg nagyon tetszett.

A mai napon felhívtak, hogy megbeszéljük a részleteket, illetve, hogy mikor tudok interjúra menni.

Megkérdezte, mikor és mennyit tudnék dolgozni náluk. Mondtam az általam teljesíthető időintervallumot, mire közölte, hogy sajnos a két nap 6 órában nagyon-nagyon kevés és így számukra akkor tárgytalan, mert nekik a 3-4 nap 8 órában lenne megfelelő. Tehát 24-32 óra.

Arra sajnos nem tudott választ adni, hogy a hirdetésben miért az volt, hogy 4-6-8 órában, heti 1-2 nap, akár bontva is.


Köze nem volt a hirdetésnek ahhoz, amit ő a telefonban mondott. A cégnév stimmelt, szóval biztosan az a munka volt.

2020. jan. 15. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Rugalmasabb munkát kell találni. Elvileg értelmiségiek lesztek, tele a piac olyan melókkal, amelyeknél nagyjából be sem kell menni az irodába, leendő diplomásoknak van csomó meló. Amúgy elég simán lehet dolgozni egyetem mellett, párhuzamosan végeztem két szakot és így is megtartottam heti 25 angolórát, hogy legyen pénzem. Volt, hogy este 11-kor még óravázlatot írtam, aztán kezdtem neki a másnapi szemináriumra készülésnek, de hát ez van.
2020. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!