Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csinàlnak olyan csalàsok...

Miért csinàlnak olyan csalàsokat a cègek ahol ez miatt munkavàllaloi fizukban van igazsàgtalansàg?

Figyelt kérdés

Pl àllandoan pàlyàznak tamogatàsokra.

Multkor kaptak penzt munkavàllalok tanitasara de feltètel volt hogy x letszamu cégeknek jàr csak. Mivel ehhez kepest keves volt az ember csak papiron atvettek részmunkaba mas cègektöl embereket, amire fizetest is adnak.

Igy kapjàk a rendes fizut is meg mas cegtöl is kisebb fizut plusz a tanfolyam miatt arra is kapnak fizetest hogy bejartak oràra pàrszor.


Mindezt ugy hogy nekem speciel nem szoltak.engem mindenböl kihagynak es igy speciel a levelekkel rohangàlo "postas" szintü munkatarsamnak is böven magasabb a bére, mint nekem diplomaval.


Plusz nem jelentik be az embereket a teljes munkabèrre, a felét keszpenzben fizetik. Amivel ismetelten ott tartok hogy szakmunkàs bérek böven magasabbak mint az en diplomas bérem.


Kerestem màs munkahelyeket amennyit most keresek, màsok nem adnak többet. Voltam több interjun, nem éri meg vàltanom jelenleg mert nem magasabb a fizetés.


Cègcsoportrol van szo, mindenféle stiklis szàmlàkat àllitanak ki egymàs között. Engem meg mindenböl kivonnak csupan mert helyileg nem a központban vagyok. De még céges rendezvényekre sem hivnak.

Most ezt igy hogy nyeljem le? Mit tehetek hogy ne egy "postas" legyen a több? Igazsàgtalannak érzem.


2020. jan. 17. 06:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha vannak bizonyítékaid, hogy mit susumusoltak, akkor belengetheted a főnökségnek, hogy kitálalsz. Bár ez 2 élű dolog, mert általában ügyvédekkel igyekeznek bebiztosítani magukat.

Amúgy én is dolgoztam ilyen helyen, annyi szarság volt a munkaügyben. 9 hónap alatt 4 munkaszerződésem volt, de az asztalom ugyanaz volt. Mi még magasabb bért se kaptunk,állítólag elvégeztem egy pályázatos informatikai tanfolyamot is.

Szóval nem egyedi eset.

2020. jan. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem igazsàgtalan, ha azt nèzzük, hogy te csak többet akarsz, de nem teszel èrte. Ha nem tetszik a beosztàsod tanulj tovàbb ès szerezz jobban eladhatò skilleket, ha nem jò a szakmàd vàlts. 2020 van nem a szocializmus, manapsàg lehetősèged van fejlődni, nem fog senki semmit a segged alà tolni. Ès ezen a ponton nyugodtan hozhatsz egytonnànyi kifogàst mièrt nem csinàlod, senkit nem fog èrdekelni. Vagy segìtesz magadon, vagy nem ès akkor nem vàltozik az èleted se.
2020. jan. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2.ök sem tesznek többet. Csak papiron vannak plusz bejelentve masik ceghez is. Gyakorlatban nem dolgoznak masik cegnek is
2020. jan. 17. 13:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja es tanultam. Pont erröl van szo hogy diplomaval kapok kevesebbet. A tanulas nem ér semmit erröl beszelek.
2020. jan. 17. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!