Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell az ilyet erőltetni?

Miért kell az ilyet erőltetni?

Figyelt kérdés
A főnökség elvárja hogy mindenki jóban legyen mindenkivel, beszélgessünk egymással. Ez rendben is van, de én pl nem vagyok minden kollégámra vevő. Keves emberrel tudok beszélgetni, hisz nem egyforma az érdeklődési körünk. Arról nem is beszelve, hogy a kollégáim nagy része buta. Én sem vagyok adjunktus szinten, de a többiektől többre tartom magam egy kicsit.
2020. jan. 17. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mit és mennyit is értenek a jóban lenni alatt?


A főnökség elvár, te meg leXszarod. Ilyen egyszerű. Ha rákérdeznek, akkor kizárólag magánbeszélegtésben, négyszemközt elmondod a főnöknek a véleményedet. A jóban lenni egyébként elég, ha a minimális emberi kommunikációra kiterjed, azaz köszönsz, kedves vagy, odafigyelsz, a csoportban alkalmazkodsz addig, amíg a magad mércéje engedi és ennyi.


Ha okosabb vagy, akkor evidens, hogy többre tartod magad. De ezt nem kell senki orrára kötni, mert ma otthon hamar megkapod az utilaput, hogy "közösségellenes" vagy, "piros játékos", "nem kooperatív" és hasonlóak.

2020. jan. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jóban lenni, azt jelenti hogy azzal is legyél kedves akivel nem akarsz. Én próbálok inkább közönyös lenni velük. Köszönök, ha kell segítek. De ennyi..engem nem érdekel senki magánélete, hogy épp mi történt otthon, ki mit főzött, meg a többi sablon téma.

Teljesen jól elvagyok magamban. 2 kollégám van, akik a barátaim. De velük pont külön időbeosztásban vagyunk.

2020. jan. 17. 10:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Rajtad is megérzik, ha "többre tartod magad náluk".
2020. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igyekszem nem kimutatni. Ha kérdeznek válaszolok. De beszélgetéseket nem kezdeményezek. Igazából nekem már túl nyálas amit a főnökség csinál. Nem veszi be a gyomrom. Én vagyok a bunkó kívülálló?
2020. jan. 17. 10:17
 5/7 anonim ***** válasza:
És mit jelent az, hogy elvárja? Hogyan erőlteti rád a bájcsevejt másokkal? Ez nem olyan dolog, amit el lehet várni és úgy is lesz, főleg nem egy olyan társaságban, amit az ember kap és nem maga válogatja meg.
2020. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elvárja, mert itt az a cégpolitika hogy így lesz összetartóbb a csapat
2020. jan. 17. 11:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Így lesz képmutatóbb!...
2020. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!