Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki depressziós azt a...

Ha valaki depressziós azt a kollégái nem szeretik? El szeretnék távolítani a munkahelyről?

Figyelt kérdés
2020. jan. 20. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki depressziós, azt a kollégáinak nem kell tudnia.

Ha valaki folyamatosan nyavalyog, meg rontja a klímát, azt nem szeretik - de nem azért, mert depresszív, hanem mert nem tud emberi módon viselkedni.

A depreszió nem azt jelenti, hogy mindenkit ezzel kell zaklatni, az 100%-ban magánügy.

Ha egyedül nem tud megbirkózni vele, akkor menjen szakemberhez, de ne a munkatársakra zúdítsa a saját problémáit!

2020. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Attól függ mit jelent neked a depresszió. Az igaz, hogy nem a legjobb vele egy légtérben tartózkodni, mert a hangulata ha az ember nem éber rá, letudja húzni, de ha nem olyanok a munkatársaid akkor segíthetnek az emberen, de a legtöbbet a depis ember magáért tud tenni hogy rendbe teszi magát. Nem létezik depresszió, csak a "negatív" fókusz.
2020. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A kollegáknak semmi köze hozzá, hogy valaki depressziós vagy sem. Normál esetben nem is tudnak ilyesmiről.

Viszont ha valaki pl állandóan csak panaszkodik, azt persze hogy nem szeretik az emberek.

2020. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az első melohelyemről a depresszióm miatt küldtek el.

1 hónapig voltam táppénzen és utánna visszamentem melózni de a gyógyszereim miatt kicsit le voltam szedálva és lassabb lettem ez miatt küldhettek el szerintem.

Amúgy az évek óta tartó depimről senki se tudott,se a barátok se a melohelyemen se tűnt fel senkinek csodálkoztak is mikor kórházba kerültem.

Ha valaki simán csak rosszkedvű azt nehezen tűrik a kollegák később nekem is volt ilyen munkatársam és nagyon nagyon lehúzott,nem szerettem vele dolgozni.

2020. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nézd, ha a depresszió azzal jár, hogy folyamatosan panaszkodik valaki, vagy ha nem is, de állandó világfájdalommal a képén ül a kollégák között, akkor nem csoda, ha nem szeretik. Senkinek nem dolga egy kvázi idegen ember lelkét ápolgatni, és alapvetően mindenki a jó kedélyű, vidám emberek társaságát keresi. Egy depressziós sokszor csak lehúzza a környezetét is, és kiváltja az önvédelmet az emberekből, mondván, "menekülni kell tőle, különben én is felvágom az ereimet a végén". Tudom, hogy senki nem ezt akarja hallani, de ez az igazság. Engem nagyon idegesít, amikor valaki folyton depis és nekem is elmegy az életkedvem, ha a közelében vagyok.
2020. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Elég magas itt a tolerancia.

A depresszióról csak ritkán tehet az ember, az esetek többségében biológiai eredetű.

A depresszió ritkán szól a panaszkodásról. Inkább a csendesség jellemző rájuk, az elkenődöttség, kevés energia, szomorúság stb.

2020. jan. 20. 11:38
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a válaszolók fogalmi zavarban vannak.

Aki folyton csak panaszkodik és másokat lehúz az inkább a mártír/energiavámpír emberekre jellemzőbb. Az ilyenektől meg érhető, ha szabadulni akarnak.


A depresszió viszont teljesen más. Aki ebben szenved, az inkább egyedül van és kerüli a társaságot. Mondhatni nem sok vizet zavar. Ha vannak élelmesebb kollégák, akkor észrevehetik, hogy a viselkedésben változás állt be, de ettől nem fognak kevésbé szeretni.

2020. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7


Oké, viszont csak azért kérdeztem mert ugye lehet olyan dolog is, hogy elvárják a munkahelyen hogy mindig vidám legyen, pozitív és motivált az ember.


Ha valaki letört az nem túl motiváló a többieknek gondolom.

2020. jan. 20. 11:55
 9/16 anonim ***** válasza:

7-es vagyok újra. Sose voltam az a fajta, aki mindig a Hollywoodi mosolyt villantja. Az embereknek megadtam a normális hozzaallast. Mikor depressziós voltam akkor is legalább arra a kis időre amíg az emberekkel foglalkoztam. A kollégákkal meg egyébként se volt idő jopofizni, így sokan nem is tudták, hogy mekkora bajban vagyok.


Egyébként szerintem azért is jó dolgozni lehangolt állapotban mert addig se a saját nyomoroddal vagy elfoglalva.

2020. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem érdekel amíg megcsinálja a feladatok ráeső részét, nem rontja le a hangulatomat. Volt egy olyan munkatársam sajnos aki minden nyomorát a nyakamba öntötte és napvégére teljesen lehangolódva mentem haza. Ezért beszéltem inkább a főnökkel és máshová helyezték. Egészen addig pakolták amíg inkább kirúgták a cégből.
2020. jan. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!