Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket zavarna az efféle...

Titeket zavarna az efféle becézés/megszólítás? A munkahelyen egyre többen "Andikáznak" ami eleinte furcsa volt, de nem akartam szólni, mostanra meg már kezdem megszokni.

Figyelt kérdés

Pár ember véleményét anno kikértem, szerintük ez csak kedvesség, és páran szintén alkalmazzák a saját munkahelyükön kolléganők esetében.

Amúgy a tudásomat elismerik, nyilván még van hova fejlődnöm, de nem kezelnek zöldfülűként.


2020. jan. 20. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem határozottan zavarna, ha Andikáznának. 48/F
2020. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavart, amíg nem valaki olyan kezdte el használni, akinek a felettese vagyok. Valahogy furán hangzik a kicsinyítő jelző valakitől, aki épp feladatra jelentkezik.
2020. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is Szandikáztak, főleg idősebb kollégák, a szeretet, elfogadás jele volt ez nálunk. Egyfajta bizalomba fogadás.
2020. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz. Nekem valamelyik nap is úgy köszöntek, hogy "Szia Emese", közben pedig tök máshogy hívnak
2020. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na, tudjátok hogy értettem:) De vettem a poént, köszönöm

a válaszokat!

2020. jan. 20. 20:49
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Engem egy csaj kezdett el az első napomtól keudve úgy becézni, ahogy az eddigi 34 évem alatt soha senki. De ő annyira következetesen hívott így, hogy nagyon hamar átvette gyakorlatilag mindenki. Nem zavar amúgy (nem kicsinyítőképzős verzió), de idő kellett, mire megszoktam. Anno gyakornokként az idősebb pasik hívtak 'ácska végződéssel, attól a hideg kirázott.
2020. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Zavarna, így mond ki a tutit. A te életed:).
2020. jan. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ki nem állhatom, az egyetlen ember, akitől valaha tűrtem a becézgetést, az a nagymamám, mióta ő elment, engem senki ne becézgessen, a kollégáim meg főleg nem a családtagjaim vagy közeli barátaim, nem is érteném honnan jött nekik.
2020. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!