Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mégis mit csináljak?

Mégis mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem tudom magam rávenni a munkára. 19 éves vagyok, a szüleimmel élek, és már hónapok óta vége a sulinak, azóta nem tanulok, és még munkába sem álltam. Ha belegondolok, hogy valami olyan dolgot kell csinálnom napi 8 vagy 8+ órában, amit utálok, egyszerűen elkap a hányinger. Sőt, öngyilkosság is megfordult a fejemben már. Alapból utálok emberek közé járni, szorongok, stresszes vagyok ilyenkor. Ez csak tetézi a bajt. Van 1 érettségim, a törit és az irodalmat szerettem az iskolában, szeretem a sportot, imádok ezzel kapcsolatban olvasgatni, belemerülni a dolgokba. Az elméleti dolgok sokkal jobban érdekelnek. Ha én egy gyárban vagy egy boltban melóznék, megőrülnék. Eleve 2balkezes vagyok, utálom a fizikai melót. Ne értsetek félre, tisztelem becsülöm, akik így keresik a kenyerüket, pl. a szüleim is, de ez nem az én világom. Sokkal okosabbnak, értelmesebbnek tartom magam azoknál az embereknél, akik ilyen helyeken dolgoznak. Már eleve, hogy zömmel a buta, egyszerű emberek érzik jól magukat nagy társaságban. Persze vannak kivételek. Ti mit javasolnátok, mit tegyek?

2020. jan. 21. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tanulj tovább!
2020. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Sürgősen változtatnod kell a gondolkodásodon, mert ez nem fog sehova vezetni az életben. Tanulj tovább, tedd le a jogsit (az is felér majdnem egy szakmával) vagy szedd össze magad és menj el dolgozni. Az iskolában is emberek között voltál azt is kibírtad. Esetleg szedj Magne+B6-ot, ha ennyire rástresszelsz erre. Én 18 éves vagyok, én sem csípem annyira az embereket, de tanulás mellett dolgoztam már pár helyen. A kézügyességem nekem sincs a toppon, de nem is fog fejlődni, ha elzárkózól ezektől a lehetőségektől. Tessék felnőni, felnőtt ember vagy már, kötelezettségekkel. Voltam gyárban is, nem a legokosabb emberek járnak oda, de akadnak kivételek. Nem egy munkatársamnak volt érettségije, szakmája. Az meg nettó hülyeség, hogy csak buta emberek érzik jól magukat nagy társaságban, nem tudom ezt honnan vetted :D
2020. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Jah és +1


"Sokkal okosabbnak, értelmesebbnek tartom magam azoknál az embereknél, akik ilyen helyeken dolgoznak."


Egyrészt semmi tapasztalatod nincs arról, hogy milyen emberek dolgoznak ilyen helyeken, így nagyon erős ez a kijelentés, másrészt akkor tessék megmutatni, hogy több van benned, nem az öngyilkosságba menekülni, akár gondolati szinten sem.

2020. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak 19 éves vagy, tanulj tovább nappali tagozaton.

Egyébként nem kell egyből 8órás munkát elvállalni, keress részmunkaidős állásokat.

2020. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A jogsit legalább letettem, amióta itthon vagyok.
2020. jan. 21. 12:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Bár nem megy annyira a vezetés, hogy ezzel kapcsolatos szakmát kereshessek.
2020. jan. 21. 12:33
 7/11 A kérdező kommentje:
4-es: A szüleim nem nagyon akarják, hogy továbbtanuljak. Szerintük már dolgoznom kellene, később pedig "azt csinálok , amit akarok". Csak az a baj, hogy ha valaki bekerül a mókuskerékbe, az esetek döntő többségében ott is ragad.
2020. jan. 21. 12:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért rajtad sem az látszódik, hogy mindenképpen mennél tovább tanulni vagy, hogy te ezt annyira akarnád. Munka mellett is lehet tanulni, igaz, hogy nehezebb, de nem lehetetlen. Még szeptemberig vannak megszokott formátumú okj-k, élned kellene vele, ha már egyetemre nem jelentkeztél. Egy érettségivel nem fogsz sokra menni.
2020. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Képzeld el, kedves kérdező, hogy vannak egyetemet végzett s*gg buta emberek, és vannak kifejezetten intelligens fizikai munkát végző emberek is.

És a nem továbbtanulásra a munka nem mentség, másodéves egyetemista vagyok és már az első félévtől kezdve dolgozom mellett, amennyit csak tudok. Igen, nehéz, de megéri. Szóval te is szedd össze magad, felejsd el ezt az öngyilkosságos butaságot, és ha már olyan okosnak érzed magad, akkor hajrá.

2020. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9es: Pontosan tudom, hogy vannak intelligens emberek is a fizikai munkát végző, gyári melósok között is. Ezt tapasztaltam már testközelből, hogy messzebb ne menjünk a családomban is van. Ez kb. az 5-ből 1 arány lehet. Én nem is kritizálni akarom ezeket az embereket, csak én ezt nem tudnám se mentálisan, se fizikailag. Nagyra értékelem azt, amit te csinálsz, hogy tanulás mellett van energiád melóra is. Viszont én szeretek itthon lenni, elvagyok a saját kis világomban, nekem a pénz nem érne annyit, hogy még suli mellett is húzzam az igát. Persze, tudom, hogy valakinek muszáj. Én amúgy nem akarok fél milliókat keresni, így hogy a szüleimmel élek, simán beérném 150 ezer ft-al is, abból is bőven tudnék félre tenni. Csak könyörgöm, had ne kelljen már szenvednem olyan munkahelyen, amit rühellek. Szóval ne értsetek félre, én nem azt akarom, hogy feküdjek itthon, és dőljön a lé. Csak olyan dolgot akarok csinálni, ami közben nem a felakasztás gondolatai cikáznak az agyamban. Persze tisztában vagyok vele, hogy később ez a 150 ezer családalapításra meg miegyébre nem lenne elég.
2020. jan. 21. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!