Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olaszországban orvosként...

Olaszországban orvosként munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Még nem végeztem az orvosival, de az utóbbi időben azon gondolkodtam, hogy ha lediplomázok és szakosodok, akkör külföldön helyezkedek el. Nagyon imádom Olaszországot, az építészetét, a művészetét, a nyelvet, és eléggé úgy tűnik, hogy alakulóban van valami egy olasz fiúval. A fizetésnek is utána néztem — bár nem ez az első szempont —, de az interneten sajnos inkább csak elavult, 2011-2012 környékéről származó statisztikákat, bejegyzéseket találtam.


Egy magyar orvosnak Olaszországban mennyi esélye lenne elhelyezkedni, érvényesülni? Külföldiként úgy alapból milyen az élet Olaszországban?



2020. jan. 21. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Olasz gazdaság nyugat-európai szint. Nem hiszem, hogy gondod adódna. Bár nyilván furcsa lehet, mert oda nem nagyon szoktak menni magyarok munkát vállalni, inkább románok.
2020. jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
36%
Az észak olaszok lusták, képmutatóak, nagyképűek, bunkók és gonoszak. Magyarokat nagyon utálják, de a többi népet sem kedvelik. Szinte minden fiatal és középkorú beszél angolul és nagyon jól főznek mindenhol. Közlekedés katasztrófa, nagyon nem tudnak vezetni, ennek ellenére nagyon önérzetesek. Ha 60-al megy egy olasz a főúton és te megakarod előzni akkor gyorsítani fog és dudálni. Az üres parkolóban lazán a te kocsidnak tolatnak és ez igaz visszafele is, nem érdekli őket ha beléjük mész. Az utcákon tisztaság van, senki sem szemetel. Sokan robogóznak, de a vespa-piaggio-gilera hazájában érdekes módon mindenki kínai szarokkal robogózik. Migránsok pedig mindenfele vannak, de általában továbbmennek Anglia-Francia-Német irányba, sőt manapság kevesebben vannak jóval. Dél-Olaszország pedig teljesen más kategória, kb. Afrika szint. 5 éve élek itt mérnökként, jelenleg Noventa di Piaveban lakom.
2020. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!