Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tavaly érettségiztem és azóta...

Tavaly érettségiztem és azóta se tudom, mihez kezdjek. (kereskedelem szak) bármilyen munkát nézek, minden olyan nehéznek tűnik. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Nem találom önmagam.. 19 vagyok és nem csinálok semmit. Megőrít. Pénzt szeretnék keresni de nem szeretnék pl raktárba dolgozni, árufeltöltés stb ( azt már csináltam a szakmai gyakorlatomon)

Tuti van sok állás, aminek a létezéséről sem tudok, a jooble meg ezek kb ugyanazokat adják ki.


Ti hogy találtátok meg hogy mit akartok dolgozni, mit csináltok szívesen?

19f



2020. jan. 22. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Úgy, hogy nem csak néztük a munkát, hanem elkezdtük csinálni!
2020. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Suli után adtam magamnak egy évet amíg ugráltam az állások között. Próba idő alatt ugye nincs különösebb következménye a felmondásnak. Volt olyan, hogy hétfőn elmentem dolgozni, délután pedig állásinterjúra mentem. Másnap felmondtam és az új helyen már szerdán kezdtem. Kipróbáltam többet is végzettségemtől függetlenül. Aztán nyárra kimentem külföldre is egy kicsit hotelbe szobalánynak. Most vállalkozó vagyok.


Szerintem nincs baj azzal, ha valaki nem találja elsőre a helyét. Annyi a lényeg, hogy ne legyen üres járat. Ne ülj az állások felett. Menj el, próbáld ki. Maximum első hónap után érzed, hogy ez nem a te világod. Másik pedig, hogy tök jó lehetőség lehet, hogy bele láss más munkakörökbe is.

2020. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"tök jó lehetőség lehet, hogy bele láss más munkakörökbe is"

És hogy elkezdd végre megismerni saját magadat.

2020. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a masodiknak :) meg a harmadiknak. Igen a vallalkozast majd kesobb szeretnem. Most a toket szerzem hozza(vagyis fogom)
2020. jan. 22. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Szevasz, ugyanígy vagyok vele. 20 vagyok most. Én össze költöztem barátnőmmel Pesten, és biciklis futár voltam. Nem volt főnököm, biciklizni kellett, ahhoz képest h gyűlölök ilyen sz4r melókat csinálni, ez nagyon jó volt, de nem szerettem Pestet, meg más okok miatt különváltunk és egyedül élek most szüleimmel.


Hát, én egyetemre megyek h azt csinálhassam majd amit szeretek. Anglisztikára megyek h angolt tanítsak, meg majd kommédia szakra h írhassak pl. újságoknak.

Neked is ezt javaslom, vagy figyelj, tegyél OKJ-t. Én is gondolkodtam ezen is. Sokat agyaltam nagyon. Olvasgass szakmák között, cikkeket, és keresd mit szeretsz.


Addig amíg meg nem kezdődik az egyetem, ilyen kevésbé fos helyekre jelentkeztem, mint kereskedelmi ügyintéző, vagy ilyenek. Sajnos ezt bírni kell ha kell pénz, de az elején lesz csak rossz. Mint a suli, elején mindig sz4r minden, de megszokod, el tudsz lenni egy ideig.

2020. jan. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!