Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek gáz ha munka...

EperLazac kérdése:

Szerintetek gáz ha munka helyett még iskolába járnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ugye nem rég fejeztem be a sulit mert nem sikerült az érettségi és a szak érettségis volt, így mennem kellett, szóval most munkát kell keresnem...Pedig még szívesen ülnék az iskolapadban és még meg is tehetem, csak ugye majd Szeptembertől, ha találok olyan iskolát ahova felvesznek még. Valahogy Szeptemberig ki kell bírnom egy könnyed munkával de valahogy nem vagyok még rá kész. Mivel motiváljam magam, hogy kibírjam addig? Ja és ha újra megyek suliba, hogy szokjak vissza a tanuláshoz, a suliba járáshoz stb. Mert az iskolában ugye ott csak ülsz a padban, figyelsz órán, dolgozatok és a többiek. Na a munka viszont más. Pedig sajnos muszáj lesz, mert ezt az évet elrontottam, de következőt nem szeretném. 22l

2020. jan. 23. 02:15
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
22 évesen nappali tagozaton már nem fogod tudni letenni az érettségit. Úgyhogy nem fognak felvenni semmiféle középiskolába. Egyébként lehet neked inkább szakmát kellene csinálnod, ha +3-4 évig tartott elvégezni a 12.osztályt....
2020. jan. 23. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kimondta hogy addig tartott? O_O 2 évig csak csak közben kihagytam éveket...azért és 25 éves koromig még tanulhatok.
2020. jan. 23. 04:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, sőt! ☺


Nappalin is el tudod végezni, vannak olyan iskolák ahol direkt ilyen osztályok is vannak. Pl. Petrikben is van, ha jól tudom.

2020. jan. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tanulj, jól teszed, addig is értelmes, hasznos dolgot tezsel:).
2020. jan. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki finanszírozza az életedet, akkor oké... De azért nem árt, ha dolgozol.

Meg így nincs értelme padban ülnöd, ha nem megy a tanulás. Inkább levelező képzésre menj (vagy duális), kétkezi szakmát tanulj! Munka legyen mindenképp mellette! Abból tudsz kiindulni, eltartani magadat, tapasztalatot szerezni.


22 évesen többeknek már akár 6 évnyi munkatapasztalata van, diákmunkákból, nyári munkákból. Mikor szeretnéd elkezdeni?


Ezen a szinten, ha találsz magadnak egy jó szakmát, amiben el tudod képzelni magadat, ami tetszik, akkor abból lehet kezdeni valamit. Külföldön meg pláne. Addig pedig aljamunkák, gyári betanított hányadékok, és egyebek vannak lehetőségként.

2020. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tanulás megy, félre ne értsétek, érettségiből csak a matek nem ment többivel átmentem, eddig tanórákon mindig jól teljesítettem, matek kivételével persze, de azt is csak gyakorolni kell. :)
2020. jan. 23. 13:02
 7/9 A kérdező kommentje:
ja és azért tanulok 22 évesen mert pár évet kihagytam, egyéb okok miatt, dolgoztam akkor is de nehezen ment, meg mások is voltak így hogy még akkor tanulnak ameddig lehet, utána persze mehetünk dolgozni.de ha addig simán tudnék még egy szakmát elvégezni miért ne?
2020. jan. 23. 13:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez esetben nem értem, hogy miért szeretnél visszaülni az iskolapadba, ha csak egy közép matek hiányzik?


Engem nem vettek fel elsőre a kiszemelt szakomra és munka mellett tettem le az emelt törit és az emelt angolt, szóval egyáltalán nem lehetetlen :) Mateknál különösen fontos a sok gyakorlás mellett, hogy ,,bekattanjon" az adott feladattípus, így egy jó magántanárnak szerintem nagyobb hasznát vennéd.

2020. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pluszinfók alapján én is egyetértek a felettem levővel. Egyetlen tárgyra kell koncentrálnod csak? Nem is buktál osztályt, érettségit buktál csak, abból is csak a matekot? Jól értem?


Akkor tényleg munka, és mellette magántanár.


(Így mondjuk a kérdést sem értem. Hogyan lehetne iskolapadba ülnöd, ha csak érettségozned kell egyetlen tárgyból?)

2020. jan. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!