Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért félek új munkahelyre menni?

Miért félek új munkahelyre menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon szorongó típus vagyok és nem túl beszédes. Eddig egy munkahelyen tudtam meglenni, de ott is nem sokáig. Most viszont rettegek, az új helytől, miket kell majd csinálnom, mit fogok majd elrontani, milyenek lesznek a kollégák. Jelenleg keresem a helyem, mert 1 általános és 1 szakmával ami nem sokra megy nehézkes, de hívtak fel páran de megijedtem és lemondtam. Nem gondoltam át eléggé. Mit csináljak, hogy leküzdjem ezt a félelmet? Pedig már jó lenne dolgozni, csinálni valamit egy kis pénzért is. Csak a szorongásom nem engedi, ami velem volt általános iskola óta, pontosabban általános után amikor új iskolába kellett mennem. Tudnék amúgy még kitanulni egy szakmát is de ugye az majd csak ősztől tudnám, addig kellene valami. Akik hasonló helyzetben vannak, hogy oldottátok meg vagy hogy tervezitek? 22l.

2020. jan. 26. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 23L vagyok. Én sem vagyok túl beszédés,és hasonló szorongással voltam én is a váltáskor. De lehetőséget lemondani nem szabad. Nem fog senki sem csodát várni tőled az első napon. És azért van a 3hónapos próbaidő. Nem kell félni,dolgozni kell és az élet nagy tanító!
2020. jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szorongásod kell leküzdeni.

Az élet csupa-csupa változás. Beszéld be magadnak (győzzed meg magad), hogy igyekszel mindent a lehető legjobban megcsinálni. Ezzel jönnek a jó eredményeid és a pozitív gondolkodásmódod. Kész a siker.

2020. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
AZ ismeretlentől való félelem miatt. Pedig meg kell próbálni, szembe kell vele menni.
2020. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenki fél az ismeretlentől. Én pár hónapja mondtam fel a munkahelyemen az új főnököm elviselhetetlen stílusa miatt. Én sem vagyok túl beszédes, emellett nehezen illeszkedem be, jobban érzem magam egyedül. Decemberben elkezdtem dolgozni egy helyen, előtte nagyon izgultam a beilleszkedés, kollégák miatt. Sajnos a kollégák nagyon hangosak és beszédesek voltak, épp az ellentéteim. Sokszor meg is jegyezték, hogy milyen csendben vagyok, itt maradok-e még a próbaidő után, sokat poénkodtak ezen. A legorsszabb, hogy ezek diplomás emberek egy banknál, ahol leginkább azt gondolná az ember, hogy kulturált, összeszedett, viselkedni tudó értelmiségiek dolgoznak. Nagyon rosszul esett, így a próbaidő alatt tovább kerestem az álláskeresést, nagyon csalódott voltam és még inkább féltem hogy belefutok egy hasonlóba vagy még ennél is rosszabba.

Szerencsére sikerült találnom egy helyet ami még jobb ajánlatot is adott. Nagyon féltem az első naptól, de a főnököm és a kollégák meglepő módon közvetlenek és barátságokat, elfogadják hogy nem vagyok beszédes, de próbálnak bevonni a társaságba ugyanakkor nem erőltetik a dolgot. Dolgozgatnak csendben, ugyanakkor úgy bánnak velem mintha már ezer éve ismernénk egymást.

Szóval nem szabad a félelmeid miatt egy rossz helyen tengődni, mindig vagy rosszabb, de jobb is, ám ha esélyt sem adsz neki akkor nem fogod megtalálni.

2020. jan. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen vagyok csak én 24/F vagyok! Valamiért nehezen nyílok meg és az interjúkon is elég gyengén szereplek mondjuk ettől függetlenül még eddig Mindig felvettek oda ahova szerettem volna! Nyilván le kell küzddeni mondjuk én már arra is gondoltam hogy nyugtatót kellene ilyenkor szednem! Pont holnap lesz az első napom egy új munkahelyen és hát ez már az 5. Munkahelyem szóval ilyenkor mindig parázok hogy mi lesz! Eddig megálltam a helyem mindenhol de úgy érzem most ez nehezebb lesz! Persze hosszútávra tervezek itt maradni! Nem tudom de biztos valahogy lelehet küzdeni!
2020. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!