Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó fizetés, de rossz munkahely...

Jó fizetés, de rossz munkahely vagy inkább a nyugalmasat választanád kevesebb fizetéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon rossz helyen dolgozom,ahol nem bánnak velünk se kedvesen,se igazságosan. Jelenleg 260 körül kapok kézhez.A környéken 200 alatt találnék más állást..ez tart még itt,de közben kezdek idegileg tönkre menni.

Felmerült,hogy elköltözzünk,de lenne értelme?Az albérletek se olcsók..

Vagy válasszak egy kevesebb fizető állást,de nyugodtabbat? :/

Köszönöm a válaszokat!


27/N


2020. jan. 31. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalmasat kevesebb fizetéssel. Az egészséged hosszú távon meg fogja hálálni ezt a döntést.
2020. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval.


Ha 1 millió és 200 ezer lenne a két lehetséges fizu, még meggondolnám, de így biztosan nem.


Az egészséged és a hangulatod ér 60.000 forintot havonta (még többet is).

2020. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1. írta
2020. jan. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne tedd tönkre az egészséged némi plusz pénzért, hidd el, nem éri meg.
2020. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Majd mind a 4 válaszoló maradna a mostani helyen, ha a felmondás hírére adnának még 20.000-et...

Keress harmadik megoldást.

Ha te érsz egy munkáltatónak 260.000-et és nem azért mert csókos vagy, benyomott valaki, vagy valakinek a szeretője vagy, vagy, vagy... Tehát érted, hátszél nélkül. Akkor máshol is érni fogsz ennyit. Csak jobban kell keresni.

2020. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5

Tudod, mit sem ér a stresszel megkeresett pénz, ha aztán vagyonokat költhetsz az egészségedre, mert éppen rákos lettél a sok stressz miatt, vagy egyéb egészségügyi problémáid alakultak ki.


Nem mindenki olyan anyagias, mint te.


Tudod, van az a mondás, hogy Ha nincs időd az egészségre, lesz időd a betegségre.

Nem tudom, én inkább foglalkozom az egészségem megőrzésével, ami még olcsóbb is, minthogy betegeskedjek és a többszörösét adjam ki gyógyszerekre és orvosokra.


Tudod hányan lesznek daganatosak a stresszes életmód miatt? Megsúgom, évről-évre egyre többen és egyre fiatalabban. És egyre fiatalabban halnak meg az emberek ebben a betegségben.

Megéri? Kétlem!

2020. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer meghoztam egy ilyen döntést, kb. ilyen arányban kevesebb fizuért vállaltam be az új, nyugisabb munkahelyet. Nem bántam meg. Egész más volt felkelni, bemenni dolgozni. Más volt az emberi oldala is, a megbecsülés is. Soha nem bántam meg.
2020. febr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is megléptem ezt egyszer, mert már teljesen kivoltam idegileg.

A kevesebbet fizető helyen nagyon jól éreztem magam, de kb fél után kaptam egy lehetőséget máshol, amivel gondolkodás nélkül éltem is. Kb a jól fizető állásom dupláját keresem és jól is érzem magam :)))


Szóval nem feltétlenül ragad le az ember rosszabbul fizető helyen sem, de amíg nem változtatsz, addig semmi se változik!

2020. febr. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#6: Miből olvastad ki, hogy én bizony anyagias vagyok?
2020. febr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Az első mondatodból. Hisz, ha ilyen eszedbe jutott, akkor biztos, hogy te maradnál azért a sz.ros 20 000 forintért egy stresszes munkahelyen.

Ha nem így lenne eszedbe se jutott volna ez a kijelentés.

2020. febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!