Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen, hogyan èrdemes...

Munkahelyen, hogyan èrdemes kiállni magunkèrt következmèny nèlkül?

Figyelt kérdés
3 èvet voltam közmunkán,ès sikerült egy ,,normálisabb"munkahelyet találnom,ahol most 10.hónapja dolgozok.Ez egy vèdett foglalkoztatás,rehab munka.Pár hete törtènt az első vita a szintèn pszihiátriai kezelt munkatársammal,ès tegnap a csoportvezetőmmel.A kollèganőm megjegyzèseket tett az összes munkásra ami a betegsègükkel kapcsolatos,èn meg vèdtem magam,ès a többit.Nem kiabáltam,de határozott stílusban.2.problèmám,hogy semmilyen munka nem volt jó neki,folyamatosan hőbörgött,ès helyette kellett dolgozni.Ezt nem hagytam szó nèlkül.Ő bepanaszolt a főnöknek,mert nem beszèltem vele szèpen,ès èn sèrtettem meg.A főnöknek,meg volt olyan beszólása,ami az igazságèrzetem bántotta ,ès megmondtam neki szèpen.Ő meg megmondta,hogy nem tűri ,ha èn visszaszólok.Ez a munkahely ellentètje az előzőnek,mert itt meg sokszor hallgatni kell.Milyen módon viselkedjek,hogy ne legyenek haragosaim?

#munkahely #konfliktus #lerendezèsi mód
2020. febr. 5. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az a védet foglalkoztatás, rehab munka?
2020. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Odamész s akinek panaszkodott, elmondod mit miért tettél s mi is volt.


Tudod... Nincs olyan, hogy "következmény nélkül"

Az is cselekedet, hogy csendbe tűrsz s annak is lesz következménye.

Annak is ha kollégát leülteted beszélni.

S annak is ha főnökkel beszélsz.


Vagy keress másik állást.


Sok opció van, neked kell a számodra ideálisabbat meglépned.


Én pl anno váll. előtt munka mellett építgettem a jövőbeli terveim,

A főnökömmel nyílt és egyenesen őszinte voltam, ezt becsülte.

Felmondásom is nyugis és egyszerű volt

+Kiálltam 3 kollega mellett is.


Mindegyikkel jót tettem, egyikükkel kapásból a felmondásom után 1 nappal beszélt is egyikkel.

Bocsánatot kért s feljebb léptette.


Ha tényleg valakinek igaza van s megfelelően meg tudja értetni magát pl te a főnököd irányában, akkor nincs mitől félni.

2020. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az őszinte magatartást nem mindenki szereti
2020. febr. 7. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz, mert gondolom - mivel védett munkahely - zárt közösség. Az a nehéz, ha dolgozni kell helyette és a hőbörgését hallgatni, nekem is volt "szerencsém" hasonlóhoz. Véleményedet nyugodt hangon megmondod amikor lehetőség adódik rá, a beszólásokba pedig próbáld meg nem beleélni magad, mást nem nagyon tudok tanácsolni :-( mivel minden szituáció más és más ezért nem lehet működő, univerzális megoldást mondani :-(
2020. márc. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a kollégák véleményét kipuhatolni ...Ha többen is ugyanazt gondoljátok érdemes lenne javasolni egy csoportos megbeszélést ahol mindenki elmondhatja amit gondol. Meglehet ha több embertől hallja a problémás kolléga akkor elgondolkozik. Persze védett munkahely ugye azt jelenti hogy ott testi vagy értelmi sérült emberek vagy pszichiátriai kezeltek dolgoznak,itt tekintettel kell lenni a másik egészségügyi vagy pszichés gondjára. 🤔 Nem lesz egyszerű de egy nyugodt beszélgetés mindig célravezetőbb mint a kiabálás. Ráadásul a főnök felé is a kompromisszum készséget mutatná a kérdező ha ő kezdeményezte a beszélgetést.
2020. júl. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!