Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet így hatékonyan...

Hogyan lehet így hatékonyan beilleszkedni?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen a korombeli nők 5-6 fős csapatot alkotva járnak el közösen ebédelni, óránként az udvarra dohányozni vagy csak beszélgetni. Én jobban szeretek (egyedül) csendben ebédelni, semmi kedvem közben csacsogni. Óránként sincs kedvem lejárni, ha már lemegyek akkor jobb egyedül kiszellőztetni a fejem. Kicsit magamnak való vagyok, de ebbe már beletörődtem és nem akarom megjátszani azt ami nem én vagyok, hisz az nekem se jó.

Nemrég volt egy céges vacsora, ahol már az elején mindenki lerészegedett, egy értelmes szót nem lehetett senkivel váltani. Én nem szeretek inni, így nem ittam, emiatt is megszóltak, majd egy kolléga kioktatott, hogy jó lesz ha nyitok a csapat felé, mert így nem fognak befogadni és ők nem fognak felém nyitni, mert ők már összeszoktak, tehát ha be akarok illeszkedni lépésket kellene tennem. Másnap egy másik, idősebb kolléga megkérdezte, hogy elkezdtem-e már barátkozni a többiekkel. Egy másik még aznap bejött az irodámba, mert valamit kérdezni akart, majd utána mikor kiment és visszaért a helyére hangosan vihogtak - fél füllel hallottam, hogy pontosan a kettőnk között lévő kommunikáción, mert szerintük nem volt elég "közvetlen". Másnap megerőltettem magam és elmentem velük ebédelni, de csak panaszkodtak és butaságokon vihogásztak. Igazából nekem nem vágyam, hogy ivócimborákat vagy barátokat szerezzek a munkahelyen, legfőbb célom, hogy bemenjek, megcsináljam a munkám majd megkapjam érte a következő hónapban a fizetésemet. A szabadidőmet el tudom tölteni a családommal, barátaimmal, a csapatépítőket, céges vacsorákat a hátam közepére se kívánom.

Hogyan tudnék így beilleszkedni egy csapatba? Hogy a távolság is megmaradjon, ugyanakkor valamilyen szinten befogadjanak?


2020. febr. 7. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem érdekelnek, és elvagy egyedül, akkor miért akarsz jóban lenni velük?
2020. febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen emberek közé nem szükséges beilleszkedni. Nem kell erre az óvodás akkorvelednemjátszunk szintre süllyedned miattuk.
2020. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy nem árt velük rosszban lenni, mert még nem rég vagyok itt és ha valamiben a segítségükre van szükségem, akkor nehogy kibabráljanak velem, esetleg kirúgassanak a próbaidő alatt.
2020. febr. 7. 19:44
 4/6 A kérdező kommentje:
*Mármint hogy jóban nem árt velük lenni valamilyen szinten :) De nem akarok túlzásba esni, bőven elég a kolléga viszony.
2020. febr. 7. 19:46
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Velem is hasonló a helyzet a meló helyen, utálom az üres fecsegéseket,jól elvagyok magamban és én se barátkozni járok be. Kb.csak munka ügyben beszélek velük,de azért próbálok néha nyitni megkérdezem mi újság hogy telt a hétvége stb. Nem igazán kapom vissza. Annyi,hogy ők is kissé maguknak valók sokszor el ücsörögnek ők is a saját irodájukban. Én megszoktam,hogy ez van,ha a munka egyébként tetszik és a főnököd se rossz,ez ne riasszon el. Amúgy lehet, csak idő kell neked. Én is már egy év után jobban feloldodtam,de az előző meló helyen is kb. három évben telt,mire már tök jól kijöttem a kollégákkal.
2020. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem az előző munkahelyen egy év volt mire megszokták, hogy ilyen vagyok. Sokszor meg is jegyezték az új kollégálra, hogy velem ellenben nemrég jött és úgy beilleszkedett, mintha évek óta ott dolgozna.

Feladni nem akarom semmiképp, hisz mindenhol ez várni :) Csak valahogy szeretném könnyen és nem bunkó módon megértetni velük, hogy nem én leszek a legjobb barátjuk, sőt a batátjuk sem.

2020. febr. 8. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!