Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van akit 1 év után búcsúztatna...

Van akit 1 év után búcsúztatnak mást 15 év után se? Van értelme ezen filózni?

Figyelt kérdés

Két ember kb egyszerre ment el a munkahelyről. Az egyik alig 1 éve volt ott a másik épp 15 éve.

Az 1 évest búcsúztatták (süti kóla képeslap hiányozni fogsz stb), a 15 évesnek annyit se mondtak hogy na hova mész. Elmegy hát elmegy kit érdekel. Még a főnököt se nagyon, kiadta a papírokat itt az utolsó béred na szevasz.


Van értelme ezen filózni miért van ez így?

Én a 15 éves vagyok.


2020. febr. 8. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Felteszem az egy évessel jobb és közelibb kapcsolatuk volt.
2020. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez világos csak érdekes hogy azok akik sok éve velem együtt itt vannak, egy 1 éve ismert valakit sajnálnak egy 10+ éve ismertet meg le se szarnak (még tán örülnek is hogy megyek?)
2020. febr. 8. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van olyan kollégámn akivel lassan 12 éve dolgozom. Van olyan is aki csak másfél évea kollégám. Mégis a másfél éves kollégával jobban kijövök, többet beszélgetünk, barátságosabb, mint aki 12 éve ott van. Nyilván ha elmenne, elbúcsúznék tőle, de nem hiányozna. Viszont a másik nagyon hiányozna, mert jó vele dumálgatni mindenféléről.

Szóval nem az számít, hogy hány éve dolgozol valahol, hanem az, hogy mennyire vagy része a csapatnak.

2020. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi ezen olyan fura? Nem voltatok barátok vagy jó kapcsolatú kollégák, miért érdekelné őket, hova mész?

Van olyan egyetemi csoporttársam, akit négy éve ismerek, de ha holnaptól nem járna be, 1 hét után el is felejteném. Aztán olyan barátom is van, akit alig két hónapja ismerek, de borzasztóan hiányozna, ha többé nem találkoznánk.

2020. febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

", hanem az, hogy mennyire vagy része a csapatnak."



Itt nincs csapat. Itt mindenki végzi a maga dolgát a feladatok függetlenek semmi se történik ha valaki kidől a sorból a többi azért végzi a saját dolgát nem épül senkire semmi.


Semmiféle csapat nincs.

2020. febr. 8. 19:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában dolgozok egy kis cégnél ahol olyan 50-60 ember dolgozik, ebbe benne van a fönpkségtől kezdve a mérnökök, operatorok, és a takarítóhölgy is. Idén lesz 9 éve, hogy ott vagyok, és még ma is előfordul, hogy az egyik kolléga akivel 9 éve dolgozom, megkérdezi a nevem, mert mindig elfelejti. Eleinte bosszantott, de később rájöttem. Azon kívül, hogy köszönünk, néha munka miatt pár mondatot beszélünk, nincs kontakt köztünk. Így ma már viccet csinálok belőle. Amikor jön, és kérdezi mi is a nevem, mindig mondok valamit amin rágódhat egy ideig. pL:

- mi a neved?

- Tündérkirálylány. ( magyarul, és ezt ejtsd ki..)

- mi is a neved?

- borsószemkisasszony.. ( na ezt mond ki magyarul )

De van amikor neveket mondok

PL Virginia, Budapest, Balassagyarmat, csillag, stb..

2020. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes magadba nézni egy percre.

Ezzel pont le tudod mérni, hogy emberileg (kevésbé szakmailag, inkább soft skillek, társas kapcsolatok stb) mennyire is voltál jó kolléga.

És nem a pletykára, nyalásra kell itt gondolni.

2020. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Semmiféle csapat nincs"


Indulhatsz innen is a gondolatmenettel


#7

2020. febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Balu, ha te felmondasz, inkább pezsgőt bontva ünnepelnek.
2020. febr. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!