Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mitől gondolják az x-generáció...

Mitől gondolják az x-generáció tagjai, hogy csak a koruk vagy az adott cégnél eltöltött évek alapján ök a főnökök?

Figyelt kérdés
Ennél a generációnál azt tapasztalom, hogy folyton próbálkoznak főnököt játszani. Általában, azoknál látom, akik középfokig jutottak, sok tulajdonuk nincs és nem is vállalkoztak sose. Persze, a vezetői felelőséget sose vállalják. Céges autókkal veszélyesen közlekednek. Az élet minden területén, még saját értékrendjüknek megfelelő szabályokat is bátran áthágják. Tényekkel szemben tólják saját igazukat.
2020. febr. 8. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Tudom, hogy divatos most mindenkit x,y,z generációba sorolni és ráhúzni minden hülyeséget a generációkra, de ez pont nem ilyen kérdés szerintem.

Ez egy embertípus generációtól függetlenül, most is van, régen is volt, valószínűleg lesz is. És pont azért ilyen, mert nem merte vállalni a felelősséget, nem mert tenni az előrejutásért, mert beleszürkült az életbe stb. Valahol kompenzálja ezt.

2020. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak a középfokig jutott emberek közt van ilyen. Gyári szalagmunkás, 8 osztályt épp csak elvégzettek között is elég sokan vannak, akik úgy gondolják, hogy alanyi jogon jár nekik a tisztelet, és parancsolgathatnak a fiatalabb újoncoknak.
2020. febr. 9. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Soha, ismétlem, SOHA nem vennék semmit attól a cégtől aminek a felmatricazott autóját életveszélyes közlekedési helyzetben látom
2020. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Munkahelyen nincs eletkor mindenki egyenrangu foleg azonos pozícióba az h tobb az elettapasztalata az mas dolog de idovel mindenkinek lesz mert mindenki jo esetben lesz 45 50 60 70 eves tehat ez nem ereny. Ellenben a legtobb mai y es z generacio sokkal tobbet tud hatekonyabbak gyorsabbak okosabbak mivel mas vilagban nőttek fel stb a ceges multikulti vilaghoz sokkal jobban tudnak alkalmazkodni minimum 2 nyelvet beszelnek es rendkivul ertenek sok mindenhez. A szoci vilag ugy nevelte oket h az idosebbet tisztelni kell akkor is ha 8 elemije van regen kozepfokkal is beulhettek es orosz nyelvvel fonoki szekekbe onnan osztva az eszt. Ma mar ehhez sokkal tobb kell. Nem tudjak elviselni h egy pozicional nem az eletkor szamit hanem a tudas es a szakmaisag. Nem a kemeny fedelu okmanyt nezik hanem az eletkepesseget.
2020. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én X generációs faszi vagyok, de tőlem távol állnak a fent írott sztereotípiák, sőt én beszélek le mindenkit róluk a környezetemben.
2021. nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!