Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kelt visszatetszést ha...

Miért kelt visszatetszést ha megmondja valaki a munkahelyén hogy kvázi hobbiból van ott? Nem a pénzért mert a férje eltartja?

Figyelt kérdés

Miért kelt állati nagy visszatetszést egy munkahelyen az ha egy nő megmondja hogy őt a férje -aki jól menő vállalkozó - tartja el, és csak hobbiból vállalta el a 4 órás részállást mert szó szerint unatkozott otthon és hogy emberek között legyen meg hogy csináljon is valamit hát elvállalta ezt a 4 órás részmelót.

8 órába is jöhetne de az fárasztó az már sok, elég ez a 4 óra, úgyse a pénzért van itt, a férjének annyi bevétele van hogy ez a 80.000 amit ő itt 4 órában keres, az zsebpénz, elmennek a hétvégén 2x szórakozni és el is ment az egész. De ő nem is ezért van itt.


Ez az egész így egyes kollegák között állati visszatetszést keltett, sokan a háta mögött kifejezetten gyűlölik ezért a nőt.

De voltaképp miért? Mert neki nem élete a munka, nem függ tőle, megteheti hogy gondol egyet, a főnök beszólt neki ő meg azonnal pakol és távozik? Mert nem ebből él, és szarhat az egészre, addig van itt míg „jólesik“?

Ez a bajuk vele?


2020. febr. 9. 10:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván az a gond vele, hogy így a munkát sem veszi komolyan.
2020. febr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Nem veszi semmivel se lazábban mint akárki, sőt van olyan főállású akinek elvileg a teljes megélhetése ettől függ, és egy tróger slendrián alak.

Ez a nő éppúgy dolgozik ahogy akárki, nem a munka bajnoka de hát itt nálunk senki se az.

2020. febr. 9. 10:40
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
Talán irigykednek rá
2020. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

Az a bajuk, hogy irigyek rád. Irigyek, hogy nekik az élet nem dobott egy férjet, aki eltartja őket, és aki mellett megengedhetnék, hogy ne az egész életüket a munkahelyen kelljen tölteniük. Sajnos sok ember ilyen, nem hogy örülne, hogy van olyan embertársa, akinek nem kell megtapasztalnia a nehéz életből fakadó nehézségeket, hanem inkább szíve szerint lehúzná a saját szintjére, legyen neki is szar.


Szerintem ne hangoztasd a munkahelyeden, hogy el vagy tartva. Ha emiatt elkezdenek utálkozni attól te is rosszul fogod érezni magad. Egyébként is a magánéleted nem tartozik a kollégáidra.

2020. febr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok az illető nő (bár én lennék) én speciel egy olyan kollega vagyok aki nem utálkozik és nem is értem másnak mi baja van.


Bár engem is lenne aki eltart! Azt garantálhatom hogy én még 4 órában se járnék be sehova (pláne nem ide...)

2020. febr. 9. 10:57
 6/29 anonim ***** válasza:
24%

Jó, az elején tisztázom: őszintén írom, bennem visszatetszést keltene egy ilyen eset.


Irigyelném az illetőt.


Lehet, hogy rosszul, de mindenképpen különösen, furcsán fogom fel, ezt elismerem. De számomra épp az az ember tűnik lustának, aki otthon nem tudja elfoglalni magát.


Ha az ember rendesen kitakarítja a házat, minden nap főz, akár kísérletezik a kajával, új ételeket próbál ki, akár egzotikusakat is, rendszeresen süt. Akár háziállata és/vagy növényei vannak, ezekkel már a fél nap elment.

Emellett mindenkinek kell, hogy legyen kreatív hobbija, érdeklődési köre.

Horgol, varr, könyvet ír, ékszereket készít (süthető gyurma vagy ötvös), egyéb dolgokat barkácsol, kertesház esetén akár egész nagy konyhakertje van.


Azt teljes home office, távmunka kapcsán is hallottam már emberek szájából 'élőben' is, hogy KELL "emberek között lenni".

Ezzel nem igazán tudok mit kezdeni.


Egyrészt miért jó, miért kell annyira egy munkahelyen félig idegenek kényszerközösségében lenni?

Másrészt ott az ember párja, a barátai. Nem elég emberből ennyi? Szerintem még sok is.

2020. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

"Ha az ember rendesen kitakarítja a házat, minden nap főz, akár kísérletezik a kajával, új ételeket próbál ki, akár egzotikusakat is, rendszeresen süt. Akár háziállata és/vagy növényei vannak, ezekkel már a fél nap elment."



Ha én jómódú lennék semmi iylet nem csinálnék. Bejárónő az takarít mos, kaja meg étterem. Én biztos nem nyalnám a padlót meg főzőcskéznék ha nem muszáj. Fizetnék valakinek.

2020. febr. 9. 11:02
 8/29 A kérdező kommentje:

"Emellett mindenkinek kell, hogy legyen kreatív hobbija, érdeklődési köre."


És ezt ki szabja meg írja elő? Tán te? Ez valaki kötelezettség? És ha nincs akkor mi van kereszthalál?

2020. febr. 9. 11:03
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Nyilvánvaló troll kérdés, a héten olvastam itt már párszor ezt a 4 órában 80 ezret keresek dolgot csak más körítéssel
2020. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos a jó magyar mentalitás. Ahelyett, hogy értékelnek, hogy van, aki bejár értéket teremteni, segíteni, szerintük “foglalja a helyet” a szegényektől. Arra sem gondolnak, hogy a férjjel is bármi történhet. (Nem kell a legrosszabbra gondolni, elég “csak” egy tartós táppénz, vagy válás).
2020. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!