Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkahely (vendéglátóip...

Ha egy munkahely (vendéglátóipari egység) a hirdetésében a követelmények között azt írja, hogy "Ne legyen 9-től 5-ig mentalitás! ", akkor az azt jelenti, hogy rendszeresen lesznek utolsó pillanatban bejelentett túlóráztatások?

Figyelt kérdés
Többször is találkoztam már evvel. Illetve volt vitám ebből vendéglátóipari helyen dolgozva. Ha egyszer meg van adva egy végzési időpont a beosztásban, szerintem jogosan kalkulálok úgy, hogy akkor végezni fogok, amennyiben nem közölték velem előre, hogy aznap esetleg tovább kell maradni. Akkor inkább írnák úgy időpont helyett, hogy zárásig kell maradni, vagy adjanak meg egy későbbi időpontot, ameddig biztos végzek, és ha nem akkora a forgalom, akkor eljövök korábban. Nem lenne több értelme?
2020. febr. 9. 10:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell kérdezni, hogy mit értenek ez alatt. Az természetes, hogy a vendéglők nem 9-től 5-ig tartanak nyitva.
2020. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább azt jelenti hogy rugalmasnak kell lenni hiszen nem fix 9-5ig mankaidő lesz valószínűleg hanem változó.
2020. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A "9-től 5-ig mentalitás" nem azt jelenti, hogy az illető 9-kor akar kezdeni és 5-kor végezni, hanem hogy ragaszkodik egy fix kezdési és végzési időponthoz. Semmiképp nem akar ennél korábban kezdeni, illetve később végezni. Az ilyen hirdetésben arra utalnak, hogy ez ne legyen. Ez azt jelenti, hogy majd rendszeresen lesznek utolsó pillanatban bedobott túlórák?
2020. febr. 9. 11:18
 4/27 anonim ***** válasza:
65%

Nem a te igényeidhez való a vendéglátás.

Keress másfajta munkát.

2020. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
4: Külföldön élek. Legmagasabb végzettségem síma érettségi. Nem olyan egyszerű így mást találni. Amúgy nem minden hely ilyen, csak már többször is belefutottam.
2020. febr. 9. 15:05
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Vendéglátás = szétdolgoztatnak, és még be se jelentenek rendesen. Ez sosem fog változni. De ilyen modorban beírni a hirdetésbe, hogy nehogy reklamálni merj emiatt még bicskanyitogató is.
2020. febr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
6: Most meg fogsz lepődni: A McDonalds munkaerőkereső hirdetéseiben is ez áll.
2020. febr. 9. 15:26
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne jelentenék be? Több vendéglátó helyen dolgoztam, mindig be voltam jelentve. Szerintem ez csak az éjszakai szórakozóhelyeken jellemző. Bár ezt se tudom biztosan. Ilyenről tudok is, pohárszedegető volt egy ismerősöm. Zsebbe kapta a pénzt. 2 napot ment. E mellett vilt nappali 5 napos bejelentett munkája.

Visszatérve a kérdéshez én is dolgoztam ilyen helyen, de nekem nem volt más választásom akkor még, de mondjuk jól is jött a túlóra. Az volt hogy addig maradtunk minden nap amíg be nem fejeztük amit kellett. Most már nem mennék ilyen helyre csak akkor, ha én választhatom meg hogy mikor túlórázok, vagy ha előtte szólnak hogy bennt kell maradni. Egy gyorsétteremben ahol nappal váltás van ez tényleg furcsa.

2020. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

8: Gondolom, hogy inkább az esti műszakot tűlóráztatják. De az szerintem logikus elvárás a részemről, hogy adjanak meg inkább egy maximum időpontot, és akkor az ember avval kalkulál, mégha többségében nem is kell addig maradni. Eddig egy helyen dolgoztam, ahol ezt felérték ésszel. Ott a délutános műszaknál éjjel 1 óra volt megadva végzési időpontnak. De ez csak a legkésőbbit jelentette, az esetek 60-70%-ában már 11-kor, vagy korábban végeztem, csak az extrém forgalmas napokon kellett éjfélig vagy egyig maradni. A lényeg, hogy mindig eggyel kalkuláltam, soha nem terveztem előre semmi esti programot munka utánra, és ez így okés is volt.

Másutt meg rendre az volt, hogy az utolsó pillanatban nyögték be, volt ahol össze is balhéztam a főnökkel, mert nem akartam a megadott éjféli befejezés helyett háromig maradni, végül ki is lettem rúgva, bár nem annyira bántam azt a helyet.

2020. febr. 12. 23:13
 10/27 anonim ***** válasza:
68%
Ha már túl vagy a próbaidőn (amikor még nem kell megindokolniuk hogy miért rúgnak ki) akkor nem rúghat ak ki e miatt. Igazából az előtt se, de megteszik. Előre kell közölniük hogy mikor van túlóra. Nem lehet olyat hogy 1 órával előtte szólnak. Nem vagy jöteles aláírni a papírt a felmondásról (ettől még ki vagy rúgva), de ilyenkor mehetsz a munkaügyi bíróságra. Az ok amiért ez nem történik meg gyakran az az, hogy az emberek az ilyen helyekről még a próbaidő alatt lépnek, vagy a munkáltató rúgja ki őket. Mert ugye próbaidő alatt nem kell indoklás. Ilyenkor nincs mit tenni. Ezért csak akkor érdemes ilyen munkát elvállalni ha nincs más.
2020. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!