Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon húzós 12 órázni?

Nagyon húzós 12 órázni?

Figyelt kérdés
Most fogok elkezdeni körmösként dolgozni, de alkalmazottként, szóval nem én fogom beosztani a munkaidőmet. 12 óráznom kell majd, és valakinek van valami tapasztalata arról, hogy ezt mennyire lehet bírni? Az oké, hogy ülni kell, viszont folyamatosan koncentrálni/beszélgetni az emberekkel lehet kicsit igénybe veszi az agyat. Meddig lehet ezt hosszútávon bírni? Nem mindig, de lesz olyan is amikor egymás utáni napokon kell dolgozni.
2020. febr. 9. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A munkától meg tőled függ, most hiába írja bárki is, hogy neki szörnyű volt vagy épp meg se kottyant, mert az csak rá vonatkozik és rád nem feltétlen lesz igaz.

Próbálj meg nem előre ráparázni, illetve adj magadnak is időt, hogy megszokd, mert amit az elején szokatlannak vagy épp nehéznek gondolsz nem biztos, hogy úgy is marad.

(más munka de nálunk volt kötelező túlóra és az elején mindenki halt bele, aztán amikor már nem csak félévente 1-2 hét volt ilyen hanem folyamatosan hónapokig ment akkor mindenki megszokta)

2020. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Évekig vendéglátóztam (pincérként), és nem 12 óráztam, hanem 14-15 óra volt a minimum amit a munkahelyen töltöttem egyik nap, a másik napon pedig 10-12, harmadnap jó esetben pihenő, rosszabb esetben ismét 14-15 óra. Ki lehetett bírni, de amikor szabadnapom volt nem volt sok kedvem nagy dolgokat véghez vinni.
2020. febr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam építőiparban heti 6-7 nap, napi 12 órát hónapokon keresztül, hát nem mondom könnyű volt, de kilehetett bírni.
2020. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
12 óra üldögélés nehogy azt hidd hogy baromi jó lesz. Megterheled vele jól a nyakad meg a hátadat, nem lesz egy leányálom.
2020. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ember és melófüggő. Csináltam már éjjeliőrködést és fizikai melót is alkalmanként 12 órában. Az egyikben nem volt semmi, a másik fárasztó volt, de jólesően kibírható. Kellemesen lefárasztott, szóval utána elég jól tudtam aludni.

Viszont férfiként bevallom, hogy körmözni nem tudnék 12 órát. Az ülés jól hangzik, de szenvedéssé válna egy idő után. Az aprólékos körmözés durván lefárasztaná az agyam, hiába tűnik könnyebbnek, mint a durvább fizikai munka. Plusz az emberek phasságát sem bírnám hallgatni, az is fárasztó tud lenni ilyen sokáig.

2020. febr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki bírja és akarja csinálni, annak nem.

De oka van, hogy az ilyen körmös standokon kb. hetente váltják egymást az akalmazottak.

Nem is biztos, hogy minden bejelentkezett vendég megjelenik, lehet lesznek üres időpontok.

2020. febr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát elkezdtem de nem mondanám, hogy simán megy... tényleg leszakad a hátam, fáj meg könnyezik a szemem, tele van porral az orrom, aztán mivel jön a következő így időm sincs felállni és elszaladni mondjuk mosdóba. Közben persze enni sincs időm, szóval korgó gyomorral meg a fent említett tünetekkel hallgassam a vendég gondját-baját :D Szóval nem hinném, hogy sokáig maradok itt. Arra gondoltam, hogy talán az első 1-2 hét nehéz, aztán vagy belejövök, vagy nem. Mindenesetre elég rossz, hogy nem én osztom be az időmet, mert ez így ilyen formában halál. :D Amúgy ti is úgy tudjátok, hogy hivatalosan nem engedélyezett (normális bejelentéssel) egymás után több napot 12 órában dolgozni?
2020. febr. 13. 07:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem először kicsit lazább beosztásban kellene csinálnod. Más helyen, ahol nem követelmény a napi 12 óra.

A maszkot pedig tessék felvenni, nem viccből találták ki. Az én körmösöm még dioptria nélküli szemüveget is felvesz, még ha az nem is véd teljesen, de azért kevesebb port kap a szeme.

2020. febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebédidő nincs? Így még 8 óra is hosszú, nem hogy 12. Hánytól kezdesz?
2020. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!