Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csak itt tudom elképzeln...

Miért csak itt tudom elképzelni a jövőmet?

Figyelt kérdés
Halii. Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek miért csak Magyarországon tudom elképzelni a jövőmet? Tehát most szlovákiában élek és ha minden jól megy nemsokára már Budapestre fogok orvosira járni. De valamiért most csak Magyarországon tudom elképzelni, hogy munkába álok (tudom még messze van). Pedig szivesen elmennék küldföldre, de talán attól féllek, hogy nem menne a nyelv. Más is volt így ezzel? Bele fogok jönni? És kapok munkát külföldön orvosként, ha magyarországon jártam egyetemre?

2020. febr. 9. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen szomorú, hogy már azok is eleve úgy készülnek, hogy ki akarnak menni, akik még csak leendő orvosok. Pedig itthon már most is nagy baj, hogy kevés az orvos. :(
2020. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem hibáztatlak érte, csak elkeseritő
2020. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, megfontolja az ember, hogy vagy ittmarad 400 000Ft-ért, vagy megtanul németül és kimegy dolgozni 1 800 000Ft-ért.
2020. febr. 12. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

persze, másrészről viszont ha azt veszem, hogy itt betegek halnak meg amiatt, mert nincs orvos, ott viszont csak eggyel több orvos lennél, egy jól működő egészségügyi ellátásban, akkor már emberiességi szempontok, meg a hippokráteszi eskü is belejátszana a megfontolásba nálam.

arról nem is beszélve, hogy ha államilag finanszirozott szakon végezném el az orvosit, akkor már csak a betyárbecsület is itthon tartana...


Tudom, hogy a gondokat nem az egyszeri orvos okozza, hanem a fejünk fölött, a politikai döntések. De valahol mégiscsak a mi döntésünk is, hogy mit hozunk ki a lehetőségekből...

2020. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
és tudom, hogy a nagy felelősséget, tudást, a folyamatos szakmai frissességet, az éberséget, készenlétet, stb. dijazni kellene. Nem erről beszélek. De nem a beteg állampolgár a vétkes benne, ha az orvost nem bérezik megfelelően, mégis ő hal bele adott esetben.
2020. febr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fú, nagyon igazad van. Viszont, aki szeretne családot, az nem hiszem, hogy lehet itt orvos. Nekem az a tervem, hogy majd pár évre kimegyek (5-10) ami idő alatt megkeres annyit, hogy itthon már ne legyen gondom, ezzel a fizetéssel sem
2020. febr. 12. 19:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ez is relativ azért, hiszen ennél alacsonyabb jövedelmekből is élnek családok, és akkor még a leendő feleséged munkabérét nem is számoltuk hozzá.


De emberileg teljesen érthető a Te nézőpontod is.


Ha most mész egyetemre, és ráadásul Szlovákiából, nem hiszem, hogy sokat mond neked az, hogy Szomszédok. De olvasva a soraidat nekem mégis eszembe jutott. A rosszul fizetett, hajszolt mentőorvos a panelból. Hát igen. Eltelt azóta húsz év, és nem hogy jobb lenne a magyar valóság, csak romlott. :(

2020. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Laylah ***** válasza:
Ha 5-10 évre kimész, nem fogsz visszajönni, ha nincs olyan értékes emberi kapcsolatod, ami megköveteli. Ennyi idő alatt kialakítasz egy egész életet, karriert, baráti, ismerősi kört, kialakulnak szokások, nem fogod akarni újrakezdeni és lejjebb adni a színvonalat, ezt borítékolom neked. Csak egy erős kötelék fog tudni erre hozni, egy rokoni vagy párkapcsolat, ha nem megoldható, hogy az illető(k) kimenjen(ek) hozzád.
2020. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!