Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 9hónapos kötött munkaszerződés...

9hónapos kötött munkaszerződéssel felvettel egy céghez, gyakornoki program keretében, azthittem minden szép és jó lesz de semmi sem úgy van ahogy gondoltam Mi a menete a felmondásnak?

Figyelt kérdés

Nagyon bunkó velem mindenki,már a leg első nap megjegyzést tett az egyik irodista ,hogy a töke kivan a diákokkal,mert hogy nekik kell velük foglalkozniuk..és ezt az én jelenlétemben mondta,ami azért eléggé szívem szúrt,főleg első nap..

Aztán fokozódott a helyzet,egyre gonoszabb viselkedések lettek,semmiben nem segítenek,ha valamit elrontok nekem esnek,volt egy olyan szituáció is hogy elhibáztam valamit és le cseszett ugyan az a kolléga akiről az előbb szó volt..és megkérdeztem valamit tőle amit nem értettem,erre flegmán annyi volt válasza a képembe nevetve,hogy "itt te nem kérdezel,most én kérdezek"

Semmi feladatot nem adnak,8órát csak végig ülök úgy hogy nincs munkám,és hozzám sem szólnak,ha beteg vagyok megkérdőjelezik és a vicc hogy nem a főnököm hív hanem a munkatársam,olyan flegma hangnemben ,hogy "Mivan veled????!" Semmibe vesznek,minden nap gyomorideggel megyek,21éves vagyok ,de még sírni is szoktam annyira kikészülök,és még van 5hónap ,már arra is gondoltam,hogy jobb lenne meghalni..teljesen be vagyok lattanva esküszöm..

És felmondani se mondhatok fel ,vagy ha mégis mi a menete? Valaki tudna tanácsokat adni? Már jó volt ezeket leírni és kibeszélni magamból ! Semmit nem ér a pénz,ha nem érzem jól magam ..megvagyok keseredve ..


2020. febr. 10. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Felmondani felmondhatsz. Ha határozatlan idejű lenne akármikor, így viszont úgy tudom még egy hónapot köteles vagy maradni. De elméletileg azt is ki lehet valahogy kerülni, de én nem voltam még ilyen helyzetben, nem biztos.

Bár szerintem kicsit túlérzékeny vagy is, meg kellene acélosodnod, nagyon sok helyen fognak még kutyába se venni, mindenhol vannak ilyen emberek.

2020. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Határozott idejű munkaszerződésnél nem egyszerű a felmondás, komoly indok kell hozzá.


"A munkavállaló oldaláról nézve a határozott idejű munkaviszony idő előtti felmondását, leszögezendő, hogy a törvény előírja: a munkavállaló a felmondását minden esetben indokolni köteles.


A felmondása indoka csak olyan indok lehet, amely a munkavállaló számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné (például a munkavállaló családja külföldre költözik, és onnan a munkafeladatait nem tudja ellátni), vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna (például a munkahely olyan messzire költözik a több gyermeket nevelő munkavállaló lakóhelyétől, hogy a munkába járás komoly gondot jelent számára).


Végezetül felhívjuk a figyelmet arra, hogy mind a munkavállaló, mind a munkáltató súlyos következményekkel számolhat, ha a határozott idejű munkaviszonyt nem a munka törvénykönyve fentebb kifejtett előírásainak megfelelően – azaz jogellenesen – szünteti meg."

2020. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így alakult, de számíts rá hogy később is hasonló munkahelyeket fogsz találni. Én 4 helyen voltam eddig, egy volt csak olyan, mint ahogy az interjún beszámoltak a dolgokról..

A diákokat pedig tényleg sehol sem szívlelik, tudják hogy mire betanulsz már mész is, jön a következő, és kezdhetik elölről, nincs motivációjuk meg türelmük. Ez nem a te hibád, csak gondoltam leírom az ő szemszögüket is.

2021. ápr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!