Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A magas IQ az miért hátrány...

A magas IQ az miért hátrány ha egy új munkahelyre jelentkezem?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra, ahol kitöltettek velem ilyen lebutított IQ tesztet, az alapján az jött ki, hogy 152.

Azt tudom, h átlagnál intelligensebb vagyok de azért nem hiszem, h ilyen kiugróan magas lenne az IQ-m, de nem is ez a lényeg, hanem h a teszt alapján az jött ki a munkaadó számára, h kiemelkedően magas, és ennek ellenére nem vettek föl. Pedig minden szempontból alkalmas voltam az állás betöltésére,és az interjún is szimpatikusnak találtak.



2020. febr. 12. 17:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha okosabb vagy a főnöködnél, az nem túl előnyös. :D
2020. febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem amiatt nem vettek fel.

Az IQ önmagában nem ér semmit lexikális tudás és szakmai gyakorlat nélkül.

Lehet csak amiatt nem vettek fel, mert a másik jelentkező egyszerűen kevesebb pénzt kért.


Az IQ teszt sem szentírás. Pont a magasabb IQ-val rendelkező embereknél leginkább pontatlan. 30 pont eltérés is lehet benne 110 fölött.

2020. febr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hát én is úgy gondolom,h annyira azért nem magas, mint ami kijött. Az biztos, h 120-nál magasabb, de h mennyi, hát fogalmam sincs.
2020. febr. 12. 18:13
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Nehogy azt hidd hogy az IQ ebben bármilyen szerepet játszott. Találtak másik embert aki el tudja végezni a munkát és olcsóbb nálad, ennyi az egész.
2020. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%

Komolyan kitöröltetted a kommentemet? Akkor még egyszer leírom. Nem vagy intelligensebb az átlagnál, ha a vesszőhasználathoz sem értesz.

Így eleve a kérdésnek sincs értelme.

2020. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
30%
Semmi köze az intelligenciának a helyesíráshoz.
2020. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mással volt a gond, szakmai tudás, szoft skillek, személyiség, nyelvtudás stb.
2020. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, h bármi gond lett volna, legalábbis az elvárásokhoz tartozó skilleknek mind megfeleltem. Az viszont elképzelhető, h a bérigényem talán túl magas volt.


Nem töröltem semmilyen kommentet. Felőlem mindenki azt ír amit akar. A helyesírásnak am. semmi köze az IQ-hoz.

2020. febr. 12. 19:01
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Ha magas lenne az IQ-d nem mondanád, hogy "Azt tudom, h átlagnál intelligensebb vagyok" :)


Amúgy lehet, hogy másoknak még magasabb volt a pontszámuk. Talán azt vették fel, aki intelligensebb nálad. Erre nem gondoltál? Nem is értem miből gondolod, hogy a tied volt a legmagasabb.

2020. febr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Ha magas lenne az IQ-d nem mondanád, hogy "Azt tudom, h átlagnál intelligensebb vagyok" :)"


:'DDD Sírok...


Ennek a kijelentésnek semmi köze nincs az IQ-hoz, max az egómat mutatja.

2020. febr. 12. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!