Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen szabálysértésről...

Munkahelyen szabálysértésről készített fotó készitéséhez kell-e az előzetes engedélyem?

Figyelt kérdés

Röviden:

Munkavégzés közben védőkesztyűt nem viseltem, ezért ezt lefotózták.

Végül is jött kétt valaki személy és csak a vakura figyeltem fel.

Semmi jó napot, ezek vagyunk, vagy valami bemutatkozás hogy miért is fotózott le.

És utánna miután elmentek, mondta a csoport vezető hogy a kesztyű hiánya miatt fotózott le mert igy bizonyitott hogy megszegtem a szabályokat.

De elötte nem kelett volna azért tájékoztatni engem, mért is csinál rólam fotót? És nem is értem minek kell a fotó, hisz ketten ott voltak,ezt írásban is közölhették volna hogy megszegtem a szabályt.

Vagy hogy mi lesz a fotó sorsa, hova küldik, mire is használja fel.


2020. febr. 14. 06:13
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Agyadra ment a GDPR.

Remélem nem élelmiszerrel dolgozol kesztyű nélkül...

2020. febr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

Elnézést, hölgyem/uram! Lefotózhatjuk a gyorshajtásának dokumentálásához?

Na ennyire szükséges az engedélyed. A mosdóban, öltözőben nem fotózhatnak. Mindenhol máshol igen.

2020. febr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Megszegted az egészség-/munkavégelmi szabályt - és felháborodsz, hogy dokumentálják?

Mit vársz? Menjenek oda hozzád: "Kedves dolgozónk! Engedje meg, bizonyítékot rögzítsünk arról, Hogy nem tatja be azokat a szabályokat, amit a szerződésben vállalt!"? Ezt tegyék az helyett, hogy azonnal ki is vehettek volna a munkából?

2020. febr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2020. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"minek kell a fotó"


Meg akarták előzni, hogy később letagadd, hiába voltak ott ketten, ha nincs bizonyíték és te azt mondod, nem igaz, csak a te szavad áll az övékével szemben. Tanulság, ne szegd meg a szabályokat, akkor nem fotóznak le.

2020. febr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

pontosan azért nem szóltak, vagy kértek engedélyt, hogy ne kezdj tiltakozni, hogy neked jogaid vannak. ráadásul a fotó csak akkor bizonyítja, hogy kesztyű nélkül dolgoztál, ha munka közben fényképeznek le kesztyű nélkül.

ha megszólítanak és te abbahagyod a munkát, akkor nem dolgozol kesztyű nélkül, hanem csak állsz a munkahelyeden kesztyű nélkül, ami nyilván nem tilos, ha csak a munkához kell a kesztyű.


az engedélyedre pedig nincsen zsükség. ugyanaz a Polgári Törvénykönyv, ami a képmáshoz fűződő jogaidat biztosítja, azt is kimondja, hogy joggal nem lehet visszaélni.

például nem hivatkozhatsz a személyiségi jogaidra, hogy azzal eggy bizonyító erejű fotó elkészítését lehetetlenné tedd. sem a hiányzó kesztyű, sem egy gyorshajtás, tilosban parkolás, vagy bármilyen más jog/törvénysértés bizonyítása esetén. de ha alapos volt a munkahelyed, akkor a munkaszerződésedben, vagy annak valalmilyen adadtvédelmi záradékában is benne van, hogy a munkáltatónak joga van a munkavégzést fényképekkel, biztonsági rendszerrel akár képileg is dokumentálni.

2020. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!