Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mire számítsak a jövőben az...

Mire számítsak a jövőben az egészségügyben?

Figyelt kérdés

Haliii. Nos, igaz még csak most megyek gimnáziumba, de már most tudom, hogy orvos szeretnék lenni. Traumatológus vagy sebész, (talán belgyógyász/nőgyógyász) szeretnék lenni. És, ha minden jól megy kerek 10 év múlva lépek majd be munkába (4+6). És tudom, hogy ez nem erőlelátható, de szerintetek milyen fizetésem lesz és milyen lesz a helyzet itt Magyarországon? Könyebb lesz bejutni orvosira (mert egyre kevesebb van)? Jobb fizetés lesz?

És még annyi, hogy egy sebész (,+traumatológus) fizetése mennyi magyarországon? (Nem csak kezdő fizetés)



2020. febr. 14. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Ha csak a pénz miatt szeretnéd akkor felejtős. Olyat tanulj amit akkor is szivesen csinálnál ha nem kapnál érte semmit hanem mellette még el kéne menned a mekibe krumplit sütni. Na az ilyet ugy hívják hogy a "munkája a hobbija" és az ilyen emberek jól is keresnek, és boldogok is.

Ilyen vagyok én is.

2020. febr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de szerintem ez baromság. Tudom, hogy ezt szeretném csinálni, de szerintem egy ember nincs aki (ha komolyan gondolja a hivatását) tud amelett mekis krumpli sütésre időt szakítani. Tudom, hogy nem a pénz a legfontosabb, de legyünk őszinték, pályaválasztásnál 50%-ban ez motivál. Szóval mégegyszer mondom, ez érdekel engem, és ezt fogom csinálni, csak érdekel mire számíthatok majd, nem tudom mi rossz van ebben.
2020. febr. 14. 21:36
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Tanulj hentesnek! Egyszerűbb és nem annyira szembetűnő a felelőtlenség!
2020. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ne zavarjon, hogy nem ez volt a kérdés :)
2020. febr. 14. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha most mész gimnáziumba akkor epfelejtheted hogy 10 év múlva gyakorló orvos leszel. Szerintem nehéz lesz bejutni addigra orvosira, ahogy más egyetemre is. Ha megnézed a trendeket évről évre nehezebb a felvételi. Mostantól pl 1 vagy 2 (nem tudom pontosan) emelt szintű érettségi is követelmény lesz, és csak idő kérdése hogy mikor teszik követelménynek a nyelvvizsgát is. Mindemellett olyan brutális ponthatárok vannak hogy gyakorlatilag szín kitűnő bizivel sem biztos a bejutás. Mire te felvételizel el sem tudom képzelni miket fognak majd követelni. Magyarországon szívás orvosnak lenni. Sokáig kell tanulni, utána sokáig rezidensnek lenni (havi 100-120ért), a fizetés pedig később sem kesz látványosan jobb. Mivel vezetò orvosi pozíciók korházakon belül kihalásos alapon üresednek meg így mire odajutnál hogy jól keresel a szakmádban leéled az életed. Nem véletlen hogy az orvosin végzettek menekülnek ki külfőldre.
2020. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"de szerintem egy ember nincs aki (ha komolyan gondolja a hivatását) tud amelett mekis krumpli sütésre időt szakítani"


Ez alapján félreértettél. Úgy értettem, hogy ha valamit igazán szeretsz akkor nem számít a fizetés. Sőt, szélsőséges esetben még azt is vállalod hogy fizetség nélkül csinálod mert szereted. De mivel meg kell élni valamiből, mellette akár bevállalsz valami nem túl szimpatikus más melót is. Mindezt azért hogy a maradék idődben annak a hivatásnak élhess amit minden másnál jobban szeretsz. Érted már miért gondolom úgy hogy nem számít a pénz pályaválasztásnál? Persze jól hangzik ha jól lehet keresni valamivel.

Például víz alatti hegesztők elég jól keresnek. Világ szinten hiány van belőle. Oké, veszélyes, meg felelősségteljes meló. Nekem minden adott hozzá, mégsem csinálnám. Ez csak egy meló lenne. Egy idő után kiég bele az ember, még akkor is ha a munka változatos amúgy.

Amivel most foglalkozok azt ellenben imádom. Korábban évek teltek el úgy hogy más melóból hazaérve alig vártam hogy csinalhassam otthon hobbiból (oké, orvos nem tud ilyen lenni, de érted azért remélem) és amikor végül sikerült olyan helyen elhelyezkednem ahol a hobbim a munkám... Nos ez isteni. Konkrétan szórakozok, pihenek, feltöltődök munka közben. Tehát ez nem elvesz az életemből hanem hozzátesz

Ugyanez egy olyan melóval ami csak megélhetés, más. Ott elfárad az ember. Az elvesz az életéből.


Szóval ha fontos a pénz akkor ez egy jel arra, hogy nem biztos hogy ez a te utad.

2020. febr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én értem mire gondolsz. De ha csak a pénz érdekelne, akkor programozónak, festőnek, kőművesnek mennék (ami egyáltalán nem érdekel, de annyit keresnék amennyit nem szégyellek). Ezt akarom csinálni, csak tudni szeretném mennyit fogok keresni, milyenek a lehetőségeim. Szerintem te nem érted meg a kérdést :)
2020. febr. 14. 22:47
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 hivatás=kihasználás? Miért nem dolgoznak igazából ingyen az orvosok? Hisz ne a fizetés motiválja őket. Legyen az egész kamara egy non profit szervezet. Felvételi az egyetemre, 6 év, szakorvosképzés, idő idő idő, pszichés megterhelés, emberek halála, mindezt csak hobbiból!
2020. febr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!